Deivids Valjamss

Gangsteromīte

6+LV
1h 30min  / 2 cēlieni
Lielā zāle
12.00 - 18.00 EUR

Par izrādi

Dramatizējums: Lūks Džozefs Velšs
Pirmizrāde: 19.05.2023.

Vienpadsmitgadīgais Bens nevar ciest nedēļas nogales, kad jāpaliek pie Omītes. Večiņai ir biezas brilles, liekie zobi un viņa ir kā traka pēc dažnedažādiem kāpostu ēdieniem. Zēns labprātāk gribētu sēdēt mājās un rakāties Tēta instrumentu kastē vai lasīt savu mīļāko iknedēļas žurnālu “Santehniķu Nedēļa”, bet ne šoreiz.

 

Ciemojoties pie Omītes, viss rit savu gaitu, līdz Bens nejauši uzduras apslēptām dārglietām. Vai tās pieder Omītei? Un, ja tā, tad kāpēc viņa dzīvo tik pieticīgi? Ja nu dārglietas ir zagtas? Bens apņemas atklāt noslēpumu, nenojauzdams, ka nokļūs satriecošā piedzīvojumā, kas viņa domas par Omīti mainīs uz visiem laikiem. Tikai tāpēc, ka kāds ir vecs, nenozīmē, ka viņa dzīve ir garlaicīga. Tieši otrādi – atver savu sirdi vecu ļaužu stāstiem un tu redzēsi, ka tie ir aizraujoši un brīnumu pilni.

Izrāde veidota pēc Deivida Valjamsa populārā romāna “Gansteromīte” motīviem. Stāsta lielākā vērtība ir autora spēja uzburt brīnumainu mazdēla un vecmāmiņas pasauli, kurā fantāzija savijas ar realitāti, priekšplānā izvirzot divu cilvēku draudzību un vēlmi piepildīt savus sapņus. Uzveduma galvenie tēli tiek izspēlēti ar košām, komiskām cilvēka auguma lellēm, kas kopā ar poētisko pilsētvidi veido emocionāli krāšņu un piepildītu skatuves ainavu. Šis darbs aizraus, kā mazus, tā lielus skatītājus un reizē sniegs izglītojošus dzīves padomus, piemēram, kā, pārpeldot Temzu, nokļūt Londonas Tauerā u.c.

Brīdinām, ka izrādes laikā tiek lietota dūmu mašīna un stroboskops!

 

Radošā komanda

Režisors:
Edgars Niklasons
Scenogrāfe:
Sintija Jēkabsone
Leļļu un kostīmu māksliniece:
Evita Bēta
Režisora asistente leļļu vadībā:
Santa Didžus
Horeogrāfe:
Alise Putniņa
Mūzikas autors:
Kaspars Niklasons
Dziesmu vārdu autors:
Edgars Niklasons
Vokālā pedagoģe:
Annija Putniņa
Gaismu mākslinieks:
Gvido Āboliņš
Videomākslinieks:
Emīls Alps

Lomās

Omīte:
Miķelis Žideļūns
Bens:
Elīna Bojarkina
Mamma:
Baiba Vanaga
Tētis, policists:
Anrijs Sirmais
Karaliene, Radžs:
Lilija Sūna
Pārkera kungs:
Matīss Millers

Video

Latvijas Leļļu teātrī ielauzīsies “Gangsteromīte”
MIĶELIS ŽIDEĻŪNS un viņa omīte
MATĪSS MILLERS un viņa omīte
ELĪNA BOJARKINA un viņas omīte
BAIBA VANAGA un viņas omīte
ANRIJS SIRMAIS un viņa omīte

Atsauksmes

Lūcija ar mammu

Lūcija 9 gadi: Man ļoti patika, ka Bens saprata -visiem cilvēkiem mēdz būt savi noslēpumi, pat omītēm. Pirms tam biju lasījusi arī grāmatu. Mamma: Esmu absolūtā sajūsmā, patika viss - izrādes sižets (par īstajām vērtībām un patiesiem dārgumiem), dinamiskā mūzika (kas tā vien vilināja plaudēt līdzi), scenogrāfija (perfekti nostrādāts), aktieri (tik labi savās lomās). Iesaku šo izrādi gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Inga

Interesanta izrāde gan man kā pieaugušam, gan bērnam (8 gadi). Aizraujošs humoristisks stāsts. Pieaugušie vienlaicīgi var sajust arī vieglas skumju notis. Stilīgi tehniskie risinājumi un dekorācijas, kas piesaista papildus interesi. Ļoti patika!

Kristine

Ar gandarījumu vēroju, cik bērni bija aizrauti ar izrādi -septiņgadnieks un četrgadnieks nenovērsa ne aci. Un godigi sakot, reti, kad tik labi esmu izsmējusies teātrī. Liels paldies!Ļoti patika skatuves noformējums! Noteikti iesaku :)

Anna K

Lieliska izrāde! Gan bērniem, gan omītei ļoti ļoti patika! Visu vakaru stāstija cik jautri gāja. Noteikti iesaku!

Linda

Lieliska jautra, blenu un piedzivojumu pielna izrāde bērniem un pieaugušajiem. Neierastas lielās lelles, skatuves noformejums, mūzika un telojums. Berni ar interesi veroja. Paldies aktieriem un komandai.

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.