According to the work of Anete Melece

Kiosk

5+LV
50min  / Act 1
Small hall
16,00 EUR

Nearest performances

About the performance

Dramatization: Ance Muižniece
Premiere: 31.03.2021.

Olga is comfortably seated in her kiosk and serves customers every day at the window. She is not only a seller, she is also a trusted person and a good advisor to her buyers. But the fear of the outside world (as well as the narrow door of the kiosk and the many chocolates she has eaten) has trapped Olga and prevents her from fulfilling her dream of the sea. This is a story of choice. Of the need to choose between hoping and doing. About how Olga helps everyone, but she doesn't get to herself, remaining stuck in a world of hopes, which is protected from fulfillment in real life by the walls of the kiosk. Nearby, outside, the traveler Antons has noticed the peculiar seller of the kiosk, and now challenges Olga to get rid of her own voluntary captivity in various ways. It doesn't matter if thing separating us from the outside world is a window of a kiosk, a screen glass or something else, sometimes we need each other to be by our side and help us take the first step. Anete Melece is an internationally successful artist, animation filmmaker and book illustrator living in Latvia and Switzerland. In 2019, she made her debut in the children's literature genre with the book "Kiosk" (publishing house "Liels un mazs"), which is based on the short film "Kiosk" (2013), an animation by the author, which has already been successful in international festivals. The artist was awarded the Jānis Baltvilks International Prize in 2019 for illustrations for the book “Kiosk”. The children's opera in Düsseldorf, Germany, is currently being staged based on the book. In 2019 and 2020, the picturebook publishing platform "dPICTUS" ranked "Kiosk" in the list of the 100 most outstanding latest picturebooks in the world. The Italian edition of the book Il chiosco has won the Premio ORBIL Picture Book Award from the Italian Children's Library Association. The animated film "Kiosk" has received more than 20 awards at various film festivals.

Creative team

Director:
Vija Blūzma
Association of Artists Countesses:
Ildze Jurkovska, Marianna Lapina, Dace Ignatova, Justine Jasjukevica
Sound score:
Agnese Strelca
Light artist:
Uldis Andersons
Movement consultant:
Lilija Lipora

Roles are played by

Olga:
Dace Vītola
Antons, customers:
Rihards Zelezņevs

Video

Izrāde "Kiosks" Latvijas Leļļu teātrī
“Kiosks” Latvijas Leļļu teātrī
Leļļu teātra aktrise Dace Vītola jubilejā iestudē izrādi “Kiosks”

Comments

Baiba

Mīļš paldies par kolosālo izrādi!

(No Facebook) Dita Jonīte

Mīlīši, izrāde varbūt arī skaitās "bērnu izrāde 5+", bet uz to var iet arī bez bērniem un jebkurā vecumā! Laimes stunda garantēta. Teātris, māksla, fantāzija, sapņi, forši aktieri, inteliģents humors un gaumīga saķere ar oriģinālu (Anetes Meleces tāda paša nosaukuma grāmata).

Annija

Kolosāla un sirsnīga izrāde, kā arī brīnišķīga aktierspēle, kas smīdinās mazākos skatītājus un liks aizdomāties lielākajiem. Visu izrādi smaidīja gan sešgadniece, gan trīsdesmitgadniece. Sirsnīgs paldies aktieriem un veidotājiem! Kā arī paldies teātra un kafejnīcas darbiniekiem par patīkamās atmosfēras radīšanu jau pirms izrādes. Ļoti patīkama pieredze!

Marta

Burvīga scenogrāfija un aktierspēle, neaizmirstama izrāde, kuru iesaku apmeklēt!

Gabriela

Biju kopā ar savām draudzenēm. Lai gan izrāde ir 5+ un mums visām ir 19 :D ļoti ļoti izbaudījām. Tiešām smējāmies par mazo bērnu iesaisti un aktieru dzīvo reakciju. Ļoti sirsnīga un mīļa izrāde, kura piesaistīs gan bērnus, gan pieaugušos. Arī tēma ir diez gan saistoša un tāda, kas liek aizdomāties pašam par sevi. Vai es pati neesmu iestrēgusi mazā mazā kioskā, no kura man ir grūti izkāpt?

Jolanta

Ļoti jauka un sirsnīga izrāde. Smaids no sejas nepazuda ne uz brīdi izrādes laikā un turējās vēl ilgi pēc tās. Manai 11-gadniecei arī ļoti patika.

Dace

Brīnišķīga izrāde lieliem un maziem! Lūdzu radiet vēl tādas izrādes. Aktieriem bravo!

Signe

Ļoti patika gan gandrīz 7-gadniekam, gan gandrīz 13-gadniecei! Paldies par radošumu!

Elina

Jau kādu laiku bija dzirdēts, ka Kiosks ir laba izrāde arī pieaugušajiem, tad nu beidzot ar draudzeni saņēmāmies. Ļoti, ļoti patika! Es pat uz beigām nedaudz saraudājos, jo patiesi jutu līdzi galvenajai varonei Olgai. Redzēju, ka arī daudzi vecāki sirsnīgi pārdzīvoja un bija dziļi izrādē. Būtu gatava skatīties vēl stundu, jo abi aktieri savās lomās bija brīnišķīgi un arī stāsts ļoti aizkustinošs! Vispār šī bija jau trešā izrāde Leļļu teātrī, uz kuru eju ar pieaugušiem (vecumā 30+) draugiem un tiešām forši, ka ir vēl kur iet. Katru reizi brīnos par veiksmīgi izdomātu scenogrāfiju un to, kā veidotāji prot veidot arī pieaugušajiem interesantu stāstu. Paldies visai teātra komandai! :)

Evgeniya Shermeneva

Спустя год я добралась до спектакля "Киоск" в театре кукол. Сейчас здание на ремонте, играют в гостях на Merkela, зал небольшой, аншлаг полный. Дорогие Dace Vitola Rihards Zeleznevs Вы чудесные. Я думала думала что написать, и поняла, что самое правильное- Это такая латышская не юная "Амели", абсолютно. Столько нежности и любви в этом спектакле, столько самоиронии и теплого юмора. Спасибо) И Dace Ignatova ❤ Кто не видел - идите обязательно! И детям хорошо и взрослым тоже

Linda

Labdien! Labākā pēdējā laikā izrāde. Es varētu iet vēl vienu reizi. Patika gan man, pieaugušajam, gan bērnam. Paldies māksliniekiem!

Velga

Kiosks ir brīnišķīgs! Bērni bija sajūsmā, sekoja līdzi notikumiem, tēlu maiņām un piedzīvojumiem. Es izsmējos un aizdomājos arīdzan par nopietnākiem jautājumiem. Kopumā jāteic, ka izrāde ir gan humora pilna, gan pamācoša, turklāt garlaicīgi nav ne mirkli.

Aija

Biju kopā ar 6gadnieci un 10gadnieku - bērni bija par izrādi stāvā sajūsmā, vairākas dienas pārrunāja un salīdzināja izrādes notikumus ar grāmatā izlasīto. Izrādes laikā smējās gan pieaugušie, gan bērni. Izrāde, kura noteikti būtu jāredz!

Ieva Ziemele

Vakar biju Kioskā! Un ne jau pēc avīzes, cigaretēm vai loterijas biļetes. Bet pēc emocijām un liela prieka! Leļļu teātra izrāde “Kiosks”, kas notiek Latviešu biedrības nama Kamīnzālē ir tieši tik lieliska, lai ar prieku ietu uz teātri ar bērniem. Jo visvairāk smējās tieši pieaugušie. Un fināla aizkustinājuma asaru kautrīgi piedurknē ieslaucīja arī pieaugušie… Fe-no-me-nā-li! tā teiktu Olga no Kioska, ja redzētu visu no malas. Sirsnīgs paldies Dace Vitola un Rihards Zelezņevs par aizkustinošo un lustīgo stāstu vienlaikus. Bērnus, protams, sajūsmināja teksts “You don’t know?” īstā banderlogu izloksnē. Un jā!!! Mūzikas izvēle izrādē bija pārsteidzoši spoža! Pat gribētos Spotify playlist ar izrādē izmantotajiem skaņdarbiem. Vai arī vienkārši muzikālo tēmu sarakstu katrai epizodei! Biļetes vēl ir! Tiešām, nepalaidiet garām! Un vēl- par Kiosku nav minēts, ka tas bija nominēts “Kilograms kultūras 2021” Rudens balsojumā

Armands Kalniņš

Turpinot apgūt Leļļu teātra izrāžu piedāvājumu, noskatījāmies ļoti gudru, iejūtīgu, izklaidējošu un jauku izrādi par Olgu, kura ir norobežojusies no ārpasaules, ir labsirdīga, izpalīdzīga, bet neuzdrošinās īstenot to, ko vēlas. Tomēr pienāk kāds rīts, kad viņa maina savu dzīvi. Darbs tiek izspēlēts labā, bet ne pārspīlēti interaktīvā sazobē ar skatītājiem, mazuļi bija atsaucīgi. Atraktīvi ir abi tēlotāji: Dace Vītola (Olga) un Rihards Zelezņevs (daudzās lomās). Drīzumā jānolūko nākamā šī teātra izrāde, vairāki iestudējumi intriģē.

Dārta

Paldies! Viena no kolosālākajām Leļļu teātra izrādēm. Abi aktieri-kolosāli! Liels paldies ne tikai par augsto profesionalitāti, bet arī par sirsnības pilno atmosfēru, kas pavada vēl nākamās dienas pēc izrādes noskatīšanās. Lielisks humors gan bērniem, gan vecākiem ( vecāki vietām smējās vēl daudz sirsnīgāk un skaļāk :). Pēc laika noteikti dosimies vēlreiz! :)

Dace

Fantastiski mīļa, humora pilna un atmiņā paliekoša izrāde! Otrklasnieku uzmanība bija noturēta 100% visu izrādes laiku, derētu arī vecākiem bērniem. Paldies māksliniekiem!

Digna

Anete Melece, Tu esi brīnišķīga visās mākslas Izpausmēs! Varu viennozīmīgi teikt, ka šī ir labākā izrāde 21. gs., kas domāta kā mazajiem tā lielajiem bērniem! Krāsas un to salikums spēj patiesi iedvesmot. Savukārt, aktieri to visu padara dzīvu! Tik daudz rokdarbu maskās! Masku darināšanas meistari applausi! Paldies Jums, mīļie, par patiešām emocijām! Vienīgi Olga šai izrādē spēja iziet no kioskā, kas ir mazliet mīnuss režijas lauciņā....

Ilga un Teodors

Lieliska izrāde! Sirsnīgi un domīgi. Der gan bērniem, gan vēl vairāk - pieaugušajiem. Lai šāds radošais gars arī turpmāk!

Tava atsauksme

* If the comment does not comply with the generally accepted norms, the Puppet Theatre has the right not to publish it

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Comment has been sent in!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.