По мотивам работы Анете Мелеце

Киоск

5+LV
50min  / Одно действие
Каминный зал (Рижское Латышское общество)
15,00 EUR

Ближайшие спектакли

О спектакле

Драматизация: Анце Муйжниеце
Премьера: 31.03.2021.

Ольга уютно устроилась в своём киоске и каждый день обслуживает клиентов через окошко. Она не просто продавщица, но и доверительное лицо, хороший советчик для своих покупателей. Но страх внешнего мира (как и узкие двери киоска и многие съеденные шоколадки) сделали из Ольги затворницу и мешают ей воплотить в жизнь мечту о море. Это рассказ о выборе. О необходимости выбрать между мечтанием и действием. О том, как Ольга помогает всем, но не себе, застрявшей в мире грёз и надежд, от воплощения которых в реальной жизни защищают стены киоска. Там же недалеко, снаружи, путешественник Антон заметил колоритную продавщицу киоска и разными способами призывает Ольгу высвободиться из её добровольного плена. Неважно, от внешнего мира отделяет окошко киоска, стекло экрана или что-то другое, иногда мы нужны друг другу, чтобы быть рядом и помочь собраться сделать первый шаг. Анете Мелеце - художница, добившаяся международного успеха, автор анимационных фильмов и книжный иллюстратор, проживающая в Латвии и Швейцарии. В 2019 году она дебютировала в жанре детской литературы с книгой "Киоск" (издательство "Большой и маленький"), которая была создана по полюбившемуся и получившему признание на международных фестивалях анимационному фильму "Киоск" (2013). За иллюстрации к книге "Киоск" в 2019 году художнице присвоена Международная премия Яниса Балтвилкса, в том же году книга привлекла к себе внимание на 56-ой Болонской международной ярмарке детской книги, и уже переведена и издана на 15 языках. На данный момент по мотивам книги создаётся также детская опера в Дюссельдорфе (Германия). Ассоциация издателей качественной иллюстрированной книги "dPICTUS" в 2019 и 2020 гг. разместила "Киоск" в списке 100 лучших современных иллюстрированных книг мира. Издание книги на итальянском языке “Il chiosco” получило приз объединения детских библиотек Италии "Premio ORBIL" в категории иллюстрированной книги. В свою очередь, анимационный фильм "Киоск" получил более, чем 20 наград различных кинофестивалей.

Сценический гвоздь "Театр дышит", награда "Ночи лицедеев" сезона 2020/2021

Творческая команда

Режиссер:
Вия Блузма
Объединение художнц :
Илдзе Юрковска, Марианна Лапиня, Даце Игнатова, Юстине Ясюкевича
Партитура песен:
Агнесе Стрельча
Художник по свету:
Улдис Андерсонс
Консультант по движению:
Лилия Липоре

В ролях

Олга:
Даце Витола
Антон, покупатели:
Ричардc Зелезневс

Видео

Izrāde "Kiosks" Latvijas Leļļu teātrī
“Kiosks” Latvijas Leļļu teātrī
Leļļu teātra aktrise Dace Vītola jubilejā iestudē izrādi “Kiosks”

Отзывы

Signe

Ļoti patika gan gandrīz 7-gadniekam, gan gandrīz 13-gadniecei! Paldies par radošumu!

Elina

Jau kādu laiku bija dzirdēts, ka Kiosks ir laba izrāde arī pieaugušajiem, tad nu beidzot ar draudzeni saņēmāmies. Ļoti, ļoti patika! Es pat uz beigām nedaudz saraudājos, jo patiesi jutu līdzi galvenajai varonei Olgai. Redzēju, ka arī daudzi vecāki sirsnīgi pārdzīvoja un bija dziļi izrādē. Būtu gatava skatīties vēl stundu, jo abi aktieri savās lomās bija brīnišķīgi un arī stāsts ļoti aizkustinošs! Vispār šī bija jau trešā izrāde Leļļu teātrī, uz kuru eju ar pieaugušiem (vecumā 30+) draugiem un tiešām forši, ka ir vēl kur iet. Katru reizi brīnos par veiksmīgi izdomātu scenogrāfiju un to, kā veidotāji prot veidot arī pieaugušajiem interesantu stāstu. Paldies visai teātra komandai! :)

Evgeniya Shermeneva

Спустя год я добралась до спектакля "Киоск" в театре кукол. Сейчас здание на ремонте, играют в гостях на Merkela, зал небольшой, аншлаг полный. Дорогие Dace Vitola Rihards Zeleznevs Вы чудесные. Я думала думала что написать, и поняла, что самое правильное- Это такая латышская не юная "Амели", абсолютно. Столько нежности и любви в этом спектакле, столько самоиронии и теплого юмора. Спасибо) И Dace Ignatova ❤ Кто не видел - идите обязательно! И детям хорошо и взрослым тоже

Linda

Labdien! Labākā pēdējā laikā izrāde. Es varētu iet vēl vienu reizi. Patika gan man, pieaugušajam, gan bērnam. Paldies māksliniekiem!

Velga

Kiosks ir brīnišķīgs! Bērni bija sajūsmā, sekoja līdzi notikumiem, tēlu maiņām un piedzīvojumiem. Es izsmējos un aizdomājos arīdzan par nopietnākiem jautājumiem. Kopumā jāteic, ka izrāde ir gan humora pilna, gan pamācoša, turklāt garlaicīgi nav ne mirkli.

Aija

Biju kopā ar 6gadnieci un 10gadnieku - bērni bija par izrādi stāvā sajūsmā, vairākas dienas pārrunāja un salīdzināja izrādes notikumus ar grāmatā izlasīto. Izrādes laikā smējās gan pieaugušie, gan bērni. Izrāde, kura noteikti būtu jāredz!

Ieva Ziemele

Vakar biju Kioskā! Un ne jau pēc avīzes, cigaretēm vai loterijas biļetes. Bet pēc emocijām un liela prieka! Leļļu teātra izrāde “Kiosks”, kas notiek Latviešu biedrības nama Kamīnzālē ir tieši tik lieliska, lai ar prieku ietu uz teātri ar bērniem. Jo visvairāk smējās tieši pieaugušie. Un fināla aizkustinājuma asaru kautrīgi piedurknē ieslaucīja arī pieaugušie… Fe-no-me-nā-li! tā teiktu Olga no Kioska, ja redzētu visu no malas. Sirsnīgs paldies Dace Vitola un Rihards Zelezņevs par aizkustinošo un lustīgo stāstu vienlaikus. Bērnus, protams, sajūsmināja teksts “You don’t know?” īstā banderlogu izloksnē. Un jā!!! Mūzikas izvēle izrādē bija pārsteidzoši spoža! Pat gribētos Spotify playlist ar izrādē izmantotajiem skaņdarbiem. Vai arī vienkārši muzikālo tēmu sarakstu katrai epizodei! Biļetes vēl ir! Tiešām, nepalaidiet garām! Un vēl- par Kiosku nav minēts, ka tas bija nominēts “Kilograms kultūras 2021” Rudens balsojumā

Armands Kalniņš

Turpinot apgūt Leļļu teātra izrāžu piedāvājumu, noskatījāmies ļoti gudru, iejūtīgu, izklaidējošu un jauku izrādi par Olgu, kura ir norobežojusies no ārpasaules, ir labsirdīga, izpalīdzīga, bet neuzdrošinās īstenot to, ko vēlas. Tomēr pienāk kāds rīts, kad viņa maina savu dzīvi. Darbs tiek izspēlēts labā, bet ne pārspīlēti interaktīvā sazobē ar skatītājiem, mazuļi bija atsaucīgi. Atraktīvi ir abi tēlotāji: Dace Vītola (Olga) un Rihards Zelezņevs (daudzās lomās). Drīzumā jānolūko nākamā šī teātra izrāde, vairāki iestudējumi intriģē.

Dārta

Paldies! Viena no kolosālākajām Leļļu teātra izrādēm. Abi aktieri-kolosāli! Liels paldies ne tikai par augsto profesionalitāti, bet arī par sirsnības pilno atmosfēru, kas pavada vēl nākamās dienas pēc izrādes noskatīšanās. Lielisks humors gan bērniem, gan vecākiem ( vecāki vietām smējās vēl daudz sirsnīgāk un skaļāk :). Pēc laika noteikti dosimies vēlreiz! :)

Dace

Fantastiski mīļa, humora pilna un atmiņā paliekoša izrāde! Otrklasnieku uzmanība bija noturēta 100% visu izrādes laiku, derētu arī vecākiem bērniem. Paldies māksliniekiem!

Digna

Anete Melece, Tu esi brīnišķīga visās mākslas Izpausmēs! Varu viennozīmīgi teikt, ka šī ir labākā izrāde 21. gs., kas domāta kā mazajiem tā lielajiem bērniem! Krāsas un to salikums spēj patiesi iedvesmot. Savukārt, aktieri to visu padara dzīvu! Tik daudz rokdarbu maskās! Masku darināšanas meistari applausi! Paldies Jums, mīļie, par patiešām emocijām! Vienīgi Olga šai izrādē spēja iziet no kioskā, kas ir mazliet mīnuss režijas lauciņā....

Ilga un Teodors

Lieliska izrāde! Sirsnīgi un domīgi. Der gan bērniem, gan vēl vairāk - pieaugušajiem. Lai šāds radošais gars arī turpmāk!

Tava atsauksme

* Если отзыв не соответствует общепринятым нормам, Театр кукол вправе его не публиковать

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Отзыв отправлен!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.