Jaunumi

Latvijas Leļļu teātris ar izrādi “Zelta zirgs” piedalīsies festivālā Rumānijā

Latvijas Leļļu teātris ar izrādi “Zelta zirgs” piedalīsies festivālā Rumānijā

Nākamajā dienā pēc “Spēlmaņu nakts 2017/2018” ceremonijas Latvijas Leļļu teātris dosies ceļā, lai piedalītos 14. Starptautiskajā laikmetīgā leļļu teātra festivālā „ImPuls”, kas no 19. līdz 28. novembrim notiks Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē.

Festivālā “ImPuls” šogad plāno piedalīties teātru kompānijas no vismaz 14 valstīm. Leļļu teātra izrāde “Zelta zirgs. Variācijas par Raiņa tēmām” tiks rādīta vienu reizi, 25. novembrī plkst. 20:00. Īpaši festivālu vajadzībām tā iestudēta angļu valodā.

 “Zelta zirgs. Variācijas par Raiņa tēmām” ir viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem Latvijas leļļu teātra projektiem. Izrādi iestudējis Nīderlandē mītošais brazīļu izcelsmes režisors, horeogrāfs un leļļu mākslinieks Duda Paiva (Eduardo de Paiva Souza). Viņa veidotā versija par Raiņa tik labi zināmo darbu latviešu skatītājiem, kā arī pašiem izrādes dalībniekiem un veidotājiem bija iespēja iepazīt aktuālākās starptautiska līmeņa leļļu teātra tendences, kā arī palūkoties uz Raiņa lugu no jauna - ar ne-latvieša acīm. Sadarbības projekta rezultāts ir saturiski un vizuāli laikmetīga, universālus jautājumus atspoguļojoša izrāde, kura var būt vienlīdz aktuāla gan Latvijas teātra auditorijai, gan ārzemju skatītājam. Jau sākotnēji viena no iecerēm saistībā ar šo projektu bija parādīt Latvijas Leļļu teātri kā nopietnu leļļu teātra jomas pārstāvi starptautiskā kontekstā, tādēļ iestudējums piedalījies un guvis atzinību jau divos festivālos ārvalstīs – 31. Starptautiskajā teātru festivālā “Valise” (Lomža, Polija) iegūta Grand Prix, savukārt 25. Starptautiskajā leļļu teātru festivālā “Spotkania” (Toruna, Polija) saņemta balva par labāko scenogrāfiju.

Izrāde “Zelta zirgs” saņēmusi arī Latvijas teātra kritiķu atzinību un nominēta "Spēlmaņu nakts 2017/2018" balvai kategorijā "Gada lielās formas izrāde" tādējādi kļūstot par pirmo Latvijas Leļļu teātra iestudējumu, kas jebkad ticis nominēts šajā kategorijā.

 

Atpakaļ

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.