Ērihs Kestners

Divas Lotiņas

5+LV
1h 30min  / 2 cēlieni
Mazā zāle
18.00 EUR

Tuvākās izrādes

Par izrādi

Dramatizējums: Ģ. Šoļa skatuves versija
Pirmizrāde: 03.11.2012.

... Tas nu ir noticis: divas meitenes, kuras agrāk neko viena par otru nav zinājušas, satiekas vasaras atpūtas nometnē un atklāj, ka viena otrai ir tik līdzīgas kā divas ūdens lāses! Un tas nekas, ka Luīzei no Vīnes ir garas matu cirtas, bet Lotei no Minhenes - divas cieši sapītas biželes: neticamā līdzība taču nevar būt vienkārša sagadīšanās! Lai atklātu noslēpumu, meitēni nolemj samainīties vietām...

„Pasaulē ir ļoti daudz šķirtu vecāku un ļoti daudz bērnu, kas no tā cieš. Un ir daudz citu bērnu, kas cieš no tā, ka vecāki nešķiras, bet, ja no bērniem prasa, lai viņi šādu stāvokli paciestu, tad nedrīkst ar viņiem to vienkāršā un saprotamā valodā nepārrunāt,” savā 1949. gadā tapušajā stāstā saka vācu rakstnieks Ērihs Kestners.

„Diemžēl šādās situācijās daudziem vecākiem savu savstarpējo attiecību kārtošana ir svarīgāka par attiecībām ar pašu bērniem. Bet, ja mēs vēlamies, lai mūsu bērni jauno kārtību pieņem un saprot, tas ir pat mūsu pienākums,” sava bērnu dienu mīļākā rakstnieka teikto papildina izrādes režisors Ģirts Šolis, kuram „Divas Lotiņas” ir debija gan Leļļu teātrī, gan bērniem adresēto iestudējumu jomā.

Ķerties pie šīs lugas iestudēšanas viņu mudinājusi visā pasaulē, bet īpaši Latvijā aktuālā problēma: mūsu dzīves ritms pēdējos gados radījis vēlmi izbaudīt „ātrās dzīves” garšu, kur nav laika remontēt ne vecas mēbeles, ne attiecības. Un nav arī laika parunāt ar bērnu par to, kā viņš jūtas situācijā, ja tētis ar māmiņu izlēmuši iet katrs savu ceļu. Tieši tāpēc uz šo iestudējumu, kas adresēts bērniem no 5 gadu vecuma, tiek gaidīta visa ģimene, lai vēlāk varētu redzēto pārrunāt.

Bet „Divas Lotiņas”, protams, ir stāsts ar laimīgām beigām. Tāpēc, par spīti nopietnajai tematikai, izrāde ir viena liela „ņemšanās” un dauzīšanās, jo stāsta centrā taču ir divas traki temperamentīgas jaunkundzes!

Šarmantus akcentus viņu piedzīvojumiem piešķir iestudējuma vizuālais noformējums, par kuru parūpējies nacionālā filmu festivāla „Lielā Kristaps” balvas ieguvējs, starptautiski atzītais mākslinieks Reinis Pētersons un mūziķa Goran Gora klātbūtne, radot īpaši „Divām Lotiņām” sacerētu oriģinālmūziku.

Nominācija: Gada izrāde bērniem vai jauniešiem. Spēlmaņu nakts 2012/2013

 

Radošā komanda

Režisors:
Ģirts Šolis
Scenogrāfs, mākslinieks:
Reinis Pētersons
Komponists:
Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis)

Video

Divas Lotiņas

Atsauksmes

Ilze

Ļoti patik izrāde tieši ar to, ka tas tika veidota kā stāsts, kas ieinteresē un notir uzmanību. Klasika, kas brīnišķīgi ietērpta izrādē.

Sarmīte

Ļoti jauka, sirsnīga izrāde, kura patīk gan bērniem, gan pieaugušajiem!! Noteikti iesaku visiem!!

Signe

mums ljoyi ar meitu patika aktieri super seviskji dana ar valdi

Agnese

Brīnišķīga izrāde! Dēls (5) un meita (7) bija sajūsmā. Vecākiem arī bija interesanti. Lielisks aktieru sastāvs!

Dzintra

Izcils spēles prieks! Izcilas dekorācijas - vienkāršas, savietojamas un daudzfunkcionālas - katrs priekšmets un aksesuārs te strādā! Izcili atradumi - režisora vai aktieru pašu - Minhenes Ilustrētā redaktora ūsas vien ko vērtas! Liels paldies. Jau paredzēju, ka slaucīšu asaras, un tāda mamma ar slapjām acīm nebiju vienīgā:) Toties meita (8 g.v.), Irēni Gerlahu saskatījusies, paziņoja, ka ies teātra studijā, tikko vecums ļaus:)) Un meiteņu mammai viņas īpašie komplimenti, tie jau izrādes laikā izskanēja.

Inese

Lieliska izrāde! Mēs kopā ar meitu ( 8 gadi) noskatījāmies , elpu aizturējušas. Vēl nākamajās dienās pēc izrādes gribējās atkal un atkal pārrunāt redzēto,dzirdēto, izjusto.

Laila

Brīnišķīga izrāde! Neticamas, straujas pārvērtības, aktieriem iemiesojoties vairākās lomās. Manam dēlam (6 gadi) ļoti patika, mēs smējāmies, un arī bijām aizkustināti līdz asarām. Bravo.

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Publikācijas

A. Volmārs. "Divas Lotiņas" Leļļu teātrī. // Panorāma. Latvijas televīzija, 27.10.2012

I. Kļaviņa. Faktūru laboratorija (recenzija par LLT izrādēm "Brīnumpērlīte", "Smilšu pasakas" un "Divas Lotiņas"). // www.kroders.lv, 15.01.2013

 

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.