Elza Apkalne

Neaiztiec mani!

16+LV
1h 10min  / 1 cēliens
Lielā zāle

Par izrādi

Pirmizrāde: 16.03.2012.

„Es esot izlaidusies kā sūds uz šķipeles… bet es par to nepārdzīvoju, es to pieņemu par savu dabisko stāvokli un eju tālāk!”

 

Izrādes „Neaiztiec mani!” pamatā ir Elzas Apkalnes luga „Korinte”, ko autore sarakstījusi 17 gadu vecumā. Tas ir vienas diennakts stāsts meitenes, jaunietes dzīvē, notikumu un pārdzīvojumu virkne, kas atspoguļo mūsdienu jaunatnes izjūtas un attieksmi pret apkārt notiekošo – gan mūžīgo nesaprašanos ar vecākiem, gan protestu pret pieaugušo pasauli – tās liekulību, nežēlību un meliem. Šīs tēmas nevilšus atgādina pagājušā gadsimta izcilā rakstnieka Dž. D. Selindžera slaveno darbu „Uz kraujas rudzu laukā”, kas vēsta par jaunieša nevēlēšanos samierināties ar pasaulē notiekošajām nejēdzībām, vēlmi pārveidot pasauli vai aizmukt no tās.

 

Ivars Lūsis ir viens no retajiem režisoriem Latvijā, kurš grib un spēj saistoši iestudēt izrādes jaunatnei un runāt par tai aktuālajām tēmām. Lielu skatītāju interesi izsauca viņa iestudējums „Bērniņi” Liepājas teātrī, kas uz teātri ne tikai atveda neredzēti daudz vidusskolēnu un studentu, bet tika izvirzīta Spēlmaņu nakts balvai 5 nominācijās. 2009. gadā režisors turpina sarunu ar pusaudžiem izrādē „Miskastes bērns”, saņemot Spēlmaņu nakts balvu nominācijā „Gada izrāde bērniem vai jauniešiem”. „Neaiztiec mani!” ir trešā izrāde, kurā Ivars Lūsis risina jauniešu integrācijas problēmu pieaugušo pasaulē, spēju un nespēju tajā iedzīvoties un to saprast. Izrāde vienlīdz lielā mērā domāta gan jauniešiem, gan viņu vecākiem.

Radošā komanda

Režisors:
Ivars Lūsis
Scenogrāfs:
Ivars Noviks
Māksliniece:
Jūlija Ļaha
Komponists:
Silvestrs Zemgals

Lomās

A sastāvs:
Meitene:
Dana Avotiņa-Lāce
Vīrietis:
Miķelis Žideļūns
Puisis:
Artūrs Putniņš
Māte:
Audra Pētersone
Tēvs:
Pēteris Šogolovs
Viņa:
Liene Šomase
B sastāvs:
Meitene:
Lienīte Osipova
Vīrietis:
Valdis Vanags
Puisis:
Daumants Švampe
Māte:
Audra Pētersone
Tēvs:
Pēteris Šogolovs
Viņa:
Liene Šomase

Atsauksmes

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.