Linda Rudene

Puscilvēki

8+LV
1h   / 1 cēliens
Lielā zāle
12.00 - 18.00 EUR

Par izrādi

Pirmizrāde: 13.12.2019.

Izglītojoša šausmenīte ar humora piedevu skolas vecuma bērniem! Atgādinājums un iepazīšanās ar latviešu mitoloģijas tēliem: Lietuvēnu, Sumpurni un Vadātāju.

Lietuvēns, Sumpurnis, Vadātājs – tie ir spoki, mirušu cilvēku gari, kas mīt mežos, laukos, pilsētās, un pat mūsu mājās. No drošiem vēstures avotiem ir zināms, ka šie gari ir mituši jau gadsimtiem ilgi un joprojām atrodas starp mums. Izrādē tiek dota iespēja uzzināt, kādi tie izskatās, ar ko tie ir bīstami, un, pats galvenais, – ko darīt, ar tiem sastopoties.

Izrādes laikā var notikt neizskaidrojamas, mistiskas un biedējošas lietas, tāpēc tiem, kuri jaunāki par astoņiem gadiem, iesakām palikt mājās. Tos, kuri baidās, aicinām ieskatīties savām bailēm acīs. Iespējams, ka tās nemaz nav tik lielas, kā šķiet...

Blakus izrādes režisoram Edgaram Kaufeldam un māksliniecei Rūtai Briedei (kostīmi), izrādes radošās komandas sastāvā ir iesaistījušies provokatīvais mākslinieks Kristians Brekte (scenogrāfija) un grupas “Dzelzs vilks” līderis Juris Kaukulis (mūzika).

Brīdinām, ka izrādē tiek izmantota dūmu mašīna un kvēpināmais vīraks!

Nominācija: Gada izrāde bērniem. Spēlmaņu nakts 2019/2020

 

 

Radošā komanda

Režisors:
Edgars Kaufelds
Scenogrāfs:
Kristians Brekte
Kostīmu māksliniece:
Rūta Briede
Mūzikas autors:
Juris Kaukulis
Gaismu mākslinieks:
Uldis Andersons

Video

Izrāde "Puscilvēki" Latvijas Leļļu teātrī
Izrāde "Puscilvēki" Latvijas Leļļu teātrī
Izrāde "Puscilvēki" Latvijas Leļļu teātrī
Izrāde "Puscilvēki" Latvijas Leļļu teātrī
“Puscilvēki” – īsais kurss mošķu pasaulē
Izrāde PUSCILVĒKI atgriežas uz skatuves

Atsauksmes

Agnese

Bailīgi, smieklīgi un interesanti. Izrādes veidotāji tik daudz ko foršu izdomājuši. Dēlam arī ļoti patika. Prasīju, kāda vecuma cilvēkiem, viņaprāt, izrāde domāta. Viņš teica - "No 7 gadiem līdz 12. Septiņgadniekiem ļoti interesētu, bet būtu pārāk bailīgi." Piekrītu. Un papildinu - arī mammām un tētiem, un skolotājiem, un visiem, kas jaunos cilvēkus pavadīs, garlaicīgi nebūs. Un vēl citāts no 9-gadnieka - "Šis ir tik labs aktieris. Man ļoti patīk!" (Par Artūru Putniņu.)

Elīna

Izbaudīju katru izrādes minūti - pārdomāts sižets un radoši skatuves risinājumi, ļoti atbilstoša J.Kaukuļa mūzika un Brektes tērpi. Pašiem mazākajiem gan varbūt druuusciņ par sarežğītu, bet 7-8+ noteikti (kā jau rakstīts). Mans iekšējais bērns bija priecīgs un brīžiem arī sabijies - ar gaismām un skaņām tik veiksmīgi panākts vēlamais efekts. Super, malači!

Vita

Fantastiska izrāde! Baisa un arī smieklīga. 10-gadnieks bija sajūsmā!

Elvijs

Kas tā par inversiju, bērnu apziņas deformēšana ar norautām ķermeņa daļām? Kas tā par šausmu un baiļu sēšanu individuālajā un kolektīvajā apziņā? Vai par maz ir vardarbības?

Alma

Biju ar savu desmitgadnieku , mums abiem patika - stilīga un oriģināla izrāde ! paldies

Arvils

Super izrāde! Tieši tas, kas vajadzīgs - ne par daudz, ne par maz . Leļļu vērotājs pēc 40 .

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Publikācijas

E. Bojarkina. Mēs neesam vieni. // www.kroders.lv, 11.02.2020

L. Gaigala. “Puscilvēki” – īsais kurss mošķu pasaulē. // Kultūras ziņas. LTV1, 11.12.2019

I. Strenga. “Puscilvēki” - mistiski notikumu Leļļu teātrī. // Rīta Panorāma. LTV1, 10.12.2019

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.