The Nutcracker and the Rat King

7+LV
1h 20min  / Act 2
Main hall
12.00 - 20.00 EUR

About the performance

Premiere: 15.12.2023.

A slightly scary Christmas story for children and their adults.


On the day before Christmas Eve the eccentric Uncle Drosselmeyer gives to his little goddaughter Clara a mysterious wooden Nutcracker. It turns out that with this gift, the uncle has entrusted the girl with an extremely difficult and dangerous task, because the great and dark shadow of the Rat King follows the humble Nutcracker along all his roads and paths. Armed with courage and patience, Clara sets out to defeat the Rat King once and for all and to save not only hers but all the other worlds as well.

 

"The Nutcracker" is a slightly scary Christmas story for children and their adults. This is a story about little Clara and the Meat Queen, a green cat and a locked clock tower, two funny families, an imaginative kingdoms, friendship and betrayal, and endless victories that we all have to win every day. This fairy tale reminds us that each of us has small and bright weapons to use against everything big, dark and useless.

Video

RIEKSTKODIS UN ŽURKU ĶĒNIŅŠ

Comments

Inese

Brīnišķīga izrāde. Mazliet baisa, bet ne biedējoša. Brīžiem jautra, bet ne smieklīga. Izrāde gan bērniem, gan pieaugušajiem. Ieteiktais vecums, manuprāt, ļoti precīzs. Bijām ar pirmklasnieci. Mums abām patika. Mazākiem bērniem varētu būt pabailīgi. Sen nebiju dzirdējusi Leļļu teātra izrādē tādu klusumu un saspringtu uzmanību, ar kādu bērni skatījās izrādi. To nav viegli panākt. Paldies.

Liene

Ja vēlaties parādīt "īsto" Riekskodi bērnam, šī izrāde nav domāta Jums. Skatītājam jābūt sagatavotam. Vispirms jālasa pasaka, tad jāskatās balets, tikai tad - uz šo izrādi. Ja vēlaties parādīt bērnam, kā vēl var paskatīties uz Riekstkodi, kā vēl varētu attīstīties šis stāsts - tā ir īstā vieta. Un ne velti tā ir 7+ izrāde, jaunākam skatītājam tā būs par sarežģītu, par baisu, plus jābūt jau pamatam, par kuru biju ieminējusies iepriekš. Ja Jums ir aizspriedumi pret aktieriem, kuri tēlo ar akcentu latviešu valodā, arī iesaku neapmeklēt šo izrādi. Ja esat gatavi parādīt bērnam to, ka māksla var iet pāri jau zināmā rāmjiem, ka leļļu teātris, pirmkart, ir teātris, kur spēlē cilvēki, nr jau lellas, ja mācāt bērnu skatīties plašāk, tad iesaku šo izrādi apmeklēt. Ja meklējat izrādi ar dziļāku domu - tā ir domāta Jums. Ja atbalstāt to, ka aktieris spēlē svešvalodā, ka akcentam ir īpašs šarms, ka teātris ir vieta talantam un talants runā visās valodās, izloksnēs, dialektos un akcentos, tad arī iesaku šo izrādi. Jā, tā nav vienkārša, pavisam viegla "viela", bet tas gan ir kaut kas īpašs.

Aina

Oktobrī pirku biļetes uz izrādi "Riekstkodis", cerot uz klasisko Ziemassvētku pasaku, ko meita četrus gadus skatījās Nacionālajā operas un baleta teātrī. Sadomājām kaut ko pamainīt. Izlasījām Hofmaņa pasaku. Pārsteigums izrādē bija liels! Marcipāna vietā desas, daudz desu! Rekvizītu ziņā efektīgāk, protams. Ja nu kas, oriģinālā ir peļu ķēniņš... Režisoram ieteiktu neķerties pie klasikas un nesabojāt bērniem iespaidu par pasaulslaveniem sižetiem, bet sacerēt kaut ko pašam, nevis pievilināt ar Riekstkoža nosaukumu, jo vairāk jau nekā no tā uz skatuves nav. Nesaprotu, kāpēc ik pa brīžiem aktieri iekliedzas - vai režisoram liekas, ka tā var piesaistīt bērnu uzmanību? Meita teica, ka fonā dzirdējusi skaisto mūziku... Par krievisko akcentu te jau daudzi atsauksmēs raksta. Nepieņemami.

Ruta

Ļoti pretrunīgas izjūtas... Skatījāmies izrādi 30. decembrī, visu šo laiku domāju, vai ir jēga rakstīt. Izrādes anotācijā apgalvots, ka "Leļļu teātra komanda savā izrādē iedvesmojusies no darba literārā pirmavota - vācu rakstnieka E. T. A. Hofmaņa 1816. gadā sarakstītās pasakas"- sameklēju un pārlasīju. No oriģinālās pasakas tur ir ļoti, ļoti maz... gandrīz nekā... Manas mazmeitas, būdamas labi audzinātas, sacīja, ka balets viņām paticis labāk (abas to redzējušas vairākas reizes un izcili zina sižetu). Uz Leļļu teātra izrādi varbūt var aizvest pusaudzi, lai parādītu, ka pastāv arī šāda interpretācija, bet noteikti neiesaku izrādi bērniem, kuri neko par klasisko Riekstkodi nezina - priekšstats izveidosies galīgi greizs. Šajā atprātotāju valdīšanas laikā teātrim aizliegts spēlēt izrādes krievu valodā, trupas aktieriem vajadzīgs darbs, tas viss ir saprotams, bet divas ar akcentu runājošas aktrises LATVIEŠU bērniem domātā izrādē - par šo visvairāk prātoju. Visu cieņu Malgožatai, bet kaut kā tomēr gribētos, lai jaunie skatītāji dzird nevainojamu izrunu... Vairāk par piecām ballēm no desmit izrādei nu nekādi nevaru dot. Gediņa kungam savi radošie meklējumi jāturpina kaut kur citur.

Inese

Man ļoti, ļoti patika šī izrāde, arī manam pusaudzim. Manuprāt, izrādes autoram un režisoram lieliski izdevies notvert mazliet pabaiso Hofmaņa stāstu gaisotni. Fantastiska vizualitāte! Paldies, un gaidām, ko vēl labu Leļļu teārtris būs sadomājis:)

Regīna

Neiesaku Nav saistības ar oriģinālu Hofmaņa pasaku. Modernā māksla un psihodēlija. Kad apmeklē leļļu teātri ar bērnu jeb skatītāju, kurš redz Riekstkodi pirmo reizi sagaidi redzēt klasisko skatījumu, nevis režisora alternatīvo redzējumu, kurš laikam iespaidojies no cita avota nevis oriģinālas pasakas. Bērns vairākas reizes izrādes laikā prasījis “kas notiek” un es viņam piekrītu, bērnam grūti uztverams saturs ne tikai paša satura dēļ bet arī dēļ tā ka visiem aktieriem, izņemot galveno varoni (70% no izrādes spēlē aktieri) bija vienāds balts tērps un viņu lomas visu laiku mainījās. Apmeklējam īsi pēc Ziemassvētkiem, diemžēl šī izrāde nozaga svētku sajūtu, pazaudēju vēlmi apmeklēt leļļu teātri ar bērnu uz labo laiko. Katrai mākslai jāatrod pareiza skatuve

Marta

Man kā pieaugušajam patika, bet bērns domu nespēja uztvert. Patika tikai virvju dauzīšana. Kad pirku biļetes izrāde saucās Riekstkodis, kaut kā cita tēma tomēr sanākusi.

Baiba

Izrāde brīnišķīga - stilīga, dinamiska, ekstravaganta, patika gan man gan bērnam 5,5 gadi. Katrs, protams, uztvērām savu dimensiju. Māksla ir subjektīva un gaumes dažādas. Noteikti vajag izlasīt vispims aprakstu, lai izvērtētu, vai tas ir konkrētā apmēklētāja gaumē, kaut gan paplašināt redzesloku, nekad nav slikti. Lūgums vecākiem cienīt sevi, savus bērnu un apkārtējos un slimus, klepojošus bērnu uz izrādi nevest, ne viņš ne apkārtējie tad izrādi nevar izbaudīt. Lūgums Leļļu teātrim padomāt par plašāku kafejnīcu (galdiem un krēsliem), lai apmeklētājiem nav stāvus jāēd un jādzer kafija kā uzgaidāmajā telpā.

Guna

Skaista izrāde, ieguldīts milzīgs darbs! Bet laikam tomēr vairāk domāta pieaugušajiem, kam ir grūtību, kā man :) Man tā tiešām bija tieši laikā. Paldies! Puikam (8gadi) arī patika!

Olga

Ir jābrīdina ka pirms izrādes ir jāpārbauda psihiskas izturību. Kaut kāds psihodels. Neiesaku bērniem, jaunākiem par 10 gadiem. Ja mēs nesēdētu centrā, tad aizietu pirsms beigām, otro nodalījumu vispār bija grūti izturēt.

Dace _S

Paldies māksliniekiem, izrāde ļoti patika. Gan es, gan bērns visu sapratām (bērnam 8 gadi). Piekrītu, kā izrādes saturs ir nopietns, ir jāiedziļinās un jādomā. Mazākiem bērniem varētu būt par sarežģītu. Atnākot mājās mums gribējās vēlreiz pārlasīt E.T.A.Hofmaņa brīnišķīgo grāmatu par Riekstkodi.

Līga

Lūgums izrādes mājas lapā līdzās brīdinājumam par stroboskopu pievienot “Uzmanību! Neiedomājami slikta dikcija!” Es noteikti neesmu no tām, kas piesienas aktieru dikcijai, BET Leļļu teātrī, kas vienmēr ir bijis skaidras un saprotamas latviešu valodas etalons, kaut ko šādu izdzirdēt man tiešām bija šoks. Neuzskaitīšu visus Leļļu teātra grandus, kuru runā neatkarīgi vai viņi pīkst kā maza pelīte vai runā lāča, vilka un visu neiedomājamu dzīvnieku balsīs, katra zilbe vienmēr ir bijusi saprotama. Šajā izrādē divas aktrises runāja ar ļoti uzkrītošu slāvu akcentu, lietojot pilnīgi nepareizus zilbju uzsvarus, bet arī puiši, kuriem akcenta nebija, runāja vienkārši nesaprotami, īpaši, kad mēģināja “veidot balsis”. Varbūt šo aktrišu izmantošana ir kāds māksliniecisks meklējums, tad tomēr ļoti sāpīgi garām, jo teātrī, īpaši bērnu izrādēs, ir jāskan pareizai valodai. Uz leļļu teātri apzināti tiek vesti arī diasporas bērni - !!! Latvija ir vienīgā vieta pasaulē, kur būtu jābūt garantētai iespējai bērniem teātrī dzirdēt labu latviešu valodu! Izrādes režija galīgi nav veiksmes stāsts, toties lelles, tērpi un scenogrāfija ir lieliski.

Baiba

Izrāde ļoti patika - gan man kā pieaugušajam, gan manai 6gadīgajai meitai (izrāde gan vairāk paredzēta 7+). Pirms došanās uz izrādi jau iepazinām tās saturu, tādēļ zinājām, ka tā nebūs vienkārša izklaides izrāde. Saturs nopietns, taču liek aizdomāties. Aktierspēle, lelles, scenogrāfija un visādi citādi izrādes izpildījums ļoti profesionāls. Atsauces arī uz klasisko Riektskodi, ko zinām vairāk no baleta... Paldies komandai par tik aktuālu un laicīgu Riekstkoža interpretāciju!

Marite

Ja pieaugušais vēl varēja mēģināt izsaprast, tad bērni pārnāca mājas pilnīgi neko nesaprastdami. Pirmo reizi vilšanās Leļļu teātrī.

Viktorija Niedra

Izrāde nepatika.

Nata

tas ir moderns bezgaumīgs slimo smadzeņu ārprāts! par kādu auditoriju bija domājis režisors? izsaku līdzjūtību aktieriem, kam nācās "šo" spēlēt bērnu auditorijai... pazuda gab Ziemassvētku sajūta, gan vēlme nākt ar bērnu. Ļoti lūdzu dod iespēju citiem režisoriem - Koristinam vai Kirmushkai - atkārtoti iestudēt "Riekstkodi" tieši bērniem, lai saglabātos šīs brīnišķīgās pasakas jēga, gaume un svētku un sapņu noskaņa!

Viktorija

Izrāde ir pilnīgākais murgs. Kaut kādu izrādes nevar uztvert. Mani bērni ( divi zēni 10 un 11 gadi ) iznāca un jautāja par ko vispār bija izrāde. Leļļu teātri esam apmeklējuši daudz, bet pirmo reizi, tik neveiksmīgi!

Inga

Asa sižeta piedzīvojums bērniem un pieaugušiem. Stilīga, interesanta izrāde. Patika.

Maris

man patika bija labi izdomats paldies

Tava atsauksme

* If the comment does not comply with the generally accepted norms, the Puppet Theatre has the right not to publish it

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Comment has been sent in!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.