Astrida Lindgrēne

Ronja - laupītāja meita

5+LV
2h   / 2 cēlieni
Lielā zāle

Par izrādi

Pirmizrāde: 08.03.2013.

Piedzīvojumi, laupītāji, teiksmaini radījumi un briesmas, kas uzglūn no katra stūra, varonība un pašaizliedzība, neuzticēšanās un draudzība - tas viss mūžsenajā leģendā par divu dzimtu naidu, kuru var apstādināt tikai un vienīgi mīlestības varenais spēks.

Dižās Astrīdas Lindgrēnes brīnišķīgajā, fantāzijas un piedzīvojumiem apvītajā stāstā „Ronja – laupītāja meita” diviem vadoņu bērniem, Ronjai un Birkam, izdodas samierināt naidīgās un ārēji tik atšķirīgās laupītāju bandu pretrunas, atklāt kādu senu noslēpumu un iepazīt īstu draudzību, kura pārvēršas trauslā un vārdos nenosauktā pirmajā mīlestībā.

"To izlasot, pirms trīsdesmit pieciem gadiem, es priecājos par fantastisko mežu klintīm, aizu, upi, laupītāju cietoksni un  dēkām, noslēpumainajiem radījumiem un mazāk pievērsu uzmanību pašas Ronjas un Birka attiecībām. Viņu draudzībai, kas īstenībā pārauga par mīlestību. Bet lasot šo darbu jau „šodien”, kā režisors - ieraudzīju, ka arī divdesmit pirmā gadsimta  mazo skatītāju varētu savaldzināt ar pavisam vienkāršām attiecībām, ko viņu vecumā paši bērni baidās nosaukt īstajā vārdā, - par pirmo mīlestību," atzīst režisors Valdis Pavlovskis 

Māksliniece Ilze Vītoliņa  saņēmusi "Spēlmaņu nakts 2012/2013" balvu kategorijā "Gada kostīmu mākslinieks" par lellēm izrādē "Ronja- laupītāja meita" Latvijas Leļļu teātrī, kā arī kostīmiem izrādēm "Finita la comedia!" un "Salome" Dailes teātrī.

Radošā komanda

Režisors-inscenētājs:
Valdis Pavlovskis
Režisore:
Laila Kirmuška
Leļļu un kostīmu māksliniece:
Ilze Vītoliņa
Scenogrāfs:
Kristaps Skulte
Komponists:
Kristaps Krievkalns
Dziesmu tekstu autors:
Valdis Pavlovskis

Lomās

Ronja:
Dana Avotiņa-Lāce
Matiss:
Miķelis Žideļūns
Lūvise:
Santa Didžus
Plikpauris Pērs:
Artūrs Putniņš
Birks:
Anrijs Sirmais
Undise:
Arnita Jaunzeme
Borka:
Edgars Lipors
laupītāji, pazemes gari, rumpainīši, zaldāti, harpijas, mošķuļi::
Dana Avotiņa-Lāce , Normans Bārbals, Santa Didžus, Artis Avotiņš, Artūrs Putniņš , Pēteris Galviņš, Druvis Anusāns, Miķelis Žideļūns, Anrijs Sirmais
Mūziķi::
Normans Bārbals/ Artis Avotiņš (bungas), Arta Lipora (vijole), Ģirts Siliņš (akordeons)

Atsauksmes

Krista

Vislabākā teātra izrāde,ko esmu redzējusi pēdējo 5 gadu laikā, ieskaitot JRT, Daili un Nacionālo. Brīnišķīgas lelles un dekorācijas, perfekts aktieru tēlojums, kas pilnībā saplūst ar tēlu. Galīgi nevaru piekrist, ka būtu piemērota tikai bērniem 10+, mani meitai 8 gadi, viņa bija sajūsmā, skatījās aizgrābta, mājās vēl ilgi runāja par iespaidiem. Arī citi bērni zālē skatījās ar interesi. Es ieteiktu skolas vecuma bērniem, jo mazākiem varētu nebūt saprotamas smalkās attiecību nianses starp tēliem. Man patika izrādē "ziedoniskās" metaforas- tēls, kura ķermenis bija izgatavots no skitāmkauliņiem, nomirstot salūza un kauliņi lēnām izbira... tādas ainas ir jāmāk baudīt, jāpiedalās ar savu fantāziju. dziļa izrāde.

bērna tētis

pirmā vilšanās no 10+ noskatītajām izrādēm. Jā bērnam ir tikai 4 gadiņi, taču te pat 7 gadiņi nepalīdzētu. It kā jau aktieri centās no sirds, taču godīgi būtu jāraksta, ka izrāde vairāk paredzēta vismaz 10 gadus veciem, jo faktiski visi bērni zālē sāka dīdīties aiz garlaicības. Pat kā pieaugušajam brīžiem bija pat garlaicīgi, diemžēl un arī sižets mazliet nesakarīgs. Uzslava par lelļu formām, kas bija ļoti radoši un smuki, lai gan meita zirgus, kas patika visvairāk teica, ka tie vairāk līdzīgi pelēm...

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.