Jaunumi

Izrāde “Zelta zirgs” viesojas starptautiskā teātru festivālā Krievijā

Izrāde “Zelta zirgs” viesojas starptautiskā teātru festivālā Krievijā

15. Starptautiskajā teātru festivālā “Kingfestival” Krievijas pilsētā Veļikijnovgorodā šodien, 15. aprīlī skatāma izrāde “Zelts zirgs”.

15. Starptautisko teātru festivālu no 12.-16. aprīlim rīko Veļikijnovgorodas bērnu un jaunatnes teātris “Malij” un tā programma norisināsies paralēli uz trim skatuvēm – Filharmonijā, Drāmas teātrī un teātrī “Malij”. Festivāls notiek reizi divos gados jau kopš 1992.gada un tradicionāli pulcē labākos Krievijas, Eiropas un Āzijas teātru iestudējumus dramatiskā teātra, mūsdienu horeogrāfijas un leļļu teātru žanros visu vecumu skatītājiem.

Piecu festivāla dienu laikā pilsētas auditorijai, kā arī festivāla viesiem un dalībniekiem būs iespēja noskatīties 16 izrādes, ko rādīs kolektīvi no 9 valstīm – Krievijas, Igaunijas, Latvijas, Francijas, Zviedrijas, Vācijas, Nīderlandes, Itālijas un Dānijas.

Latvijas Leļļu teātris festivālā “Kingfestival” piedalās jau kopš 2003. gada. 2007. gadā festivāla starptautiskās žūrijas balvu par labāko izrādi jaunākā vecuma bērniem ieguva Leļļu teātra iestudējums „Ezītis miglā”. Izrāde “Zelta zirgs”, kas tika nominēta “Spēlmaņu nakts 2017/2018” balvai kategorijā “Gada lielās formas izrāde”, un kuras Melnā prinča lomas atveidotājs (aktieris Aleksandrs Jonovs) saņēma balvu kā labākais otrā plāna aktieris, ir viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem Latvijas Leļļu teātra sadarbības projektiem. Izrādi iestudējis Nīderlandē mītošais brazīļu izcelsmes režisors, horeogrāfs un leļļu mākslinieks Duda Paiva. Viņa veidotā versija par Raiņa tik labi zināmo darbu gan latviešu skatītājiem, gan arī pašiem izrādes dalībniekiem un veidotājiem ir iespēja iepazīt aktuālākās starptautiska līmeņa leļļu teātra tendences, kā arī palūkoties uz Raiņa lugu no jauna - ar ne-latvieša acīm. Kopā ar Dudu Paivu iestudējumu veidojuši dramaturgs Matīss Gricmanis, scenogrāfs Andris Eglītis, kostīmu māksliniece Vita Radziņa, komponists Rihards Zaļupe, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko un režisora asistents Pāvels Struminskis. Izrādē lomās redzami Anrijs Sirmais, Aleksandrs Jonovs, Druvis Anusāns, Baiba Vanaga un Lienīte Osipova. Iestudējums tapis ar Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Līdz šim iestudējums “Zelta zirgs” piedalījies ārvalstu festivālos Bukarestē (Rumānija), Toruņā (Polija) un Lomžā (Polija), kuros saņemti dažādas balvas – gan Grand Prix, gan apbalvojumi par labāko izrādi, aktierdarbu (Aleksandrs Jonovs) un scenogrāfiju.

Atpakaļ

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.