Sandija Santa

Arturs un Apaļā galda bruņinieki

5+LV
1h   / 1 cēliens
Lielā zāle (Rīgas Latviešu biedrības namā)
12.00 - 18.00 EUR

Tuvākās izrādes

Par izrādi

Pirmizrāde: 11.12.2020

“GIDA BALSS. Kā vēsta nostāsti, senatnē dzīvojuši daudzi jo daudzi karaļi, tomēr tikai daži no tiem spējuši iemantot tādu slavu kā drosmīgais Karalis Arturs, Logres valdnieka Utera Pendragona dēls. (..)

ANSELS. (Ķēmodamies.) Kur mājo diženu bruņinieku dvēseles... B-o-o-o-ring! (Ansels fotografē “selfiju” ar Karaļa Artura menekenu, kurš atrodas aiz vitrīnas. Piepeši manekens sakustas un Ansels salecas,) Eu, jūs redzējāt?!

Tā aizsākas stāsts par četriem 6.b klases skolēniem, kuri dodoties ekskursijā uz viduslaiku mūra pils muzeju aiz pārlieku lielas garlaicības iekļūst piedzīvojumos, kas uz visiem laikiem izmaina viņu dzīves un aizsāk galvu reibinošu cīņu par izkļūšanu no muzeja un savām baiļu sienām.

Kā noticēt sev un kļūt par varoni? Kā atšķiras varoņi un varonība leģendā par Karali Arturu un Apaļā galda bruņiniekiem un mūsdienās? Izrādes veidotāji atdzīvinās leģendu par bruņinieku laikmetu, izmantojot leļļu un objektu teātra paņēmienus, bet dramaturģiju balstīs šobrīd visā pasaulē populāro “izlaušanās istabu” jeb “escape room” noteikumos, kad, lai izkļūtu no slēgtas telpas, spēles dalībniekiem ir jāatrisina noteikts skaits uzdevumu.

Radošā komanda

Režisors:
Edgars Niklasons
Scenogrāfe, leļļu māksliniece:
Evita Bēta
Kostīmu mākslinieks:
Edgars Niklasons
Mūzikas autori:
Mārtiņš Miļevskis, Kaspars Bārbals
Horeogrāfe:
Alise Putniņa
Gaismu mākslinieks:
Uldis Andersons

Lomās

Gids Venerands, Merlins:
Artūrs Putniņš
Karaliene Ginevra:
Dace Vītola
Gabriela:
Lienīte Osipova
Rozīte:
Elīna Bojarkina
Karalis Arturs:
Anrijs Sirmais
Arčijs:
Matīss Millers
Ansels:
Rihards Zelezņevs

Video

Izrāde "Arturs un Apaļā galda bruņinieki" Latvijas Leļļu teātrī

Atsauksmes

Vera

Izsaku savu sajūsmu par izrādi! Lūdzu nododiet aktieriem - tas bija grandiozi! Varen' jaudīga, spēcīga, krāšņa izrāde bērniem un vecākiem. Mana meita bija dusmīga, kāpēc tik maz un par īsu (1 st). Es aplaudēju kā traka, gribējās spiegt un kliegt, bet centos uzvesties piedienīgi. Mūzika Līvu stilā burtiski norāva mums jumtu! Bravo! Bravo! Bravo! Man šķiet, izrāde vislabāk piemērota 7-9g bērniem. Par draudzību, par sirsnību, par mums pašiem! Paldies jums liels!

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt
Atsauksme iesūtīta!
Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes.Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.