Jaunumi

"Snaudošā pūķa pasaka" saņēmusi balvu Starptautiskajā teātru festivālā VALISE Polijā

Latvijas Leļļu teātris sestdien, 14. jūnijā, veiksmīgi atgriezās no 27. Starptautiskā teātru festivālā VALISE (Polija), kur izrāde "Snaudošā pūķa pasaka" ieguva žūrijas balvu par labāko skatuvisko stāstījumu.

Latvijas Leļļu teātris sestdien, 14. jūnijā, veiksmīgi atgriezās no 27. Starptautiskā teātru festivālā VALISE (Polija), kur izrāde "Snaudošā pūķa pasaka" ieguva žūrijas balvu par labāko skatuvisko stāstījumu.

Festivāla galveno balvu ieguva Vācijas Theater des Lachens izrāde „Dona Kihota svīta”. Godalgoto izrāžu skaitā bija arī Varšavas (Polija), Kostromas (Krievija), Ščecinas (Polija) un Logrono (Spānija) teātra trupu iestudējumi. Festivāla konkursā bez Latvijas Leļļu teātra piedalījās arī teātri no Polijas, Čehijas, Vācijas, Slovākijas, Spānijas, Krievijas, Bulgārijas un Somijas.

Teātra galvenā režisore Vija Blūzma dalību festivālā vērtē kā ļoti izdevušos: „Esmu ļoti gandarīta par braucienu, jo mums bija iespēja redzēt vairāk nekā 10 interesantas un labas izrādes. Šī bija brīnišķīga pieredze, kas vienlaikus ļāva izvērtēt arī mūsu teātra vietu Eiropas leļļu teātra kontekstā.” Leļļu teātra sniegums saņēmis labas kritiķu un kolēģu atsauksmes, kā arī guvis publikas atsaucību. Par savu šī festivāla favorīti Blūzma atzina Varnas Leļļu teātra (Bulgārija) izrādi „Mazie burvji” („Little Wizards”) – atraktīvu, stilistikā ieturētu bez teksta iestudējumu jaunākajiem teātra skatītājiem.

Latvijas Leļļu teātra izrāde “Snaudošā pūķa pasaka” ieguva iespēju kļūt par vienu no 20 festivāla programmas izrādēm sīvā - 111 izrāžu konkurencē.

Režisores Nadeždas Aleksejevas (Novgoroda) iestudējums savu pirmizrādi piedzīvoja 2011. gadā, tajā savdabīgā, interaktīva stāstījuma manierē daudzās lomas atveido aktieri Lienīte Osipova, Anrijs Sirmais, Miķelis Žideļūns un Artūrs Putniņš. 2012. gadā izrāde ieguva 2.vietu Trešajā Starptautiskajā leļļu teātru festivālā "Eurofest 2012" Slupskā (Polijā).

Polija pazīstama kā viena no formas teātra (tai skaitā leļļu teātra) radošo meklējumu un avangarda lielvalstīm Eiropā. Savas bagātās kultūras un teātra tradīciju dēļ tā kļuvusi par daudz labu un iedvesmojošu festivālu mājvietu, kuros satiekas un radošajām domām apmainās teātri no visas Eiropas. VALISE ir viens no šādiem festivāliem, orientēts formas meklējumos un leļļu teātra elementu sintēzē ar citiem teātra/mākslas veidiem, kurš savas pastāvēšanas garajā vēsturē iemantojis stabilu reputāciju un atpazīstamību. 27. Starptautiskais teātru festivāls VALISE šogad notika laikā no 10. līdz 14. jūnijam. Festivāla pastāvēšanas laikā tajā viesojušies teātri no vairāk nekā 300 valstīm – gan Eiropas, gan Āzijas, Amerikas u.c.

Atpakaļ

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.