Рудольф Блауманис

Дни портных в Силмачах

7+LV
2h 30min  / Два действия
Большой зал (Рижское Латышское общество)
13.00 - 15.00 EUR

О спектакле

Премьера: 15.06.2022.

«Дни портных в Силмачах» – культовая пьеса классика латышской драматургии Рудольфа Блауманиса, которую многие десятилетия играют на сценах латвийских театров. "Не забывайте, друзья, что это шуточная пьеса. Я хотел показать смех. Иной цели у меня не было. Мне нравится, когда народ смеется..." — так сам Блауманис представил свою задачу, зарисовав «бытовые сцены с пением», действие которых происходит накануне праздника Лиго на хуторе, и персонажи которых столь характерны и узнаваемы латышским народом.

Латышская публика трепетно относится к пьесам Блауманиса, и потому режиссёры спектакля Латвийского театра Кукол Валдис Павловскис  и Карлис Аушкапс подчёркивают, что это настоящий Блауманис, без интерпретаций, сокращений  и искажений текста. Но, благодаря особым возможностям и специфике театра кукол, режиссёры, в творческом содружестве со сценографом Анитой Знутиней-Шеве, художником кукол Илзей Витолиней, привнесли яркий приём, сделав эту комедию положений ещё смешнее – теперь все персонажи пьесы – домашние животные. Такой приём помог достичь более ярких взаимоотношений персонажей, ни в коем случае не оскорбительных... 

Предупреждаем, что во время представления будет сигаретный дым!

Специальный приз жюри: За нетрадиционный подход к интерпретации классики. Ночь лицедеев 2006/2007
Доступна дигитальная версия

Продолжительность: 2h 30min

Цена:

Покупать

Творческая команда

Режиссер:
Валдис Павловскис, Лайла Кирмушка, [Карлис Аушкапс]
Художник по куклам:
Илзе Витолиня
Сценограф:
Анита Знутиня-Шеве
Аранжировка песен:
Валдис Зилверис
Мастер по свету:
Гвидо Аболинс

Отзывы

Ilze

Šī jau ir mana otrā atsauksme par šo izrādi, jo vakardien bija iespēja noskatīties atjaunoto versiju. Par visu pēc kārtas: 1. Pati sagaidīšana pirms izrādes jau bija svinīga, mūs cienāja ar Jāņu sieru un kvasu / alu, kas bija pārsteigums, bet radīja ļoti pareizu noskaņu izrādes saturam 2. Režija - izcili izcila, ļoti patika pieeja, kad lelles darabojas kopā ar aktieriem, piedevām ,viss notiek tik harmoniski un pašsaprotami, ka ir dubultinteresanti skatīties. Humora piešprice tieši tāda, kā Blaumaņa stilā. 3. Aktieru ansamblis - izcili, izcili izcils, man pat grūti kādu vienu izcelt, jo visi spēlēja ar milzīgu atdevi un ļāva mums skatītājiem izdzīvot skroderdienas pa īstam. Neizbrīnīja, ka puse zāles bija pieaugušie bez bērniem, jo izrādei nav vecuma ierobežojuma - smējās un bija sajūsmā visi! Iesaku noteikti apmeklēt ne tikai šo, bet arī citas Ļeļļu teātra izrādes. Manu bērnu komentāri: Keita (14 gadi) - šis bija daudz labāks izpildījums par brīvdabas izrādi, es daudz vairāk smējos un vēl vairsk jutu līdzi. Un krāsns aina - tā bija tāāāda odziņa, daudz patiesāk nekā biju redzējusi līdz šim. Nākamgad atkal būsim klāt + Klāvs (7 gadi) - izrādē man visvairāk patika krāsns sprāgšana - es to gaidīju, un bija daudz foršāk nekā mēs redzejām iepriekš. Nākamgad noteikti iesim atkal, un 5 izrādēm + Kristers (3 gadi) - man ļoti patika kad sprāga krāsns, tas bija smieklīgi, un vēl man patika cūka kā spēlēja. Iesim rīt atkal + Piebildīšu vien, ka nupat jau pateikt, kura izrāde no leļļu teātra repertuāra ir mūsu favorīts (un redzējuši esam daudzas), tāpat ar aktieriem - visi mīļi, un nupat izlemt, kuram pasniegt puķes - ir jālozē. Paldies jums, ka ik gadu kļūstat arvien kvalitatīvāki, radošāki, patiesāki un uz tikšanos nākamajās izrādēs! P.S. Un arī personāls jums ir izcils!!!

Ilze

Izrādi pirmo reizi redzēju TV, un nākamajā gadā jau ar visu ģimeni sēdējām zālē. To Jāņu dienas gaidīšanas sajūtu, to īstumj izrādē varēja izbaudīt ne sliktāk kā Nacionālajā teātrī, un patika mums visiem - tēti ieskaitot. Vai šogad iesim atkal - noteikti, jo tradīcijas nevar mainīt, kamēr bērni vēl mazi.

Ieva

Šī izrāde ir fantastiska visām paaudzēm! Visi leļļu tēli ir tik satriecoši, spilgti un atmiņās paliekoši, lielāko sajūsmu raisa kaķu tēli, jo esam lieli "kaķumīļi". Kopš redzēju izrādi pirmo reizi, šķiet, kad meitai bija 8 gadi, un nu jau meitai 15, bet iesaku tieši šo izrādi vēl arvien visiem draugiem un paziņām, gan lieliem, gan maziem. Un Jāņu laikā, tieši šo izrādi, izvēlos kā primāro baudāmo kultūras pasākumu, lai pastiprinātu Līgo dienas sajūtas. Nu jau vairs ne gadu bez šīs izrādes ielīksmojam Līgo dienas sajūtas! Brīnišķīgi! Iesaku visiem! Paldies visiem aktieriem, leļļu veidotājiem, skatuves darbiniekiem un visiem, kas iesaistīti, izrādes norises procesā!

Аноним

Большое спасибо за представление, очень необычная постановка.

Alexadro

Спектакль был очень интересным, но было много дыма

Даниил

Спасибо за такую оригинальную постановка, все бало отлично.

Artjoms

Спасибо за спектакль, было интересно хоть и на латышском.Но не понравился запах сигарет, было неприятно.

Dima

Спасибо за спектакль! Очень круто!

Marija

šodien cilvēkam reti iznāk no sirds pasmēties, par ko no visas sirds sapņoja R.Blaumanis.Paldies visam Leļļu teātra kolektīvam par R. Blaumaņa ,,Skroderdienas Silmačos" iestudējumu.Izrādes laikā mēs varējam smieties un arī pārdzīvot kopā ar aktieriem.Viss ir aktuāls šodien. Mīlestība vienmēr atradīs pareizo ceļu.Mīlēsim viens otru un teātris palīdzēs mums.

Tava atsauksme

* Если отзыв не соответствует общепринятым нормам, Театр кукол вправе его не публиковать

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Отзыв отправлен!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.