Margarita Stāraste

Ziemas pasaka (Pasaka par Kraukšķīti)

2+RU
1h 20min  / 2 cēlieni
Lielā zāle

Par izrādi

Pirmizrāde: 18.12.2003.

Ar Margaritas Stārastes ilustrētajām pasakām uzaugušas un vēl joprojām aug arvien jaunas paaudzes. Stāstījuma un zīmējuma vienotība mīļumā, cilvēka un dabas vienotība, senu motīvu un šodienas dzīves parādību vienotība – tas viss tik dziļi iespiežas mazā cilvēka atmiņā, ka to vairs nav iespējams aizmirst pat vecumā. Margaritas Stārastes pasakas ir kā tilts, uz kura satiekoties, mēs saprotamies gan ar saviem bērniem, gan vecākiem.

Hermanis Paukšs: "Veidojot "Ziemas pasakas" scenāriju, centos nenodarīt pāri rakstnieces stāstījuma savdabībai, nemainot tajā vairāk, cik galēji nepieciešams tā pielāgošanai skatuves prasībām, un šķiet, ka tas man ir izdevies. Tāpat mākslinieks Jānis Jansons gandrīz nemainītus saglabāja personāžu tēlus lellēs un, veidojot dekorācijas, raudzījās, lai skatuves ietērps atbilstu Margaritas Stārastes "burtam un garam".

"Ziemas pasaka" papildināta ar Roberta Ūdra mūziku un dziesmām, kuru melodijas ir tikpat viegli uztveramas kā Margaritas Stārastes stāstījums un vēl ilgi paliek atmiņā kā "dungojamās dziesmiņas".

Radošā komanda

Režisors:
Hermanis Paukšs
Scenogrāfs :
Jānis Jansons
Komponists:
Roberts Ūdris

Lomās

Kraukšķītis:
Olga Larina
Sniegbaltīte, Sniģe:
Lilija Sūna
Rūķis, Lapsēns, Žagata:
Nadežda Bahvalova
Sniģis, Salatētis:
Aleksandrs Jonovs
Rūķis, Sunītis:
Jūlija Meščerjakova
Rūķis, Lācis, Lapsēns:
Deniss Martinjaks

Video

Зимняя сказка

Atsauksmes

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Atsauksme iesūtīta!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.