Jaunumi

Latvijas Leļļu teātra Silmaču saime gatavojas Jāņiem

Antonija, Ābrams, Tomuļu māte, Joske, Aleksis - visa plašā Silmaču saime jau sāk rosīties līgošanai un tradicionālajām Leļļu teātra „Skroderdienām Silmačos”, kas būs skatāmas vien trīs dienas – 18., 19. un 20. jūnijā plkst. 18:30.

Antonija, Ābrams, Tomuļu māte, Joske, Aleksis - visa plašā Silmaču saime jau sāk rosīties līgošanai un tradicionālajām Leļļu teātra „Skroderdienām Silmačos”, kas būs skatāmas vien trīs dienas – 18., 19. un 20. jūnijā plkst. 18:30.

Izrādi pieaugušajiem, ko var skatīties arī skolas vecuma bērni, veidojuši režisori Kārlis Auškāps un Valdis Pavlovskis. Savulaik abi režisori, kā arī leļļu māksliniece Ilze Vītoliņa un scenogrāfe Anita Znutiņa-Šēve, tradicionālo un visiem labi zināmo sižetu nolēma iestudēt neparastākā veidā – visi lugas tēli ir nevis lelles-cilvēki, bet gan lelles-dzīvnieki.

Izrādes dziesmas aranžējis Valdis Zilveris, bet lomās redzēsim visu Leļļu teātra aktieru ziedu: Antonijas jeb Silmaču saimnieces lomā iejutīsies Lienīte Osipova, Aleksis būs Artūrs Putniņš, Kārlēns - Miķelis Žideļūns, Elīna - Baiba Vanaga, Pindaks – Anrijs Sirmais, Pindacīša - Silvija Bitere, Ieviņa – Evita Klimavičiusa, Pičuks – Pēteris Galviņš, Auce un Bebene - Dace Vītola, Tomuļu māte – Laila Kirmuška, Dūdars un Joske - Pēteris Šogolovs, Rūdis - Edgars Kaufelds, Ābrams - Valdis Vanags, Zāra - Dana Avotiņa-Lāce.

Lai gan izrāde iestudēta 2007. gadā un tikusi izrādīta jau daudzus gadus, ik reizi atgriežoties pie šī iestudējuma, leļļu teātra aktieri to dara ar azartu un prieku, mēģinot izkopt tēlu raksturus, atrast jaunas to nianses un izpausmes veidus.

2006/2007. gada sezonā Leļļu teātra „Skroderdienas Silmačos” izpelnījās Spēlmaņu nakts žūrijas specbalvu par „Netradicionālu pieeju klasikas interpretācijai”.

 

 

Atpakaļ

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.