Ivars Lūsis (pēc Brāļu Grimmu pasakas motīviem)

Brēmenes muzikanti

3+LV
1h 15min  / 2 cēlieni
Lielā zāle

Par izrādi

Pirmizrāde: 12.10.2013.

Brāļu Grimmu pazīstamais stāsts ieguvis jaunu ietērpu – tas pārtapis muzikālā pasakā visai ģimenei. Četri draugi – ēzelis, suns, kaķene un gailis patiešām dosies uz savu sapņu zemi Brēmeni, bet ceļojuma laikā viņus sagaidīs jauni notikumi un jauni šķēršļi, ko draugi kopīgiem spēkiem pārvarēs.

Ass prāts, drosmīga sirds un dziesmas būs viņu pavadoņi ceļā caur pasaku mežu, kurā nāksies būt attapīgiem un bezbailīgiem. Vai draugi nokļūs Brēmenē un kļūs par ielu muzikantiem? Tas lai paliek noslēpums, ko atklāt iespējams tikai noskatoties izrādi...

„Šīs izrādes galvenais uzdevums ir lauzt stereotipu par Brāļu Grimmu pasakas traktējumu padomju laikā tapušajai krievu multfilmai ar tādu pašu nosaukumu. Vēlme ir parādīt, ka redzējums uz lietām var būt dažāds un tas, ka Brēmenes muzikantu slavenā ceļa dziesma var skanēt arī daudz savādāk. Izrādē būs pilnīgi jauni teksti, pilnīgi jauna oriģinālmūzika, kā arī pilnīgi jauni varoņi”, atklāj izrādes dramaturgs un režisors Ivars Lūsis.

Radošā komanda

Režisors:
Ivars Lūsis
Scenogrāfe, kostīmu māksliniece:
Anita Znutiņa-Šēve
Komponists:
Silvestrs Zemgals
Dziesmu teksti:
Ivars Lūsis

Lomās

Ēzelis:
Miķelis Žideļūns
Suns:
Artūrs Putniņš
Kaķene:
Arnita Jaunzeme
Gailis:
Pēteris Galviņš
Saimnieks, Vadonis:
Pēteris Šogolovs
Saimniece, Dziedonis:
Santa Didžus
Vārna, Pasaku mežs:
Lienīte Osipova , Dana Avotiņa-Lāce
Uzraksts :
Normans Bārbals
Bailulis:
Edgars Kaufelds
Drošsirdis:
Dace Vītola
Aklais:
Anrijs Sirmais
Pasaku mežs::
Druvis Anusāns, Audra Pētersone

Atsauksmes

Gita

Reti gaumīga izrāde, bez klišejām, kas tik bieži sastopamas bernu izrādēs. Man un meitiņai patika!

Sigita Paula

Brīniškīga, sirsnīga, krāšņa, muzikāli skaista un aizraujoša izrāde, kas patika ne tikai man, bet arī krustmeitiņai. Leļļu teātris nebeidz mani pārsteigt! :) Lieliska aktierspēle, skaistas dekorācijas, krāšņi tērpi un lipīgas dziesmas! Paldies visai izrādes komandai! :) Plašāk par izrādi un sajūtām manā blogā: http://sigita-paula.blogspot.com/2014/11/uz-bremeni-kur-laime-visus-sauc.html

Līga

Ļoti patika gan man gan 3 un 7-gadniecēm.Tērpi jauki,muzikālā daļa interesanta.Koša ,aizraujoša izrāde.PALDIES!!!

Vārds

Izrāde patika. Ļoti skaisti tērpi.

Linda

Ļoti jauka izrāde. Patika gan man, gan abiem maniem puikām (3,5 gadi un 6,5 gadi).

patika

Paldies par krāšņo izrādi. Īpaši patika Ēzelis un pasaku meža ceļa zīme. Patika, ka izrāde bija gaiša (vizuāli). Pirms kāda laika bijām uz Sniegbaltīti - tā gan bija pārāk tumša un drūma. Ne īpaši gāja pie sirds laupītāju skaļums. Bet, šķiet, bērnus tas netraucēja.

2.b skolēni un skolotāja

Mums 16.oktobrī 14.00 izrāde patika. Tā bija ļoti interesanta. Īpaši izdomāts bija par dūmiem. Patika Kaķene, Ēzelis, Suns, Gailis un arī pārējie tēli. Aktieriem bija smuki kostīmi un interesanti mati. Mums ļoti patika dziesmas. Paldies par iespēju bez maksas noskatīties izrādi!

bērna tētis

Izdevusies izrāde, jo skatītāju zālē ir klusums, kuru pārtrauc tikai bērnu smiekli vai neviltoti bērnu aplausi izrādes laikā skanot kārtējai dziesmiņai. Visi tēli ir viegli saprotami un izpaliek parastie bērnu jautājumi, kas tad īsti notiek. Vienīgi nezinu vai bija tiešām jālauž padomju laika stereotips, ka laupītāji ir slikti, jo 4 gadīgs bērns pēc izrādes prasa vai tiešām ir labi zagt un laupīt kā to izrādē parāda režisors izrādes beigās akcentējot, ka tie ir labie laupītāji... Un varbūt var arī par to smēķēšanu pasaku mežā aizstāt ar ko citu, pie tam ka smēķēt ir vispār slikti bērnu klātbūtnē ne tikai pasaku mežā.

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Publikācijas

  • "Piebremzēt prātu", Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai, 15.10.2013, Santa Raita 

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.