Triinu Laan

Juhan the Skeleton’s Goings-on

6+LV
50min  / Act 1
Small hall
18.00 EUR

Nearest performances

About the performance

Dramatization: Janis Znotins
Premiere: 02.03.2023.

A play with no words!

Gramps and Gramma live on a farm, in a woodland house. One day Gramps brings home a retired skeleton. This skeleton has never belonged to a human. Instead it has served as a plastic model for teaching anatomy at school. Tired, tattered and retired it arrives in Gramp’s and Gramma’s house where they both have spent all their life. Here the Skeleton is named Juhan and begins to participate in Gramp’s and Gramma’s everyday activities, bringing joy, misunderstandings, a lot of warmth to it, and helping to sort out Gramp’s and Gramma’s relationship matters.

Creative team

Director:
Janis Znotins
Stage artist:
Pamela Butane
Music:
Janis Znotins
Lighting artist:
Arta Kronberga
Translator:
Maima Grinberga

Roles are played by

Video

Izrādes "Skeleta Juhana gaitas" tīzeris
SKELETA JUHANA GAITAS - stāsta režisors Jānis Znotiņš un māksliniece Pamela Butāne
SKELETA JUHANA GAITAS - stāsta aktieri Rūta Dišlere un Anrijs Sirmais

Comments

Solvita Zute

Mani ļoti izrunāja izrāde un izvēlētie mākslinieciskie risinājumi - radoši un oriģināli. Manuprāt, ir labi izdevies radīt uztveramu un interesantu stāstu bērniem un dziļi aizkustinošu stāstu pieaugušajiem. Paldies!

Guna

Bērnam izrāde patika, bet bija nepatīkami pārsteigts, ka grāmatā bija citādāk. Viņam ļoti patika šī grāmata, lasīja vairākas reizes, bet izrādē laikam gaidīto nesagaidīja. Aktierspēle bija apbrīnojama! Un pieaugušajiem tiešām bija par ko aizdomāties. Bet - vai izrāde tiešām ir domāta 6gadīgiem bērniem?

Elizeja

Tas ir lielisks un, manuprāt, sarežģīts aktierdarbs, un tur ir daudz humora, bet vēl 3 dienas pēc izrādes es esmu apmulsusi par to, cik... melni. Bērniem (manam un citiem publikā) patika, bija smiekli un labas atsauksmes, bet priekš bērniem ir visa tā ampelēšanās ar skeletu, kas nemaz nav biedējošs. Toties cilvēku attiecības galīgi nav priekš bērniem. Ja sākumā liekas mīļi un ķircinoši, tad vēlāk kļūst arvien baisāk. Šī ir satriecoši laba izrāde, un man negribas radīt tai antireklāmu, bet vai tiešām tas ir stāsts publikai 6+? Tas pāris nav vienkārši veci, mīļi savādnieki ar padzisušām jūtām, tur ir ļoti cietsirdīga psiholoģiskā vardarbība (es nelietotu tik skaļus vārdus, ja ne tā aina ar zaļumu aprūpēšanu un salauzto zaru). Tā ir melna groteska. Asprātīga. Neparasta. Laba. Bet varbūt skaudrāka, nekā plānots. Tagad gribas izlasīt grāmatu un saprast, vai arī oriģināls ir tik tumšs. Izrādes apraksts drīzāk lika gaidīt kaut ko vieglāku, piemēram, kā P. Raudas "Princese Skella un Leta kungs" vai vismaz L. Berzinskas "Skelets skapī". Šis bija dīvaini. Vēlreiz uzsveru, ka ievelkoši, smieklīgi, pārdomāti. Bet varbūt vairāk vecākiem, ne bērniem.

Tava atsauksme

* If the comment does not comply with the generally accepted norms, the Puppet Theatre has the right not to publish it

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Comment has been sent in!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.