Pamela Butāne

Latvijas Leļļu teātrī no 2023. gada. 

Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju 2017. gadā scenogrāfijas apakšnozarē un Latvijas Kultūras akadēmiju 2019. gadā režijas apakšnozarē. Savu radošo darbību bāzējusi dažādos valsts teātros, kā arī dažādās nevalstiskajās organizācijās un neatkarīgos teātros, bieži strādājot neordinārās formās, veidojot gan īpašvietu izrādes ("Visi putni skaisti dzied"), gan staigājamas izrādes ("Urbānais safari"), kā arī citas lielās un mazās formas laikmetīgās izrādes.

Savos darbos daudz pievēršas sociāli un ekoloģiski svarīgiem jautājumiem, kā arī iekļaujošām un feministiskām idejām.

Daudzus gadus veidojusi izrādes bērniem un pusaudžiem. 2019/2020 gada sezonā saņēmusi spēlmaņu nakts nomināciju "Gada izrāde bērniem un/vai jauniešiem" par sevis režisēto izrādi "Plastmasas huligāni", kā arī ieguvusi balvu par gada izrādi "VOL.1 Antiņš" (rež. P. Butāne), kas bija tiešsaistes izrāde zoom platformā.

Saņēmusi “Gada scenogrāfs un kostīmu mākslinieks” nominācijas, kā arī veidoja scenogrāfiju SN apbalvotajām izrādēm: "Mēs. Roks. Sekss un PSRS", "Kalendārs mani sauc", "Mans kaimiņš ebrejs", "Pusnakts šovs ar Jūdu Iskariotu".

PORTFOLIO - Pamelabutane.com

 

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.