Vilhelms Bušs

Makss un Morics

4+LV
1h 15min  / 2 cēlieni
Mazā zāle
18.00 EUR

Tuvākās izrādes

Par izrādi

Dramatizējums: Edgara Kaufelda skatuves versija
Pirmizrāde: 01.03.2014.

Maksam un Moricam ir ievērojama nedarbu pieredze. Reiz viņi apmuļķoja gandrīz visus sava ciema miermīlīgos iedzīvotājus. Šoreiz viņi ir pieauguši un kļuvuši nedaudz prātīgāki. Slavenie delveri pat ir piekrituši mums visiem izstāstīt septiņus neparastākos savas dzīves atgadījumus ar visām no tā izrietošajām sekām.

Radošā komanda

Režisors:
Edgars Kaufelds
Māksliniece:
Ieva Ozoliņa
Scenogrāfs:
Uģis Bērziņš
Komponists:
Juris Kaukulis

Video

Makss un Morics
1.martā Leļļu teātrī Makss un Morics pirmizrāde.
DĪVĀNZĀLE - Makss un Morics

Atsauksmes

Ilze

Izcils aktieri ansamblis, pirms izrādes 7 gadnieks bija izlasījis grāmatu un daudzas lietas bijām pirms tam izrunājuši, to noteikti ieteiktu arī citiem vecākiem, savādāk izrādes laikā rodas jautājumi.

Daina

Ļoti smieklīga, jautra un muzikàla izrāde, bērni nebija lasījuši stāstu, tāpēc nevarēja saprast, kur diviem puikām tik daudz blēņu "kabatā". Patika gan 7gadniecei, gan 3gadniekam.

Dace

Leļļu teātris ir foršs, bet brīžiem novērojami morālās novecošanas simptomi, kas maskēti aiz nemirstamajām vērtībām. Bijām uz Makss&Morics, režija, scenogrāfija un aktieri labu labie, bet stāsts literatūras vēsturei nevis maziem bērniem. Vistas nogalina, skolotāju spridzina, vēdergraizes ārstē ar gludekli, pašus resgaļus pārmāca cepjot krāsnī un samaļot miltos. Laikam tas nav tas, ko savam bērnam bērnībā gribu iedot, vēlāk var par šo parunāt.

Lelde Jēkabsone

Paldies par jauko izrādi! Labdien, cienījamie Latvijas leļļu teātra darbinieki! Pilnīgi nepiekrītu iepriekšējam ANONĪMAJAM "bērnu tētim". Mēs no Staļģenes vidusskolas 25.martā ieradāmies uz izrādi 120 skatītāji, un nevienam neradās tik kategoriski negatīvas atsauksmes. Vispirms jau paldies par Jūsu darbinieku laipno uzņemšanu un apkalpošanu gan garderobēs, gan pie ieejas, gan kafejnīcā. Paldies par iespēju bērniem pirms izrādes un tās starpbrīdī vērot gan leļļu izstādi, gan izstādi, kas veltīta Latvijā un pasaulē iecienītajai māksliniecei un rakstniecei Margaritai Stārastei "Mūžs kā pasakā- Margaritas Stārastes pasaule". Izrādes "Makss un Morics" sižets tika veidots saskaņā ar Vilhelma Buša darba "Makss un Morics" motīviem. Aktieri Artūrs Putniņš un Miķelis Žideļūns prasmīgi attēloja gan slavenos palaidņus, gan citus tēlus, piešķirot tiem raksturu. Skolēni (6-gadīgie- 5.klasei) ar lielu interesi sekoja līdzi notikumiem uz skatuves un skaļi aplaudēja gan pēc 1.cēliena, gan izrādes beigās (neviens pirms laika neizgāja no zāles). Visi atstāja viesmīlīgās leļļu teātra telpas jautrā noskaņojumā un pārrunājot nupat redzēto. Lelde Jēkabsone, Jelgavas novada Staļģenes vidusskolas sākumskolas skolotāja

bērna tētis

Pirmā izrāde no daudzajām, pēc kuras nezinu, ko lai raksta - kā pieaugušajam izrāde bija milzīga vilšanās, jo izrādē bija pazaudēts bērnību laika Makss un Morics audio pasakas burvīgums. Priekš bērniem? Nu 5g bērns teicās, ka patika, 7-8 gadīgie pat brīžiem pasmējās par sižeta muļķīgumu vai iesaistījās improvizētā sarunā ar aktieriem, kamēr netika apklusināti, lai gan kā reizi tas daudzos pārējos pieaugušajos izraisīja sajūsmu. Tomēr mazo skatītāju reakcija pirms laika mēģinot visiem celties un iet prom izrādes beigās, laikam norāda, ka izrādē kaut kas pietrūkst, jo parasti bērni ir naski aplaudētāji. Lai vai kā - paldies par jauno izrādi.

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Publikācijas

I. Auzāne. Makss un Morics atdzimst no miltiem. Leļļu teātris piedāvā stāstu par V. Buša radītajiem nerātņiem. // www.diena.lv, 05.03.2014

R. Briede. Gudrie nedarbi. Recenzija par Vilhelma Buša "Makss un Morics" iestudējumu Latvijas Leļļu teātrī. // www.satori.lv, 16.04.2014

M. Rudzīte. Maksa un Morica delverības Leļļu teātrī. // Kultūras ziņas. LTV1, 26.02.2014

S. Raita. Pamanīt brīnumu. // Neatkarīgā Rīta Avīze, 14. lpp., 27.02.2014

 

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.