Jaunumi

Leļļu teātris sāk 2015/2016 gada sezonu gandrīz 100 metru augstumā

Latvijas Leļļu teātra kolektīvs jauno sezonu 4. augustā atklāja starp zemi un debesīm - 97 metrus augstajā Zaķusalas radio un televīzijas torņa skatu laukumā.

(Foto: Guna Oškalna-Vējiņa)

Latvijas Leļļu teātra kolektīvs jauno sezonu 4. augustā atklāja starp zemi un debesīm - 97 metrus augstajā Zaķusalas radio un televīzijas torņa skatu laukumā. 

Pēc tradicionālās direktora Viļņa Beķera uzrunas un kopbildes uzņemšanas, sekoja arī tradicionālais pārsteigums – visi devās uz noslēpumā turēto sezonas atklāšanas vietu, kur kolēģi ne tikai dalījās priekā par atkalredzēšanos, bet arī sveica aktrisi Silviju Biteri apaļajā 70. gadu jubilejā.

Leļļu teātra jaunajā, 2015./2016. gada sezonā plānoti vismaz 10 jauniestudējumi latviešu un krievu valodā. Jau septembrī skatītājus priecēs veselas trīs pirmizrādes. Latviešu trupā 5. septembrī pirmizrādi piedzīvos Lailas Kirmuškas iestudētā izrāde mazuļiem „Kur ņemt vienu apkampienu?” (pēc D. Mellinga grāmatas motīviem), kā arī izrāde jaunākā skolas vecuma bērniem - Oskara Vailda „Kentervilas spoks” (režisore Nadežda Aleksejeva). 26. septembrī krievu trupā gaidāms bērnu iemīļotās pasakas „Kaza un septiņi kazlēni” jauniestudējums Valda Pavlovska režijā.

Sezonas plānoto jauno izrāžu klāstā latviešu trupā ir arī Dmitrija Petrenko „Neglītais pīlēns” (iestudējums krievu trupā pirmizrādi piedzīvoja šā gada februārī un ticis nominēts „Spēlmaņu nakts” 2014/2015 gada balvai kategorijā „Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”), Vijas Blūzmas marionešu tehnikā iestudētā pasaka „Sarkangalvīte un vilks”, Ģirta Šoļa režisētais detektīvstāsts „Izmeklētājs Caps”, kā arī Deivida Valjama „Gangsteromīte” Edgara Niklasona režijā. Jaunās sezonas otrajā pusē režisors Jans Villems van den Boss abās teātra trupās iestudēs Karlo Kollodi pasaku „Pinokio”, kuras pirmizrāde plānota 2016. gada martā. Krievu trupā gaidāmi arī tādi jauniestudējumi kā „Kas notiek Dižmežā?” (režisors Māris Koristins) un „Kur ņemt vienu apkampienu?" (režisore Laila Kirmuška).

Teātra jaunajā sezonā gaidāma pamatīga rosība gan iestudējot izrādes, gan uzņemot un apmācot savās telpās jauno Latvijas Kultūras akadēmijas leļļu aktieru kursu. Pēc nopietniem un saspringtiem iestājeksāmeniem kursā uzņemti 17 jaunieši, kuri beigs mācības 2019. gadā.

SEZONAS ATKLĀŠANAS FOTOGALERIJA

Atpakaļ

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.