Jaunumi

Top "Bruņinieks, kuram sāpēja zobi"

         

 

          Sergeja Timofejeva stāsts “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi” Edgara Kaufelda režijā top Latvijas Leļļu teātra Mazajā zālē. Sākot no 5. marta, cīņā ar saldumkāri, zobusāpēm, redzamiem un neredzamiem ienaidniekiem Jautrā Mēness Bruņinieks aicinās iesaistīties ģimenes ar bērniem no 4 gadu vecuma.

            Bruņinieks ir tikai cilvēks, un arī viņam ļoti garšo konfektes. Kādu reizi viņš aizraujas un apēd ļoti daudz brīnišķīgo kārumu. Šī notikuma rezultātā, pavisam negaidot, viņu piemeklē zobu sāpes. Kā jau īstens Bruņinieks, viņš ir pieradis stāties pretī savam pretiniekam un uz cirtienu atbildēt ar cirtienu. Bet te sāp viņa paša zobi. Kas būs viņa pretinieks šajā cīņā? Meklējot dažādus risinājumus šai situācijai, Bruņinieks pierāda savu cēlumu un nezaudē drosmi, lai gūtu varoņa cienīgu rezultātu.

 

       

        Režisors izrādi veido kopā ar mākslinieci Rūtu Briedi, folkroka grupas “Iļģi” mūziķiem Ilgu Reiznieci un Māri Muktupāvelu, kā arī aktieriem – Baibu Vanagu un Artūru Putniņu. Ar asprātību, pasakām raksturīgo vieglumu un no dažādiem priekšmetiem veidotām lellēm, radošā komanda runā par bērniem aktuālām tēmām – lielo saldummīlestību un nespēju to kontrolēt, kas rezultējas nelāgās sekās. Kopā ar bruņinieku skatītāji dosies cīņā pret konfektēm, saņems drosmi apmeklēt zobārstu un nonāks pie atklāsmes, ka ne vienmēr visās nebūšanās vainojams kāds cits.

            Režisors par izrādi: “Šajā stāstā man būtiskais šķiet tas, ka galvenais varonis notikumu gaitā piedzīvo personības izmaiņas. No egocentriska patērētāja viņš kļūst par radītāju, par tādu personu, kuras prioritāte vairs nav patērēt pasaules labumus, bet gan pašai radīt vērtīgas lietas un kļūt par noderīgu citiem. Skatuves telpu esam gatavojuši no dažādiem priekšmetiem un objektiem, kas veido radošu, mainīgu un iztēli rosinošu vidi. Aktieri pasaku stāstīs nosacītā cirka stilistikā, šo vidi apdzīvojot un iedzīvinot – līdzīgi kā bērns spēlējoties, iedzīvina visu, ko atrod pa rokai.”

        Pirmizrāde 5. martā, tuvākās izrādes 16. martā, 8. un 22. aprīlī. Biļetes nopērkamas visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās, internetā un Latvijas Leļļu teātra kasē. 

Atpakaļ

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.