Vija Blūzma

 
"Dzimusi 1950. gadā. Valsts Leļļu teātra  I studiju absolvējusi 1973. gadā un no šī brīža Leļļu teātra aktrise. 1995. gadā debitē kā režisore un turpmāk nopietni pievēršas režijas darbam. No 1999. līdz 2006. gadam - teātra galvenā režisore. Viss Vijas radošais mūžs saistīts ar Leļļu teātri - gan kā aktrisei, gan kā stratēģei, vadot šo māksliniecisko vienību. Tas summējas plašā un neatsveramā pieredzē, sapratnē par leļļu mākslu un tās tik dažādajām niansēm, par kurām ārpus teātra sienām reti kuram vispār ir kaut vai vismazākā nojausma."
No Alda Linē grāmatas "Abpus Leļļu teātra priekškaram".
 Vijas režijā Leļļu teātrī ir tapušas: “Joka pēc alfabēts”, “Lellīte Lollīte”, "Mazā pelēna piedzīvojumi", “Kā Brālītis Tursītis uzvarēja Lauvu”, “Ziemassvētku prieks”, “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”, “Kiosks”, “Princese uz zirņa”, “Trīs sivēntiņi un vilks”, “Sarkangalvīte un vilks”.

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.