Ernests Teodors Vilhelms Hofmanis, Klāvs Mellis

Riekstkodis un Žurku ķēniņš

7+LV
1h 40min  / 2 cēlieni
Lielā zāle
12.00 - 20.00 EUR

Tuvākās izrādes

Pirmizrāde
Izpārdots

Par izrādi

Pirmizrāde: 15.12.2023.

Nedaudz bailīga Ziemassvētku pasaka bērniem un viņu pieaugušajiem

Stāsts par varonīgā Riekstkoža drošsirdīgo cīņu ir viena no pazīstamākajām Ziemassvētku pasakām, kas divu gadsimtu garumā iedvesmojusi neskaitāmus rakstniekus, ilustratorus un  komponistus, filmu un teātra māksliniekus. Ik gadu Ziemassvētku laikā veikalu skatlogus piepilda sarkanās frakās tērptie koka Riekstkoži un teju visos pasaules opernamos uz skatuves atdzīvojas P. Čaikovska pazīstamā baleta tēli - piparkūku vīriņi, alvas zaldātiņi un dateļu fejas. Leļļu teātra komanda savā izrādē iedvesmojusies no darba literārā pirmavota - vācu rakstnieka E. T. A. Hofmaņa 1816. gadā sarakstītās pasakas, kurā sastopams gan siltais un sirsnīgais Adventes gaišums, gan ziemas sals un tumsa. 

Ekscentriskais tēvocis Droselmeiers savai mazajai krustmeitai Klārai Ziemassvētku priekšvakarā uzdāvina noslēpumainu koka Riekstkodi. Izrādās, ka līdz ar šo dāvanu tēvocis meitenei uzticējis paveikt ārkārtīgi sarežģītu un bīstamu uzdevumu, jo necilajam Riekstkodim pa ceļu ceļiem un taku takām seko Žurku ķēniņa lielā un tumšā ēna. Apbruņojusies ar drosmi un pacietību, Klāra dodas ceļā, lai reizi par visām reizēm uzvarētu Žurku ķēniņu un glābtu ne vien savu, bet arī visas pārējās pasaules. 

“Riekstkodis un Žurku ķēniņš” ir nedaudz bailīga Ziemassvētku pasaka bērniem un viņu pieaugušajiem. Šis ir stāsts par mazo Klāru un Gaļas ķēniņieni, zaļu kaķi un aizslēgtu pulksteņtorni, divām jokainām ģimenēm, iztēles radītām karaļvalstīm, draudzību un nodevību, kā arī nebeidzamām uzvarām, kuras mums katram jāizcīna ik dienu. Šī pasaka atgādina - ikvienam no mums ir mazi un gaiši ieroči, ar kuriem cīnīties pret visu lielo, tumšo un bezjēdzīgo.

Radošā komanda

Režisors:
Rūdolfs Gediņš
Mākslinieks:
Kristaps Kramiņš
Mūzika:
Linda Leimane
Gaismu māksliniece:
Nikola Suhareva

Atsauksmes

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.