Jaunumi

Leļļu teātris piedalīsies starptautiskā festivālā Dānijā

4.septembrī Latvijas Leļļu teātra aktieri un galvenā režisore Vija Blūzma dosies uz Dānijai piederošo Bornholmas salu, lai piedalītos starptautiskajā Leļļu teātru festivālā.

4.septembrī Latvijas Leļļu teātra aktieri un galvenā režisore Vija Blūzma dosies uz Dānijai piederošo Bornholmas salu, lai piedalītos starptautiskajā Leļļu teātru festivālā.

Latvieši saviem kolēģiem no 25 valstīm rādīs iestudējumu „Snaudošā pūķa pasaka”, kurš pērn ieguva 2.vietu Trešajā Starptautiskajā leļļu teātru festivālā "Eurofest 2012" Slupskā, Polijā.

Latvijas Leļļu teātra izrāde festivāla ietvaros tiks rādīta divas reizes- 6.septembrī pl.10:00 un 7.septembrī pl.11:00. Režisores Nadeždas Aleksejevas (Novgoroda) jauniestudējums pirmizrādi piedzīvoja 2011.gadā un tajā lomās redzami aktieri Lienīte Osipova, Anrijs Sirmais, Miķelis Žideļūns un Artūrs Putniņš.

Oriģinālajā papīra leļļu tehnikā veidotā izrāde stāsta par mazu japāņu puisēnu - īkstīti, kurš dodas pasaulē, lai kļūtu liels. Izrādās, kļūstot par cirka zvaigzni un pelnot daudz naudas, tas neizdodas - lielums slēpjas attieksmē pret pasauli. Tikai tad, kad mazais zēns apjauš draudzības, izpalīdzības un nesavtības neizmērojamo vērtību, viņš iemanto patieso - sirds lielumu.

Starptautiskais Bornholmas Leļļu teātru festivāls norisināsies laikā no 5.-10.septembrim. Bez Latvijas tajā būs pārstāvētas arī tādas valstis kā Austrālija, Izraēla, Lielbritānija, Jaunzēlande, Norvēģija, Turcija, Beļģija, Japāna, Somija, Bulgārija, ASV, Francija, Lietuva, Norvēģija u.c. Sešās festivāla dienās visā salas teritorijā tiks parādītas 100 izrādes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Paralēli izrādēm apmeklētājiem būs iespēja piedalīties arī leļļu izgatavošanas meistarklasēs. Leļļu teātru festivāls Bornholmas salā tiek organizēts kopš 2002.gada. Latvijas Leļļu teātris līdz šim festivālā piedalījies divas reizes - 2003.gadā ar izrādi „Īkstīte” (rež. Pauls Anteins) un 2011.gadā ar izrādi „Palle viens pats pasaulē” (rež. Valters Sīlis).

Atpakaļ

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.