Jaunumi

Latvijas Leļļu teātris festivālam “Staro Rīga 2019” gatavo sajūtu dimensiju rosinošu objektu “Mūžīgā deja”.

No 15. līdz 18. novembrim Latvijas Leļļu teātra pagalmā līdzīgi kā daudzviet Rīgā iedegsies festivālam “Staro Rīga 2019” radītais objekts Nr. 13 – gaismas instalācija ar hologrammu “Mūžīgā deja”.

No 15. līdz 18. novembrim Latvijas Leļļu teātra pagalmā līdzīgi kā daudzviet Rīgā iedegsies festivālam “Staro Rīga 2019” radītais objekts Nr. 13 – gaismas instalācija ar hologrammu “Mūžīgā deja”.

“Mūžīgā deja” ir Latvijas Leļļu teātra un mākslinieces Vitas Radziņas iecere parādīt festivāla apmeklētājiem objektu - 4D vīziju, ko iedvesmojusi Latvijas simtgadei veltītā izrāde “Zelta zirgs”. Festivāla laikā virs Leļļu teātra pagalma iedegsies neskaitāmas zvaigznes un pulcēsies putni. Tie atradīsies virs skatītāju galvām un virs “stikla kalna” piramīdas, kuras iekšienē rotēs mākslinieces veidotā, gaisīgā hologramma - Antiņa deja ar Saulcerīti. Trīsdimensiju, fiziskajā pasaulē tveramais “stikla kalns”, kam vienlaikus ir gan trīsstūra, gan kvadrāta forma, simbolizēs stabilitāti un harmoniju, kā arī tieksmi uz augšu, uz garīgo plānu (“mainies ir Tu uz augšu (Rainis)). Antiņa un Saulcerītes gaistošā deja hologrammā manifestēs teātra netveramo, maģisko dabu, apveltot objektu ar ceturto – sajūtu dimensiju, kuras iespaids uz skatītāja uztveri būs spēcīgākais un noturīgākais pārdzīvojums.

Latvijas Leļļu teātris aicina festivāla apmeklētājus aplūkot arī “Omniva” pakomātu tīkla veidoto gaismas objektu Nr.14 “Leļļu māja”, kas atradīsies netālu no teātra – Elizabetes ielā 81. Objekta projekcijā būs iespēja skatīt daudzus pazīstamus un iemīļotus tēlus no Latvijas Leļļu teātra izrādēm.

Gaismas instalācija "Mūžīgā deja" tapusi ar Rīgas Domes finansiālo atbalstu.

 

Atpakaļ

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.