Jaunumi

BALKONA BALSIS - skaties šeit!

BALKONA BALSIS - skaties šeit!

Projektu atbalsta:
 

15. DECEMBRA RAIDĪJUMU SKATIETIES ŠEIT: 

24. NOVEMBRA RAIDĪJUMU SKATIETIES ŠEIT: 


20. OKTOBRA RAIDĪJUMU SKATIETIES ŠEIT: 


29. SEPTEMBRA RAIDĪJUMU SKATIETIES ŠEIT: 


18. AUGUSTA RAIDĪJUMU SKATIETIES ŠEIT: 


16. JŪNIJA RAIDĪJUMU SKATIETIES ŠEIT: 


19. MAIJA RAIDĪJUMU SKATIETIES ŠEIT: 


28. APRĪĻA RAIDĪJUMU SKATIETIES ŠEIT: 


17. MARTA RAIDĪJUMU SKATIETIES ŠEIT: 


24. FEBRUĀRA RAIDĪJUMU SKATIETIES ŠEIT: 


13. JANVĀRA RAIDĪJUMU SKATIETIES ŠEIT: 


16. DECEMBRA RAIDĪJUMU SKATIES ŠEIT: 


Palīdzi Ziemassvētku vecītim un 16. decembra raidījumā klausies ekskluzīvu interviju!

 

11. NOVEMBRA RAIDĪJUMU SKATIETIES ŠEIT: 

 

 

 

7. oktobra raidījumu klausieties ŠEIT!

 

2. septembra raidījuma ierakstu klausieties ŠEIT!

 

31. maija raidījuma ierakstu klausieties ŠEIT!

 

 

2. septembrī no plkst. 18.30-20.00 Facebook tiešraidi piedzīvos Latvijas Leļļu teātra brīvdabas radio “Balkona balsis”. Pēc veiksmīga eksperimenta 76. sezonas noslēgumā, kad ar improvizētu radio pārraidi tika atklāta Latvijas Leļļu teātra pagalma izstāde, projekta komanda nolēmusi šo ieceri pilnveidot un turpināt regulāri.

Dj talantus sevī atklājuši trīs teātra aktieri – Dace Vītola, Miķelis Žideļūns un Artūrs Putniņš. Darbs ar balsi leļļu teātra aktieriem nav nekas jauns, tieši pretēji – daudzus no viņiem skatītāji labāk pazīst nevis pēc izskata, bet tieši balss variācijām, ko var dzirdēt ne vien teātra izrādēs, bet arī bērnu pārraidēs, multfilmās, pilnmetrāžas animācijas filmās. Realizējot sapni par savu radio raidījumu, aktieri reizi mēnesī veidos ģimenēm domātu sarunu un dziesmu programmu, kurā runās par tēmām, emocijām un situācijām, kas ir aktuālas lielu un mazu cilvēku ikdienā. Raidījumā būs iespēja dzirdēt gan dziesmas un skaņdarbus no Leļļu teātra mūzikas arhīva, gan amizantas epizodes no teātra ikdienas dzīves, kas parasti skatītājam paliek apslēptas.

Aktieri, gatavojoties “Balkona balsu” pirmajai regulārajai sezonai, neslēpj savu entuziasmu. “Jau kopš pusaudža gadiem esmu gribējis būt radio dīdžejs, tas likās kaut kas maģisks un ļoti intriģējošs.  Beidzot man ir iespēja izmēģināt, kā tas ir. “Balkona balsis” dod mums iespēju doties pie sava skatītāja citā, jaunā veidā. Uzrunāt savu auditoriju citādi, kā ierasts. Cerams, tas ļaus mums atrast jaunus skatītājus, jeb šajā gadījumā – klausītājus,” atklāj Artūrs Putniņš.

Aktrise Dace Vītola uzņēmusies programmas veidotājas un mūzikas redaktores lomu. Pavadot garas stundas pie arhīva materiāliem, viņas mērķis ir uziet sen aizmirstus leļļu teātra skanošos dārgumus. Bez Daces muzikālās gaumes un zināšanām nebūtu iespējama vairāku izrāžu dziesmu albumu tapšana pēdējā desmitgadē, un gūtā pieredze radio projektam izrādījusie ļoti noderīga.  

“Man radio formāts vienmēr ir bijis saistošs. Mājās bērnībā tētis “ganīja” Luksemburgas radio un vecmāmiņa klausījās radio raidlugas. Vakara pasaciņa Harija Misiņa balsī bija obligāta, arī “Antons Trīcvaidziņš” un “Stāsts par Cienīgi Lēnīgo un Durstīgi Dzēlīgo” Arnolda Liniņa lasījumā, kuru pati pēc tam spēlēju uz skatuves mūsu teātrī. Vēlāk “Dzirkstele” un “Dzīves ritmi mūzikā”, tagad “Zināmais nezināmajā”, “Lieliskais Piecinieks”, traģikomisks akcents LR1 ir “Brīvais Mikrofons”, kuru arī mēdzu klausīties tipāžu kolekcijai. SWH “Braucamais laiks”, Freda  “Mazā Sestdiena”, LR 5 ar savu akciju “Dod pieci”... Skolas laikā darbojos radio teātrī “Pūpolītis”, kuru vadīja Vera Singajevska. Pēc tam arī “Pionieru radioavīzē” mazu brīdi. Milzīgs sprādziens bija radio SWH ienākšana radio aparātos - gan satura, gan dinamikas ziņā. No valsts radio es ņemtu izglītojošo daļu, kas saistīta ar autorraidijumiem, radio lugas, no komercradio – dinamiku, aso reakciju, kas man ir saistoša,” stāsta Dace Vītola. “Sarunā ar klausītāju nav jēgas izlikties, jo balss tāpat nodod falšumu, klausītājs veido savu tēlu no tā, kā un ko pasniedz, stāsta dj. Katras balss tembrs atšķiras un katrai balsij ir savs klausītājs. Tas, savā ziņā, sasaucas ar mūsu tiešo darbu izrādēs, kurās aktieri nav redzami.”

Atpakaļ

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.