Marija Parra

Vafeļu sirdis. Misija – tētis

5+LV
1h 50min  / 2 cēlieni
Lielā zāle
12.00 - 18.00 EUR

Par izrādi

Dramatizējums: Zane Zusta
Pirmizrāde: 17.02.2023.

Lēna un Trille ir divi deviņgadīgi vienaudži, kurus vieno sirsnīga draudzība. Kopā viņiem patīk izzināt pasauli, un dažkārt ceļā rodas pārdrošas idejas, kuras gatavs atbalstīt pat Trilles mīļākais pieaugušais – vectēvs, kurš ir tikpat piedzīvojumu kārs kā mazdēls.

Trilles ģimene ir liela, tajā mūždien kūsā pacilājošs dzīvesprieks, īpaši, ja ciemos ierodas vectante ar vislabāko sirdi un prasmi izcept pasaulē gardākās vafeles, savukārt Lēna dzīvo viena ar mammu. Tieši tāpēc kādu dienu Lēna nolemj izvietot pārdrošu sludinājumu, lai šo divvientulību mainītu. Trille ir Lēnas draugs un glābējs, ikreiz, kad Lēna kārtējo reizi kaut kur krīt un gāžas, tomēr mazās meitenes sirds kāro tikai pēc viena - tēta. Piedzīvojums abiem liek vieniem doties ar prāmi uz pilsētu, lai sapelnītu naudu, kopā vilties par lietām, ko abi nespēj ietekmēt, skumt par tuva cilvēka aiziešanu un uzzināt, ko nozīmē īsta draudzība.


Izrādes dramaturģe Zane Zusta norvēģu rakstnieces Marijas Parras grāmatas “Vafeļu sirdis” (izdevniecība “Liels un mazs”, tulkojusi Jolanta Pētersone) notikumus pielāgojusi skatuves formātam, ļaujot mazajiem un lielajiem skatītājiem iegrimt aizraujošā, smieklīgā, mīļā un emocionāli piesātinātā stāstā. Vizuāli krāšņais, dziesmām un dejām bagātinātais iestudējums ļaus ģimenēm no jauna piedzīvot leļļu pasaules burvību.

Radošā komanda

Režisors:
Intars Rešetins
Scenogrāfs:
Kristaps Skulte
Kostīmu un leļļu māksliniece:
Jana Čivžele
Video mākslinieki:
Roberts Skulte, Kristaps Skulte
Komponists:
Silvestrs Zemgals
Horeogrāfe:
Inga Raudinga
Dziesmu tekstu autore:
Zane Zusta
Gaismu mākslinieks:
Uldis Andersons
Vokālā pedagoģe:
Ilze Dzenīte

Lomās

Lēna:
Elīna Bojarkina, Santa Didžus
Trille:
Rihards Zelezņevs, Dace Vītola
Lēnas mamma:
Lienīte Osipova
Trilles mamma:
Baiba Vanaga
Trilles tētis, Krella:
Artūrs Putniņš
Vectante:
Arnita Jaunzeme, Miķelis Žideļūns
Vectēvs:
Dace Vītola, Lilija Sūna
Dakteris Īsaks, Vera Juhansena:
Miķelis Žideļūns
Magnuss, Pārdevēja:
Arnita Jaunzeme
Teicējs - vecā pele:
Santa Didžus
Teicējs - jaunā pele:
Edgars Kaufelds

Video

Vafeļu sirdis. Misija – tētis. Bērnu draudzība un sapņi
VAFEĻU SIRDIS. MISIJA - TĒTIS
VAFEĻU SIRDIS. MISIJA – TĒTIS - vafeles gatavo Intars un Zane
VAFEĻU SIRDIS. MISIJA – TĒTIS - vafeles gatavo Elīna un Rihards
VAFEĻU SIRDIS. MISIJA - TĒTIS - vafeles gatavo Lienīte un Baiba
VAFEĻU SIRDIS. MISIJA - TĒTIS - vafeles gatavo Arnita un Artūrs
VAFEĻU SIRDIS. MISIJA - TĒTIS - vafeles gatavo Dace un Miķelis
VAFEĻU SIRDIS. MISIJA - TĒTIS - vafeles gatavo Santa un Edgars

Atsauksmes

Vecāks

Ļoti patika izrāde, bija bauda gan acīm (skaistas lelles, interesanti skatuves risinājumi), gan ausīm (skaista mūzika), gan arī dvēselei (daudz asprātīgi joki gan bērniem, gan vecākiem, gan arī vieta sarunām ar bērnu par jautājumiem, kurus citkārt neapspriestu). Lai gan pēc izrādes apraksta mazliet baidījos, vai izrāde nebūs skumja (un vai nebūs raudošs bērns jāmierina), bet jutos patīkami pārsteigta, cik izrāde piesātināta ar asprātīgiem jokiem gan bērniem, gan vecākiem un cik viegli tika iznestas smagas tēmas. Galvenie varoņi pārvarēja grūtības un izrāde beidzās laimīgi. Skaista un dzīvespriecīga izrāde - iesaku!

Īra

Esmu sajūsmā, paldies par brīnišķīgo izrādi! Paldies par labestību, mīļumu un ģimeniskumu , ko Jūs rādat ar šo izrādi ! Bērniem noteikti jāredz !

Zane

Lieliska izrāde, skaistas lelles un brīnišķīga scenogrāfija. Izrādes pēcgarša ar garām vakara sarunām ar sešgadnieku par stāsta sarežģītākajiem jautājumiem "Kāpēc Lēnas tētis viņu pameta, pirms viņa bija piedzimusi?". Teicējas-pelītes savukārt visus smīdināja un noturēja mazās māsas uzmanību. Daži jociņi arī īpaši radīti vecākiem. Ļoti iesaku!

Pelite

Brīnišķīga izrāde, kuru aizēnoja biļešu kontrolieru , administratores un jaunizceptā režisora arogance, augstprātība un uzspēlētā mīlestība pret skatītāju. Pašapmierinātie sprukstiņi.

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.