Jaunumi

Leļļu teātris pirmo reizi piedalīsies Mūsdienu kultūras forumā „Baltā nakts”

Pirmo reizi Mūsdienu kultūras forumā piedalīsies arī Latvijas Leļļu teātris, kura Lielajā zālē 7.septembrī pl.20:00 būs iespēja bez maksas noskatīties režisora Ģirta Šoļa iestudēto izrādi „Divas Lotiņas”.

Pirmo reizi Mūsdienu kultūras forumā piedalīsies arī Latvijas Leļļu teātris, kura Lielajā zālē 7.septembrī pl.20:00 būs iespēja bez maksas noskatīties režisora Ģirta Šoļa iestudēto izrādi „Divas Lotiņas”.

Šajā vakarā ikviens – arī tie, kuri pēdējo reizi teātri apmeklējuši kā bērni – ir aicināts apciemot Leļļu teātri un noskatīties izrādi, kurā īpaši jūtams laikmeta gars gan ar tā daudzajām iespējām, gan ar pārdomām par cilvēcisko attiecību lomu un nozīmi.

Izrāde „Divas Lotiņas”, kas izpelnījusies gan skatītāju mīlestību, gan teātra kritiķu atzinību un ir nominēta kā viena no gada izrādēm bērniem vai jauniešiem „Spēlmaņu nakts 2013” balvai.

„Izmantojot leļļu un objektu teātra paņēmienus, esmu centies radīt saistošu, piedzīvojumiem bagātu un interesantu izrādi, kuras virsuzdevums, izmantojot Kestnera stāsta motīvus, mazajiem skatītājiem saprotamā un saistošā valodā runāt par šķietami sarežģīto pieaugušo pasauli un savstarpējām attiecībām, par kurām daudzi vecāki bieži vien izvēlas paklusēt”, stāsta pats režisors. Skatītāju atsauksmes gan liecina, ka izrāde ir saistoša kā bērniem, tā vecākiem – viņi līdz ar mazajiem smejas par dvīnīšu niķiem un stiķiem, bet vienlaikus nolasa arī stāstā risināto pieaugušo attiecību sižeta līniju.

Izrādē lomās redzami Dana Lāce, Santa Didžus un Valdis Vanags, savukārt izrādes mūziku komponējis Goran Gora.

„Baltā nakts” ir viens no demokrātiskākajiem un visplašāk apmeklētajiem kultūras pasākumiem Rīgā. Tā mērķis ir vairot izpratni par mūsdienu kultūras izpausmēm, un iepriekšējos gados tas arī veiksmīgi īstenojies. „Baltā nakts” piesaista gan vērotājus un skatītājus, gan tos, kuri paši aktīvi vēlas iesaistīties un līdzdarboties projektu un pasākumu norisē.

Mūsdienu kultūras forumu „Baltā nakts”  organizē Rīgas dome sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas kultūras organizācijām.

Atpakaļ

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.