Jaunumi

Leļļu teātrī pirmo reizi iestudē „Alisi Brīnumzemē”

Leļļu teātra jaunajā iestudējumā, ko pēc Luisa Kerola darba „Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” motīviem veido režisors Edgars Kaufelds, būs sastopami brīnumi, mīklainas parādības un dulli personāži.

Leļļu teātra jaunajā iestudējumā, ko pēc Luisa Kerola darba „Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” motīviem veido režisors Edgars Kaufelds, būs sastopami brīnumi, mīklainas parādības un dulli personāži.

Paverot Leļļu teātra priekškaru, Alise nokļūst Brīnumzemē, kur sastopas ar neizskaidrojamām parādībām, trikiem un Brīnumzemes pasaules iemītniekiem. Baltais Trusis, smaidīgais Češīras kaķis, Cepurnieks, Hercogiene un citi tēli ierauj Alisi notikumu virpulī, kas skatītājiem liks domāt par to, vai brīnumi tiešām notiek vien pasakās, vai ik uz soļa, un atliek tos tikai pamanīt.

Izrādi Edgars Kaufelds radījis kopā ar mākslinieci Rūtu Briedi, scenogrāfi Lieni Pavlovsku un komponistu Jēkabu Nīmani. Izrādē piedalās kolorīts Leļļu teātra aktieru ansamblis: Dace Vītola, Dana Lāce, Anrijs Sirmais, Pēteris Šogolovs, Artūrs Putniņš, Miķelis Žideļūns un Vladimirs Svoboda. Savukārt Alises lomu iestudējumā atveido daudzsološā Latvijas Kultūras akadēmijas teātra aktieru 4.kursa studente Ilze Āboltiņa. Brīnumzemi, kurā laikam un telpai zūd robežas, māksliniece un scenogrāfe veidojušas ar stilizētu zvēru tēlu, grotesku kostīmu un deformētas skatuves telpas palīdzību. Īpašo, Leļļu teātrim projektēto skatuvi scenogrāfe padarījusi par bezgalīgu, neierobežotu lauku Alises piedzīvojumiem. Gan Rūtai Briedei, kura darbojusies ilustrācijā un scenogrāfijā, gan scenogrāfei Lienei Pavlovskai, izrāde ir debija leļļu teātrī.

Savu debiju Leļļu teātrī pieteicis arī komponists Jēkabs Nīmanis, kura mūziku jaunajai izrādei iedvesmojušas 20. gadsimta avangarda komponistu kompozīcijas tehnikas, kas atradās tālu no ikdienišķā un pierastā. „Neskatoties uz šķietami elitāro estētiku, līdzīgi kā mani iedvesmotāji, es priecājos kā bērns, kas ieguvis jaunu rotaļlietu. Spēles prieks ir tas, kas vieno mūzikas valodu ar jebkuru mākslas žanru, šajā gadījumā - ar leļļu teātri, un šī iedarbība ir abpusēja”, atzīst komponists.

Luisa Kerola 1865. gadā publicētā pasaka „Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” uzskatāma par bezjēdzīgās jeb nonsensa literatūras paraugu. Izgudrojot pasaku draugu ģimenes meitai Alisei Lidelai, Kerols iedvesmojies no reāli eksistējošām personām, kuras pārveidojis par dīvainiem pasaku tēliem. Viņa darbiem raksturīgas vārdu spēles un savstarpēji nesasaistīti notikumi. Režisoru Edgaru Kaufeldu aizrāvis tieši autora vieglais, humora pilnais fantāzijas lidojums. „Manuprāt, Kerola darba daudznozīmīgums, bagātīgums un bērna uztverei piemērotais vēstījums par ļoti būtiskiem jautājumiem, ir tas, kas „Alises piedzīvojumus Brīnumzemē” padara par īpaši piemērotu materiālu leļļu teātra žanram”, stāsta režisors.

Edgars Kaufelds no 2008. gada ir Latvijas Leļļu teātra latviešu trupas aktieris, bet jau kopš 2010. gada - arī režisors vairākiem iestudējumiem: „Kas notiek rotaļkastē” (2010. g.), „Meitene ar sērkociņiem” (2011.g.), „Jampadracis Ziemassvētkos” (2012.g.) un „Makss un Morics” (2014. g.) gan latviešu, gan krievu trupā.

„Alise Brīnumzemē” būs Latvijas Leļļu teātra 70. jubilejas sezonas pēdējais jauniestudējums. Pirmizrāde notiks 17. maijā plkst. 15:00. Biļetes uz izrādi iegādājamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, internetā un Leļļu teātra kasē. 

Atpakaļ

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.