Hanss Kristians Andersens

Sniega karaliene

4+LV
1h 40min  / 2 cēlieni
Lielā zāle
5,00 - 13,50 EUR

Par izrādi

Pirmizrāde: 17.12.2004.

Liela daļa lasītāju uzskata, ka Hansa Kristiana Andersena „Sniega karaliene” ir viena no tām pasakām, no kurām strāvo ledains aukstums un pat ļaunums, taču to nevar teikt par šo iestudējumu. Visa radošā grupa – režisors, leļļu un dekorāciju māksliniece, mūzikas autors un aktieri - ir panākuši, ka izrādē dominē labestība un mīlestība. Izrādē ir akcentēta allaž aktuālā doma, ka mīlestība un sirds siltums atkausē pat ledus kristālā sasaldētu sirdi un atgūst tos, kuri nokļuvuši ļaunuma atkarībā.

Protams, ka labā un ļaunā cīņa eksistē, tomēr tajā triumfē labā uzvara. Negatīvais Sniega karalienes tēls ir ļoti spilgts, bet ne tāds, kas spēj uzvarēt visu labo. Ar komiskajiem tēliem – Kraukļu pāri, Laupītāju un viņas rokaspuišiem – režisors izrādē rada jautras situācijas, kas izrādes nopietno tēmu dara vieglāku. Savukārt Valda Zilvera mūzika ir ļoti emocionāla. Uzveduma sākumā tā veiksmīgi rada mājas mieru, turklāt īpaši izteiksmīgi ir tie motīvi mūzikā, kas raksturo Gerdas pašaizliedzīgo un neatlaidīgo cīņu par Kaju.

Izrādes māksliniece Anita Znutiņa-Šēve ir izveidojusi interesantu skatuves noformējumu, izmantojot „melnā kabineta” efektu. Tas palīdz skatītājiem izrādes laikā izstaigāt līdzi paša Andersena bagātās fantāzijas lidojumam. Iestudējumā darbojas tikai lelles.

Brīdinām, ka izrādes laikā tiek izmantots dūmu efekts!

 

Radošā komanda

Režisors:
Māris Koristins
Māksliniece:
Anita Znutiņa-Šēve
Komponists:
Valdis Zilveris
Dziesmu tekstu autore:
Daina Strelēvica
Skulptore:
Marga Austruma
Tulkojums no vācu valodas:
Anna Bauga

Lomās

Sniega karaliene:
Dace Vītola
Gerda:
Lienīte Osipova , Baiba Vanaga
Kajs, Princis, 1.laupītājs, Ziemeļbriedis:
Edgars Kaufelds
Vecmāmiņa, Ziedu feja, Princese:
Silvija Bitere
Klāra - galma vārna, Mazā laupītāja:
Santa Didžus
Kārlis - Klāras līgavainis, Laupītāju vadone:
Miķelis Žideļūns
2.laupītājs:
Artūrs Putniņš , Anrijs Sirmais
Puķes, sniegpārslas, putni:
trupas aktieri

Video

Sniega karaliene

Atsauksmes

Vera

Pandēmija neļāva mums izrādi noskatīties klātienē, taču mēs esam neatlaidīgi un noskatījāmies to digitālajā teātrī. Turklāt reizes trīs, turklāt gan sešgadniece, gan trīsgadnieki. Fantastiska izrāde! Meita pēc izrādes pārlasīja grāmatu vēl un vēl, dēli taisīja aplikācijas ar izrādes varoņiem. Re kur, izrādes pievienotā vērtība! PALDIES!

Anna

Skaista klasika. Ja šī patīk, jāiet arī uz Pelnrušķīti (un otrādi). Skaistas lelles, labi aktieri... nu, kā jau mūsu mīļajā Leļļu teātrī - ļoti laba izrāde.

Monta

Bijām uz Sniega karalieni 14.janvārī. Burvīga, krāšņa un aizraujoša izrāde. Piecgadīgajai meitai ļoti, ļoti patika un man arī. Īpaši patika ainas ar laupītājiem. Šī varētu būt viena no izrādēm, kuru gribas redzēt atkārtoti.

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.