Grigorijs Osters

Tāšu namiņš, ledus namiņš

3+RU
1h 20min  / 2 cēlieni
Lielā zāle (Rīgas Latviešu biedrības namā)

Par izrādi

Pirmizrāde: 23.03.2013

Pēc populārā bērnu rakstnieka Grigorija Ostera lugas „Šķipsniņas kaktiņos” („КЛОЧКИ ПО ЗАКОУЛОЧКАМ”) motīviem veidotās izrādes sižets daudziem ir labi pazīstams – dzīvoja reiz kaimiņos zaķis un lapsa. Iestājās pavasaris. Zaķis omulīgi dzīvoja savā vienkāršajā tāšu mājiņā, bet lapsa kādu rītu pamodās peļķē – skaistais, caurspīdīgais ledus nams bija vienkārši izkusis. Un tad zaķis sadomāja, ielaist lapsu savās mājās....

Kādas bija zaķa labestības sekas un vai viņam izdevās atgūt savu mājokli, caur izrādes asprātīgajiem tekstiem un atraktīvajiem tēliem atklās Leļļu teātra krievu trupas aktieri.

Vienkāršais, bet nebūt ne primitīvais sižets tiks pasniegts ļoti atraktīvi. Izrāde būs interesanta gan bērniem, kuri varēs sekot līdzi zaķīša, lapsas, gaiļa un citu tēlu darbībām, gan vecākiem, kuri izrādē atpazīs daudzas dzīves patiesības – ātri sapelnīta bagātība ātri „kūst”, savs labums daudziem svarīgāks par visu, bet, lai mainītu pasauli, jākļūst drosmīgam un jāsāk rīkoties, nevis jāgaida kāds „liels un varens” glābējs.

Grigorijs Osters daudzām paaudzēm zināms kā rakstnieks, lugu autors, dzejnieks, populāru multiplikācijas filmu scenāriju autors („Kaķēns vārdā „Vau”” (”Котёнок по имени Гав”), „38 papagaiļi”), kura darbiem raksturīgi zemteksti, ironija un spēle ar nozīmēm.

Radošā komanda

Režisors:
Māris Koristins
Māksliniece:
Anita Znutiņa-Šēve
Komponists:
Valdis Zilveris

Lomās

Lapsa:
Lilija Sūna
Zaķis:
Olga Larina
Vilks, Gailis:
Aleksandrs Jonovs
Lācis, Bullis:
Rodions Kuzmins-Reizvihs
Loma:
Jūlija Meščerjakova
Loma:
Irina Krasta
Loma:
Elīna Feofanova

Atsauksmes

Юлия

Замечательный спектакль. Красивый, интересный, яркий, веселый. Большие красивые куклы, замечательные актеры. Детям спектакль очень понравился. Спасибо большое его создателям и артистам!!! :)

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt
Atsauksme iesūtīta!
Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes.Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.