Pēc Anetes Meleces darba motīviem

Kiosks

5+LV
50min  / 1 cēliens
Mazā zāle
18.00 EUR

Tuvākās izrādes

Par izrādi

Dramatizējums: Ance Muižniece
Pirmizrāde: 31.03.2021.

Olga ir omulīgi iekārtojusies savā kioskā un katru dienu pie lodziņa apkalpo klientus. Viņa nav tikai pārdevēja, viņa ir arī uzticības persona un laba padomdevēja saviem pircējiem. Taču bailes no ārpasaules (kā arī šaurās kioska durvis un daudzās apēstās šokolādes) ir iesprostojušas Olgu un traucē viņai piepildīt savu sapni par jūru.

Šis ir stāsts par izvēli. Par vajadzību izvēlēties starp cerēšanu un darīšanu. Par to, kā Olga palīdz visiem, bet pie sevis netiek, iestrēgstot cerību pasaulē, kuru no piepildījuma reālajā dzīvē sargā kioska sienas.

Turpat netālu, ārpusē, ceļotājs Antons ir ievērojis kolorīto kioska pārdevēju, un nu dažādos veidos izaicina Olgu atbrīvoties no viņas pašas labprātīgā gūsta. Nav svarīgi, vai no ārpasaules šķir kioska lodziņš, ekrāna stikliņš vai kas cits, reizēm esam vajadzīgi viens otram, lai būtu blakus un palīdzētu saņemties spert pirmo soli.

Anete Melece ir starptautiskus panākumus guvusi māksliniece, animācijas filmu autore un grāmatu ilustratore, kas dzīvo Latvijā un Šveicē. 2019. gadā debitējusi bērnu literatūras žanrā ar grāmatu "Kiosks" (izdevniecība “Liels un mazs”), kas veidota pēc jau iemīļotās un starptautiskos festivālos atzinību guvušās autores animācijas īsfilmas "Kiosks" (2013).

Par ilustrācijām grāmatai “Kiosks” māksliniecei 2019. gadā piešķirta Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva, tajā pašā gadā grāmata piesaistījusi uzmanību 56. Starptautiskajā Boloņas bērnu grāmatu tirgū un jau tulkota un izdota 15 valodās. Pēc grāmatas motīviem šobrīd top arī bērnu opera Diseldorfā, Vācijā.

Starptautiskā bilžu grāmatu izdevēju platforma "dPICTUS" 2019. un 2020. gadā “Kiosku” ierindojusi 100 pasaules izcilāko jaunāko bilžu grāmatu sarakstā. Grāmatas izdevums itāļu valodā “Il chiosco” izpelnījies Itālijas Bērnu bibliotēku savienības balvu “Premio ORBIL” bilžu grāmatu kategorijā. Savukārt animācijas filma “Kiosks” saņēmusi vairāk nekā 20 apbalvojumu dažādos kinofestivālos.

Skatuves nagla "Teātris elpo", Spēlmaņu nakts balva 2020/2021 gada sezonā
"Kilograms kultūras 2021" rudens balsojuma gada izrādes nominants

Animācijas filma "Kiosks" skatāma šeit!

Radošā komanda

Režisore :
Vija Blūzma
Mākslinieču apvienība Grāfienes:
Ildze Jurkovska, Marianna Lapiņa, Dace Ignatova, Justīne Jasjukeviča
Skaņu partitūra:
Agnese Streļča
Gaismu mākslinieks:
Uldis Andersons
Kustību konsultante:
Lilija Lipora

Lomās

Olga:
Dace Vītola
Antons, pircēji:
Rihards Zelezņevs

Video

Izrāde "Kiosks" Latvijas Leļļu teātrī
“Kiosks” Latvijas Leļļu teātrī
Leļļu teātra aktrise Dace Vītola jubilejā iestudē izrādi “Kiosks”

Atsauksmes

Laura

Noteikti ne mazākiem ka 5 gadi. Nekada gadījumā. Diezgan izstiepta un abstrakta. Un no grāmatas tikai pašu sākumu parāda diemžēl. Daudz etides noteikti bērniem nesaprotamas jo grūti vārdi un domas, bet atkal daudz citas etides izstiepts “ļembasts” kas šķiet kā improvizācija jo “bērniem jau patīk ļembasts”… nu viduvēji kopumā. To varēja arī pēc visiem bērniem just kas knosijas un zuda uzmanība.

Baiba

Mīļš paldies par kolosālo izrādi!

(No Facebook) Dita Jonīte

Mīlīši, izrāde varbūt arī skaitās "bērnu izrāde 5+", bet uz to var iet arī bez bērniem un jebkurā vecumā! Laimes stunda garantēta. Teātris, māksla, fantāzija, sapņi, forši aktieri, inteliģents humors un gaumīga saķere ar oriģinālu (Anetes Meleces tāda paša nosaukuma grāmata).

Annija

Kolosāla un sirsnīga izrāde, kā arī brīnišķīga aktierspēle, kas smīdinās mazākos skatītājus un liks aizdomāties lielākajiem. Visu izrādi smaidīja gan sešgadniece, gan trīsdesmitgadniece. Sirsnīgs paldies aktieriem un veidotājiem! Kā arī paldies teātra un kafejnīcas darbiniekiem par patīkamās atmosfēras radīšanu jau pirms izrādes. Ļoti patīkama pieredze!

Marta

Burvīga scenogrāfija un aktierspēle, neaizmirstama izrāde, kuru iesaku apmeklēt!

Gabriela

Biju kopā ar savām draudzenēm. Lai gan izrāde ir 5+ un mums visām ir 19 :D ļoti ļoti izbaudījām. Tiešām smējāmies par mazo bērnu iesaisti un aktieru dzīvo reakciju. Ļoti sirsnīga un mīļa izrāde, kura piesaistīs gan bērnus, gan pieaugušos. Arī tēma ir diez gan saistoša un tāda, kas liek aizdomāties pašam par sevi. Vai es pati neesmu iestrēgusi mazā mazā kioskā, no kura man ir grūti izkāpt?

Jolanta

Ļoti jauka un sirsnīga izrāde. Smaids no sejas nepazuda ne uz brīdi izrādes laikā un turējās vēl ilgi pēc tās. Manai 11-gadniecei arī ļoti patika.

Dace

Brīnišķīga izrāde lieliem un maziem! Lūdzu radiet vēl tādas izrādes. Aktieriem bravo!

Signe

Ļoti patika gan gandrīz 7-gadniekam, gan gandrīz 13-gadniecei! Paldies par radošumu!

Elina

Jau kādu laiku bija dzirdēts, ka Kiosks ir laba izrāde arī pieaugušajiem, tad nu beidzot ar draudzeni saņēmāmies. Ļoti, ļoti patika! Es pat uz beigām nedaudz saraudājos, jo patiesi jutu līdzi galvenajai varonei Olgai. Redzēju, ka arī daudzi vecāki sirsnīgi pārdzīvoja un bija dziļi izrādē. Būtu gatava skatīties vēl stundu, jo abi aktieri savās lomās bija brīnišķīgi un arī stāsts ļoti aizkustinošs! Vispār šī bija jau trešā izrāde Leļļu teātrī, uz kuru eju ar pieaugušiem (vecumā 30+) draugiem un tiešām forši, ka ir vēl kur iet. Katru reizi brīnos par veiksmīgi izdomātu scenogrāfiju un to, kā veidotāji prot veidot arī pieaugušajiem interesantu stāstu. Paldies visai teātra komandai! :)

Evgeniya Shermeneva

Спустя год я добралась до спектакля "Киоск" в театре кукол. Сейчас здание на ремонте, играют в гостях на Merkela, зал небольшой, аншлаг полный. Дорогие Dace Vitola Rihards Zeleznevs Вы чудесные. Я думала думала что написать, и поняла, что самое правильное- Это такая латышская не юная "Амели", абсолютно. Столько нежности и любви в этом спектакле, столько самоиронии и теплого юмора. Спасибо) И Dace Ignatova ❤ Кто не видел - идите обязательно! И детям хорошо и взрослым тоже

Linda

Labdien! Labākā pēdējā laikā izrāde. Es varētu iet vēl vienu reizi. Patika gan man, pieaugušajam, gan bērnam. Paldies māksliniekiem!

Velga

Kiosks ir brīnišķīgs! Bērni bija sajūsmā, sekoja līdzi notikumiem, tēlu maiņām un piedzīvojumiem. Es izsmējos un aizdomājos arīdzan par nopietnākiem jautājumiem. Kopumā jāteic, ka izrāde ir gan humora pilna, gan pamācoša, turklāt garlaicīgi nav ne mirkli.

Aija

Biju kopā ar 6gadnieci un 10gadnieku - bērni bija par izrādi stāvā sajūsmā, vairākas dienas pārrunāja un salīdzināja izrādes notikumus ar grāmatā izlasīto. Izrādes laikā smējās gan pieaugušie, gan bērni. Izrāde, kura noteikti būtu jāredz!

Ieva Ziemele

Vakar biju Kioskā! Un ne jau pēc avīzes, cigaretēm vai loterijas biļetes. Bet pēc emocijām un liela prieka! Leļļu teātra izrāde “Kiosks”, kas notiek Latviešu biedrības nama Kamīnzālē ir tieši tik lieliska, lai ar prieku ietu uz teātri ar bērniem. Jo visvairāk smējās tieši pieaugušie. Un fināla aizkustinājuma asaru kautrīgi piedurknē ieslaucīja arī pieaugušie… Fe-no-me-nā-li! tā teiktu Olga no Kioska, ja redzētu visu no malas. Sirsnīgs paldies Dace Vitola un Rihards Zelezņevs par aizkustinošo un lustīgo stāstu vienlaikus. Bērnus, protams, sajūsmināja teksts “You don’t know?” īstā banderlogu izloksnē. Un jā!!! Mūzikas izvēle izrādē bija pārsteidzoši spoža! Pat gribētos Spotify playlist ar izrādē izmantotajiem skaņdarbiem. Vai arī vienkārši muzikālo tēmu sarakstu katrai epizodei! Biļetes vēl ir! Tiešām, nepalaidiet garām! Un vēl- par Kiosku nav minēts, ka tas bija nominēts “Kilograms kultūras 2021” Rudens balsojumā

Armands Kalniņš

Turpinot apgūt Leļļu teātra izrāžu piedāvājumu, noskatījāmies ļoti gudru, iejūtīgu, izklaidējošu un jauku izrādi par Olgu, kura ir norobežojusies no ārpasaules, ir labsirdīga, izpalīdzīga, bet neuzdrošinās īstenot to, ko vēlas. Tomēr pienāk kāds rīts, kad viņa maina savu dzīvi. Darbs tiek izspēlēts labā, bet ne pārspīlēti interaktīvā sazobē ar skatītājiem, mazuļi bija atsaucīgi. Atraktīvi ir abi tēlotāji: Dace Vītola (Olga) un Rihards Zelezņevs (daudzās lomās). Drīzumā jānolūko nākamā šī teātra izrāde, vairāki iestudējumi intriģē.

Dārta

Paldies! Viena no kolosālākajām Leļļu teātra izrādēm. Abi aktieri-kolosāli! Liels paldies ne tikai par augsto profesionalitāti, bet arī par sirsnības pilno atmosfēru, kas pavada vēl nākamās dienas pēc izrādes noskatīšanās. Lielisks humors gan bērniem, gan vecākiem ( vecāki vietām smējās vēl daudz sirsnīgāk un skaļāk :). Pēc laika noteikti dosimies vēlreiz! :)

Dace

Fantastiski mīļa, humora pilna un atmiņā paliekoša izrāde! Otrklasnieku uzmanība bija noturēta 100% visu izrādes laiku, derētu arī vecākiem bērniem. Paldies māksliniekiem!

Digna

Anete Melece, Tu esi brīnišķīga visās mākslas Izpausmēs! Varu viennozīmīgi teikt, ka šī ir labākā izrāde 21. gs., kas domāta kā mazajiem tā lielajiem bērniem! Krāsas un to salikums spēj patiesi iedvesmot. Savukārt, aktieri to visu padara dzīvu! Tik daudz rokdarbu maskās! Masku darināšanas meistari applausi! Paldies Jums, mīļie, par patiešām emocijām! Vienīgi Olga šai izrādē spēja iziet no kioskā, kas ir mazliet mīnuss režijas lauciņā....

Ilga un Teodors

Lieliska izrāde! Sirsnīgi un domīgi. Der gan bērniem, gan vēl vairāk - pieaugušajiem. Lai šāds radošais gars arī turpmāk!

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.