Valērijs Petrovs

Brīnumpērlīte

4+LV
1h 20min  / 2 cēlieni
Lielā zāle

Par izrādi

Pirmizrāde: 03.11.2012.

... Mazā Lilī telefona būdiņā pie jūras klausās pasaku. Pēkšņi pazūd dzeltenās smiltis, zilās debesis, baltās kaijas, un būdiņa kopā ar Lilī nogrimst jūras dzelmē. Zemūdens dzīlēs Lilī vēlas atrast burvju pērli, kas palīdz cilvēkiem kļūt labākiem. Vai patiesi tāda eksistē? Un, ja tā, tad kur to meklēt? Kurš palīdzēs mazajai Lilī, un ko darīt tad, ja ceļā gadīsies krāpnieks? Par spīti trakajiem piedzīvojumiem, Lilī seko savam mērķim - atrast burvju pērli, jo bērna ticība labestībai ir nenogurdināma...

 

„Tas ir saviļņojošs stāsts par sirds skaidrību, gara spēku un labsirdību,” izrādes pamattēmu atklāj bulgāru izcelsmes spāņu režisors Plamens Dipčikovs, kuram šis ir jau trešais iestudējums Latvijas Leļļu teātrī. Tā pamatā - populārā bulgāru bērnu dramaturga Valērija Petrova luga „Puk”.

 

„Brīnumpērlītes” multimediālais risinājums ievilcis jaunu vaibstu Latvijas Leļļu teātra repertuārā: melnā kabineta tehnikā veidotā izrāde ar leļļu, gaismu un video projekciju palīdzību uzbur grandiozu trīsdimensiju iespaidu, un tas nozīmē, ka izrāde ir tik krāšņa skatuves pasaka, no kuras nevar ne acu novērst, liekot aizturēt elpu vai – gluži pretēji – spiegt no sajūsmas...

 

Bulgāru izcelsmes spāņu režisors Plamens Dipčikovs režisora gaitas sācis Bulgārijā, bet Latvijas Leļļu teātrī strādājis trīs reizes. 1984. gadā, savas karjeras sākumā, jaunais režisors Latvijas Valsts leļļu teātrī iestudēja Ivana Ostrikova lugu "Rume un vecais lauva", kurā savu pirmo lomu teātrī nospēlēja Jānis Kirmuška, Laila Kirmuška un citi. Savukārt 2011.g. P. Dipčikovs uz Latviju atveda mums neierasto spēles manieri – tēlu teātri izrādē „Pasaka par Rumpelrūķi”, kurā līdz ar lellēm darbojas arī aktieris, pārtopot no viena tēla citā.

 

Pie iestudējumu tapšanas, ieskaitot „Brīnumpērlīti”, Dipčikovs strādā kopā ar savu ilggadējo skatuves un dzīves partneri – scenogrāfi Ani Petrovu. Abu sadarbībā veidoti vairāk nekā 20 iestudējumi, kas izrādīti dažādos Bulgārijas teātros. Pēc ilgstoša un veiksmīga režisora darba Bulgārijā četrus gadus P. Dipčikovs dzīvoja un strādāja Minhenē, savukārt kopš 2000. gada dzīvo Spānijā, kur kopā ar A. Petrovu nodibināja leļļu teātra kompāniju "Kalina".

Radošā komanda

Režisors, multimediālās koncepcijas un video autors:
Plamens Dipčikovs (Spānija)
Māksliniece:
Ani Petrova (Spānija)
Komponists:
Valdis Zilveris
Tulkojums:
Vija Blūzma
Dziesmu tekstu tulkojums:
Eleonora Tjarve

Lomās

Loma:
Lienīte Osipova
Mīdija u.c.:
Dace Vītola
Loma:
Audra Pētersone
Loma:
Miķelis Žideļūns
Loma:
Anrijs Sirmais
Loma:
Artūrs Putniņš
Loma:
Daumants Švampe

Atsauksmes

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.