Franks Vēdekinds

Pavasara atmoda

14+LV
2h   / 2 cēlieni
Lielā zāle

Par izrādi

Pirmizrāde: 17.05.2013.

„...savāda lieta tā dzīve… Maniem vecākiem droši vien varēja būt desmit citi, daudz labāki bērni, bet esmu es… un man vēl jābūt viņiem pateicīgam, ka es esmu… Es taču to nevienam nelūdzu, es pat nezinu kā tas notika…”

 

Neskatoties uz to, ka luga tapusi 1901. gadā, izrāde ir iecerēta kā mūsdienīga pasaka tīņiem un viņu vecākiem, kā stāsts par pasaules un sevis izzināšanu, sevis un līdzcilvēku iepazīšanu. Pavasaris ir laiks, kad mostas daba, līdz ar to arī cilvēks- izrādes galvenie varoņi ir tīņu vecumā- savā „dzīves pavasarī”, kad viņi atplaukst, viņos mostas dziņas, kas varbūt vakar vēl bija svešas.

 

Izrādē vieglā un rotaļīgā formā tiks runāts par seksualitāti, kura, ja reizēm netiek laicīgi apzināta, var izvērsties diezgan postošās lietās. Tāpat tiks akcentētas jauniešu un vecāku sasvstarpējās attiecības, atklātības un uzticēšanās nozīme.

 

Franks Vēdekinds līdzās tādiem literātiem kā Franks Verfels, Francis Kafka un Georgs Trākls pārstāv ekspresionisma virzienu austriešu literatūrā 20.gs.sākumā.

Radošā komanda

Režisors:
Ivars Lūsis
Scenogrāfs, mākslinieks:
Aigars Ozoliņš
Tērpu māksliniece:
Ieva Veita
Komponists:
Silvestrs Zemgals
Tulkojums:
Ivars Lūsis

Lomās

Morics:
Daumants Švampe
Melhiors:
Miķelis Žideļūns
Vendla:
Lienīte Osipova
Bergmaņa kundze:
Laila Kirmuška
Gabora kundze, Kalēja sieva:
Audra Pētersone
Otto, Fligengots:
Edgars Kaufelds
Ernests, Habebalds:
Aleksandrs Jonovs
Hansiks, Cungenšlags:
Artūrs Putniņš
Marta:
Dana Avotiņa-Lāce
Ilza:
Santa Didžus
Meitene:
Jūlija Meščerjakova
Zonnenštihs:
Pēteris Šogolovs
Cilvēks maskā, Ārsts:
Valdis Vanags
Tea:
Aleksandra Brunere

Atsauksmes

Zane

Pirms šīs izrādes bija redzēts Spring awakening brodvejas iestudējums un zināms sižets. Pirmo reizi apmeklēju Leļļu teātra izrādi un biju patīkami pārsteigta. Lieliska aktierspēle! Interesanta izrādes interpretācija. Noteikti ieteiktu visiem jauniešiem!

velga

Paldies par drosmi stāties kritiskās publikas - pusaudžu priekšā. Neskatoties uz replikām zālē, aplausi pierādīja, ka jūs esiet sadzirdēti!

Vārds

Paldies par uzdrīkstēšanos stāties bargās žūrijas - pusaudžu priekšā. Aplausi pierādīja, ka neskatoties uz troksni ar replikām skatītāju zālē, izrāde bija aizkustinājusi. Man patika!

Kristīne

Redzēju izrādi un man tā likās ļoti dramatiska traģikomēdija-caur it kā kuriozo atklājās ļoti sāpīgi pārdzīvojumi!Priecājos par aktierspēli!Uzskatu,ka attēlotā tēma ir aktuāla mūsdienās un pusaudži tiešām ilgojas būt saprasti visos laikos!

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.