Jaunumi

Latvijas Leļļu teātrī top jau otrā marionešu izrāde mazuļiem SARKANGALVĪTE UN VILKS

“Sarkangalvīte un vilks” ir otrā marionešu izrāde, kas Latvijas Leļļu teātrī top Vijas Blūzmas režijā. Iestudējuma pirmizrāde teātra mazajā zālē notiks 21. novembrī plkst. 14:00. Izrāde paredzēta bērniem no divu gadu vecuma.

“Sarkangalvīte un vilks” ir otrā marionešu izrāde, kas Latvijas Leļļu teātrī top Vijas Blūzmas režijā. Iestudējuma pirmizrāde teātra mazajā zālē notiks 21. novembrī plkst. 14:00. Izrāde paredzēta bērniem no divu gadu vecuma.

Uzveduma literāro pamatu veido Irinas Grindenko dramatizējums pēc labi zināmās Brāļu Grimmu pasakas „Sarkangalvīte un vilks” motīviem. Daudzi mazo skatītāju vecāki apliecinājuši, ka tādas klasiskas pasakas kā „Runcis zābakos”, „Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, „Ērkšķrozīte” un, protams, arī „Sarkangalvīte un vilks”, ir kļuvušas par neatņemamu ģimenes ikdienas sastāvdaļu. Leļļu teātra repertuārā stāsts par mazo meitenīti ar sarkano cepurīti un ļauno vilku sastopams kopš 1992./1993. gada sezonas un laika gaitā piedzīvojis visai atšķirīgus traktējumus – sākot ar labi zināmo fabulu un beidzot ar režisora Valtera Sīļa un dramaturga Jāņa Baloža versiju 2013. gadā par to, vai drīkst pārkāpt robežas un kāds ir nezināmā vilinājuma iznākums.

Režisore Vija Blūzma izrādē „Sarkangalvīte un vilks” turpina latviešu leļļu teātrim netradicionālo formu apgūšanu. Režisore savulaik izmantojusi gan dzīvo aktierspēli ar dažādu objektu izmantošanu, gan smilšu animāciju, gan arī 2014. gadā no jauna atklāto marionešu leļļu estētiku, kad tika iestudēta izrāde mazuļiem „Trīs sivēntiņi un vilks”. Tieši mazo un lielo skatītāju atzinība par šo iestudējumu devusi papildus impulsu turpināt iepazīt, izkopt un pilnveidot marionešu izrāžu formu.

Jaunā iestudējuma „Sarkangalvīte un vilks” lelles un scenogrāfiju darinājis mākslinieks Gedimins Kotello, kurš ar Leļļu teātri sadarbojas jau kopš 1980. gada un radījis lelles tādām iemīļotām izrādēm kā „Sniegbaltītes skola”, „Kā lauvēns draugu atrada” un „Trīs sivēntiņi un vilks”. Iestudējuma mūziku sacerējis Latvijas Leļļu teātra aktieris Anrijs Sirmais, savukārt tekstus tulkojusi Daina Strelēvica. Iestudējumā piedalās aktieri Santa Didžus, Dana Lāce, Anrijs Sirmais un Miķelis Žideļūns.

Atpakaļ

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.