Oskars Vailds

Kentervilas spoks

6+LV
1h 15min  / 2 cēlieni
Lielā zāle (Rīgas Latviešu biedrības namā)
5,00 - 13,50 EUR

Par izrādi

Dramatizējums: N. Aleksejevas skatuves versija
Pirmizrāde: 05.09.2015

Senā angļu pilī mīt lorda Saimona de Kentervila spoks. Naktīs tas mīl pastaigāties pa pils tumšajiem gaiteņiem, baidīt mājkalpotāju, elsot dūmvadā un izmēģināt savas šausminošākās „lomas”. Viss mainās brīdī, kad pili iegādājas draudzīga amerikāņu ģimene, kas netic spokiem un neplāno pieņemt Anglijas senākās tradīcijas.

Izrāde par savstarpējās izpratnes un mīlestības nozīmi rosinās pārdomas gan bērniem, gan viņu vecākiem. Iestudējuma pamatā ir Oskara Vailda ironiski gotiskais stāsts „Kentervilas spoks”.

 

 

Radošā komanda

Režisore:
Nadežda Aleksejeva
Mākslinieks:
Igors Semjonovs
Komponiste:
Tatjana Bobrova
Dziesmu teksti:
Daina Strelēvica

Lomās

Lords Saimons de Kentervils, spoks:
Artūrs Putniņš
Virdžīnija Otisa, sūtņa meita:
Kristīna Varša
Lukrēcija Otisa, sūtņa sieva:
Dana Avotiņa-Lāce , Baiba Vanaga
Hairems Otiss, sūtnis:
Anrijs Sirmais
Dobs un Bobs Otisi, dvīņi:
Edgars Kaufelds
Amnija, pils ekonome:
Dace Vītola

Video

Kentervilas spoks

Atsauksmes

inara

SPOKS PATIKA, BET GALIGI NABADZIGA DEKORACIJA, VISS NOTIKA UZ VIENAS SIENAS FONA.Enas nepatika, gribejas redzet dzivus varonus.

Anna

Ļoti patika izrāde. Mana māsasmeita (10 g) bija ar mani jau 3.reizi. Meita (6g) arī bija sajūsmā. Viņai patika. Un man arī. izrāde origināla, ļoti atšķiras pēc stila no citām. Patika spoks. Ļoti labi lomu nospēlēja. Ar humoru un ar baiļu piegaršu, kas īstenība nemaz nebija tik baisa. Un ari mīļumu :) Šī izrāde nevar nepatikt! Katrā ziņā vienaldzīgu tā nevienu neatstās!

Roberts

Biju jau 3 reizes ļoti patika 23 februārī iešu 4 reizi gaidu jaunas izrādes.

Agnese

Mums ar dēlu (5 gadi) abiem ļoti patika. Biedējošs ir tikai pats sākums, pārējais asprātīgs un stilīgs. (Domāts arī par pieaugušajiem - atsauces uz zināmām dziesmām, daiļdarbiem, vārdu pārnestās nozīmes.) Spoks lielisks - izraisa simpātijas un līdzjūtību beigās. (Vienīgā, kas mani nepārliecināja, bija mazā meitene Virdžīnija.) Paldies visai radošajai komandai!

skatītāja

Kaut ko pretīgāku sen nebiju redzējusi. Šķiet ka režisore maz ko saprot no tā kas ir dzīvība ,nāve ,pārbīļa radītas veselības problēmas .Joki šķita muļķīgi un ļauni.man bija kauns to skatīties un žēl aktieru kuriem šis seklums bija jāataino.Divas nevērtīgi pavadītas stundas!Piedodiet ,nesapratu!Nožēlojami!

Vārds

Lieliska izrāde. Ļoti patika visiem- gan mūsu piecgadniekiem, gan septiņ-un astoņgadniekiem, gan piecpadsmitgadniecei, gan arī pat sīcim- pusotrgadniekam, par vecākiem vispār nerunājot. Mīlzīgs paldies teātrim!

Baiba

Man ir 8 gadi,bija baisi,turējos pie mammas.otrajā cēlienā nemaz nebija bailes,jo sapratu,ka tā ir tikai izrāde.Bet bija diezgan labi.Spoks Kentirvels bija smieklīgs.

Linda

Ļoti jauka izrāde.Pašā sākumā mazliet nobijāmies no lielā trokšņa.Spoks bija izcils.

Vita

Šodien ar meitām (6 un 3 gadi) apmeklējām šo jauko izrādi - visas esam sajūsmā. Aktieru spēle fantastiska. Ļoti profesionāli iestudēta izrāde. Liels paldies visam kolektīvam par tik fantastisku iestudējumu

Lelde

Labdien! Iesaku ģimenēm labi pārdomāt, pirms iet uz šo izrādi, jo mēs ar dēlu bijām spiesti iet ārā pirmā cēliena laikā, jo skaņas un ainas bija pārāk biedējošas. Domāju, ka leļļu teātrī šo lugu varēja attainot rotaļīgāk, bez asiņainām rokām un bezgalvainiem spokiem. Ar cieņu, Lelde

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt
Atsauksme iesūtīta!

Publikācijas

A. Lesīte. Leļļu teātrī spokojas un apkampjas. // Kultūras ziņas. LTV1, 05.09.2015

A. Volmārs. Leļļu teātrī spokojas. // Panorāma. LTV1, 14.08.2015

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes.Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.