Райнис / Матис Грицманис

Золотой конь

16+LV
1h 10min  / Одно действие
Диванный зал
13,50

О спектакле

Драматизация: Матис Грицманис
Премьера: 24.11.2017

 

 

Номинация: Спектакль года. Ночь лицедеев 2017/2018

 

Приз: Актер второго планa" за работу в спектаклях «Золотой конь» (Черный принц) и «Крокодил Гена и Чебурашкa» (Шапокляк) Александру Йонову. Ночь лицедеев 2017/2018

 

ГРАН-ПРИ: 31. Международный театральный фестиваль VALISE (Ломжа, Польша)

 

 Приз: Лучшая сценография. 25. Международный театральный фестиваль кукол "Spotkania" (Торун, Польша)

 

Приз: Лучший cпектакль, Лучшая мужская роль (Александр Йонов). 14. Международный фестиваль современных театров кукол "ImPuls" (Бухарест, Румыния).

 

Спектакль осуществлен при финансовой поддержке Государственного фонда культурного капитала и Министерства культуры Латвийской Республики в рамках Государственной программы 100-летия Латвии!

          

Доступна дигитальная версия

Продолжительность: 1h 10min

Цена:

Покупать

Творческая команда

Режиссер:
Duda Paiva
Художник по куклам:
Дуда Пайва
Сценограф:
Андрис Еглитис
Xудожник по костюмам:
Вита Радзиня
Композитор:
Рихардс Залупе
Xудожник по свету:
Юлия Бондаренко
Ассистент режиссера:
Павел струминский

В ролях

Антиньш:
Друвис Анусанс
Белая пешка, Белый отец:
Байба Ванага, Дана Авотыня-Лаце
Черная пешка, Черная мать:
Лиените Осипова
Черная пешка, комментатор:
Анрийс Сирмайс
Черный принц:
Александр Ионов

Видео

"Zelta zirgs" Latvijas Leļļu teātrī
Duda Paiva (Nīderlande) par ieceri iestudēt "Zelta zirgu" Latvijas Leļļu teātrī
ZELTA ZIRGS #4 Dramaturģija - Latvijas Leļļu teātris
ZELTA ZIRGS #1 Leļļu izgatavošana - Latvijas Leļļu teātris
ZELTA ZIRGS #2 Režisora ierašanās - Latvijas Leļļu teātris
ZELTA ZIRGS #3 Mēģinājumu process - Latvijas Leļļu teātris
ZELTA ZIRGS #5 Lugas tēli - Latvijas Leļļu teātris
ZELTA ZIRGS #6 Kostīmi - Latvijas Leļļu teātris

Отзывы

Marina

Lieliski! Paldies!

Atis

Pusi izrādes sēdēju ar vaļā muti un pēc izrādes nebija īsti vārdu, kā raksturot, kā vien šokējoši izcili. Emociju gamma, ko izrādei ir izdevies apvienot bija tik plaša, kā nevienā klasiskajā teātrī. Lelles un aktieru spēja tām iedvest dzīvību, kā arī leļļu sadarbība ar aktieriem bija kas neredzēts! Paldies par izrādi!

Gunta

Ļoti iesaku šo uzrādi visiem, kas uzdod jautājumus, meklē atbildes un novērtē kvalitāti. Skats uz Raini jaunām acīm, arī neglaimojošs un nedaudz pabaiss, bet vajadzīgs un svētīgs. Paldies Leļļu teātrim par šo drosmīgo iestudējumu!

Gunta

Fantastiska izrāde! Neparastas lelles, ļoti iepriecinoša aktierspēle. Izcils režisora darbs. Rainis nekur nav pazudis, viņa idejas arvien vēl dzīvas. Lieliska Leļļu teātra izrāde pieaugušajiem!

Brigita

Izcili. Skaistais nolīdzsvaro asiņaino un pēcgarša ir neaizmirstama.

Gunta

Tas reiz ir ĪSTS leļļu teātris, miiiiiiilzīgs prieks par meklēšanu un atrašanu!

Līga

Sen nebiju redzējusi ko tik lielisku. Fantastiska režija, pārsteidzošas lelles, nevainojama aktierspēle, lieliska humora dzirksts un pilnīgi citāds skatījums uz Raini. Esmu sajūsmā!

Inga Grencberga / Dž. Dž. Džilindžers

Ejot uz @Lelluteatris Raiņa izrādi “Zelta Zirgs” pieaugušajiem, neko TĀDU es negaidīju... absolūti labākajā nozīmē! Ne’spoilošu - aizejiet, tas totāli ir tā vērts!

Valda Čakare, teātra zinātniece

Lelles ir lielas, izteiksmīgas un neticami plastiskas. Cilvēka figūru iespējams samīcīt divu sauju lieluma murskulī, saraustīt sīkos gabaliņos un atkal atļaut tai izslieties pilnā augumā, kuru balsta un vissmalkākajās niansēs atdzīvina aktiera ķermenis. Šaha noteikumu nezinātāju gan var mulsināt Baltā tēva un Melnās mātes izvēle kārtot savstarpējās attiecības tieši ar šīs spēles starpniecību, bet salstošās Saulcerītes krampjainās trīsas seksuālā varmākas prinča apskāvienos ir nolasāmas jo skaidri.

Edīte Tišheizere

"Zelta zirgs" Dudam Paivam izdevies pārsteidzošs un skarbs. Zili stikli var pārgriezt rīkli, zaļi ledi - iedurties un pārplēst uz pusēm. Būtiskais, ka šajā ekstrēmajā formā nav pazudusi Raiņa žēlotā "vidū stinga dvēselīte". Izrāde tiem, kas ilgojas pēc leļļu teātra pieaugušajiem.

Inese Mičule, režisore

Piektdienas vakars izvērtās necerēti pacilājošs - pateicoties Leļļu teātra jaunajai izrādei "Zelta zirgs". Šis notikums nelaida mani vaļā vēl pāris nākamās dienas, jo pārsteidza un ierāva tik pazīstamā stāsta provokācija, spēle, atklātība un arī atļaušanās. Jāredz, noteikti jāredz - tā saku visiem, kurus satieku. Tādu "Zelta zirgu" nebūsiet gaidījuši. Labā un ļaunā iemiesošanās telpā, lellēs, skaņās - darīja ar mani pārsteidzošu lietu - līdzpārdzīvojumu. Man pašai par pārsteigumu - tik ļoti pieslēgusies uz skatuves notiekošajam nebiju sen, godīgi! Visu cieņu radošajai komandai! Paldies!!!

Ieva Struka, teātra zinātniece

Izcils režisora darbs ar lellēm un aktieriem, neaizmirstamas pašas lelles un apburoši jaunie un gandrīz jaunie Leļļu teātra aktieri. Tiktāl Rainis būtu stāvā sajūsmā. Un jūs arī. Tāpēc noteikti vērts doties uz šo izrādi pieaugušajiem, bet respektējiet, lūdzu, teātra norādīto mērķauditorijas vecumu!

Tava atsauksme

* Если отзыв не соответствует общепринятым нормам, Театр кукол вправе его не публиковать
Отзыв отправлен!
Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes.Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.