Ance Muižniece

Vaļa dziesma

12+LV
50min  / 1 cēliens
Mazā zāle
18.00 EUR

Par izrādi

Pirmizrāde: 26.05.2023.

Trīs nozīmīgākās vasaras manā dzīvē. Kasetes, cukurmaizes, slepens pasaules glābšanas plāns, noziegums un viņa - pārdzīvojumi, kas satricināja manu pasauli.

Vajadzēja paiet ilgam laikam, lai saprastu, cik lielu iespaidu tie uz mani patiesībā ir atstājuši. Vajadzēja paiet ilgam laikam, lai saprastu, ka es sākos tikai no brīža, kad radās Vendels, no brīža, kad man bija 12 gadi. Pirms tam manis it kā nemaz nebija. 

Pats to neapzinādamies, vienmēr esmu gatavojies šim koncertam. Taču “Vaļa dziesma” nav tikai viendziesmas albums par visu līdz šim. Tas ir ... es pat īsti nevaru pateikt, kas tas ir. Par to, kāpēc vaļi dzied, pat zinātnieki vēl nav spējuši vienoties: vai vaļi tā mēģina pievilināt partneri, ar ko pāroties? Kilometriem tālu paziņot, ka ir iemīlējušies? Varbūt vienkārši cenšas sev pievērst uzmanību, mākslinieciski izpausties, sazināties?

Varbūt vaļi dzied, jo nespēj nedziedāt.

NOKLAUSIES VAĻA DZIESMU

ja vienā dziesmā ieslēgtu
ilgoto, neaizmirsto, nekadnezūdošo
visu visumu summu 
vai sasniegt beidzot spētu
starp rindām ieslēpto
ilgoto, neaizmirsto, vienmērzudušo
viņu

Brīdinām, ka izrādes laikā tiek lietota dūmu mašīna!

Nominācija: Gada izrāde bērniem un/vai jauniešiem. Spēlmaņu nakts 2022/2023 

Radošā komanda

Režisors :
Rūdolfs Apse
Māksliniece:
Līga Zepa
Komponists:
Staņislavs Kuļikovs
Gaismu mākslinieks:
Uldis Andersons

Lomās

Vendels:
Pēteris Galviņš
Laura (balss):
Emīlija Ēķe
Vendels jaunībā (balss):
Roberts Emins Jurtsevers
Radio raidījuma vadītājs (balss) :
Andris Freidenfelds

Video

“Vaļa dziesma” Leļļu teātrī
VAĻA DZIESMA - izrāde pusaudžiem
Jauna izrāde pusaudžiem - VAĻA DZIESMA
VAĻA DZIESMA - režisors Rūdolfs Apse
VAĻA DZIESMA - dramaturģe Ance Muižniece
Leļļu teātra šis sezonas pēdējais jauniestudējums – “Vaļa dziesma”

Atsauksmes

Elīna

Brīnišķīga, aizkustinoša izrāde. Skaista, smeldzīga un patiesa. Izrāde par divu jauniešu pirmo mīlestību un kopīgiem ideāliem. Tā uzrunās gan bērnus, gan vecākus. Bravo Peterim Galviņam! Izcili!

Andrejs

Jūs nenožēlosiet, kad atnāksiet uz šo teātri!

Linda

Ļoti interesanta, aizraujoša, radoša un saistoša izrāde. Patika arī piecus un astoņus gadus veciem bērniem. Liek padomāt. Noteikti iesaku noskatīties

Vēsma

Lieliska par 90-to gadu jauniešiem, izrādē nav lelles, mono izrāde- aktieris orķestris.

Nikola

izjusta un aizraujoša izrāde, ko akcentē meistarīgi veidotas skaņas ar sadzīvē vienkāršiem un ikdienišķiem priekšmetiem! aktiera dzīvīgums un publikas iesaiste, kas liek vēl vairāk būt daļai no stāsta! pēc izrādes bija sajūta, ka laiks ir pavadīts kvalitatīvi un iedvesmojoši! paldies par tiešām skaistu, interesantu un spilgtu izrādi! noteikti iesaku, patiks gan pieaugušajam skatītājam, gan jaunākajiem! iešu vēlreiz arī nākošajā sezonā!;)

Gabriela

Izrāde, kas aizkustināja un piesaistīja ! iespējams tas tāpēc, ka skatuve ir maza, skatītājs ir ļoti tuvu aktierim vai arī, ka aktieris reaģē uz apkārt notiekošo un ir šeit un tagad, nevis pilnīgi citā pasaulē. pats stāsts ir ļoti sirsnīgs, mīlīgs un aizkustinošs. izrādi skatototies, uzreiz var nojaust cik patiesībā liels darbs ir ieguldīts tās tapšanā un kā no šķietami vienkāršiem priekšmetiem, panāktas interesantas skaņas un scenogrāfija. neko pielikt, neko atņemt ! izrāde piesaistīja gan mani un manu draudzeni (18), gan notvēra jaunāko brāli (14). PALDIES

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Publikācijas

K.Balcare. "Kad jūra vēl līdz ceļiem." lsm.lv 16.06.2023.

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.