Pēc Anetes Meleces darba motīviem

Kiosks

5+LV
50min  / 1 cēliens
Kamīnzāle (Rīgas Latviešu biedrības namā)
15,00 EUR

Tuvākās izrādes

Par izrādi

Dramatizējums: Ance Muižniece
Pirmizrāde: 31.03.2021.

Olga ir omulīgi iekārtojusies savā kioskā un katru dienu pie lodziņa apkalpo klientus. Viņa nav tikai pārdevēja, viņa ir arī uzticības persona un laba padomdevēja saviem pircējiem. Taču bailes no ārpasaules (kā arī šaurās kioska durvis un daudzās apēstās šokolādes) ir iesprostojušas Olgu un traucē viņai piepildīt savu sapni par jūru.

Šis ir stāsts par izvēli. Par vajadzību izvēlēties starp cerēšanu un darīšanu. Par to, kā Olga palīdz visiem, bet pie sevis netiek, iestrēgstot cerību pasaulē, kuru no piepildījuma reālajā dzīvē sargā kioska sienas.

Turpat netālu, ārpusē, ceļotājs Antons ir ievērojis kolorīto kioska pārdevēju, un nu dažādos veidos izaicina Olgu atbrīvoties no viņas pašas labprātīgā gūsta. Nav svarīgi, vai no ārpasaules šķir kioska lodziņš, ekrāna stikliņš vai kas cits, reizēm esam vajadzīgi viens otram, lai būtu blakus un palīdzētu saņemties spert pirmo soli.

Anete Melece ir starptautiskus panākumus guvusi māksliniece, animācijas filmu autore un grāmatu ilustratore, kas dzīvo Latvijā un Šveicē. 2019. gadā debitējusi bērnu literatūras žanrā ar grāmatu "Kiosks" (izdevniecība “Liels un mazs”), kas veidota pēc jau iemīļotās un starptautiskos festivālos atzinību guvušās autores animācijas īsfilmas "Kiosks" (2013).

Par ilustrācijām grāmatai “Kiosks” māksliniecei 2019. gadā piešķirta Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva, tajā pašā gadā grāmata piesaistījusi uzmanību 56. Starptautiskajā Boloņas bērnu grāmatu tirgū un jau tulkota un izdota 15 valodās. Pēc grāmatas motīviem šobrīd top arī bērnu opera Diseldorfā, Vācijā.

Starptautiskā bilžu grāmatu izdevēju platforma "dPICTUS" 2019. un 2020. gadā “Kiosku” ierindojusi 100 pasaules izcilāko jaunāko bilžu grāmatu sarakstā. Grāmatas izdevums itāļu valodā “Il chiosco” izpelnījies Itālijas Bērnu bibliotēku savienības balvu “Premio ORBIL” bilžu grāmatu kategorijā. Savukārt animācijas filma “Kiosks” saņēmusi vairāk nekā 20 apbalvojumu dažādos kinofestivālos.

Skatuves nagla "Teātris elpo", Spēlmaņu nakts balva 2020/2021 gada sezonā

 

Animācijas filma "Kiosks" skatāma šeit!

Radošā komanda

Režisore :
Vija Blūzma
Mākslinieču apvienība Grāfienes:
Ildze Jurkovska, Marianna Lapiņa, Dace Ignatova, Justīne Jasjukeviča
Skaņu partitūra:
Agnese Streļča
Gaismu mākslinieks:
Uldis Andersons
Kustību konsultante:
Lilija Lipora

Lomās

Olga:
Dace Vītola
Antons, pircēji:
Rihards Zelezņevs

Video

Izrāde "Kiosks" Latvijas Leļļu teātrī

Atsauksmes

Velga

Kiosks ir brīnišķīgs! Bērni bija sajūsmā, sekoja līdzi notikumiem, tēlu maiņām un piedzīvojumiem. Es izsmējos un aizdomājos arīdzan par nopietnākiem jautājumiem. Kopumā jāteic, ka izrāde ir gan humora pilna, gan pamācoša, turklāt garlaicīgi nav ne mirkli.

Aija

Biju kopā ar 6gadnieci un 10gadnieku - bērni bija par izrādi stāvā sajūsmā, vairākas dienas pārrunāja un salīdzināja izrādes notikumus ar grāmatā izlasīto. Izrādes laikā smējās gan pieaugušie, gan bērni. Izrāde, kura noteikti būtu jāredz!

Ieva Ziemele

Vakar biju Kioskā! Un ne jau pēc avīzes, cigaretēm vai loterijas biļetes. Bet pēc emocijām un liela prieka! Leļļu teātra izrāde “Kiosks”, kas notiek Latviešu biedrības nama Kamīnzālē ir tieši tik lieliska, lai ar prieku ietu uz teātri ar bērniem. Jo visvairāk smējās tieši pieaugušie. Un fināla aizkustinājuma asaru kautrīgi piedurknē ieslaucīja arī pieaugušie… Fe-no-me-nā-li! tā teiktu Olga no Kioska, ja redzētu visu no malas. Sirsnīgs paldies Dace Vitola un Rihards Zelezņevs par aizkustinošo un lustīgo stāstu vienlaikus. Bērnus, protams, sajūsmināja teksts “You don’t know?” īstā banderlogu izloksnē. Un jā!!! Mūzikas izvēle izrādē bija pārsteidzoši spoža! Pat gribētos Spotify playlist ar izrādē izmantotajiem skaņdarbiem. Vai arī vienkārši muzikālo tēmu sarakstu katrai epizodei! Biļetes vēl ir! Tiešām, nepalaidiet garām! Un vēl- par Kiosku nav minēts, ka tas bija nominēts “Kilograms kultūras 2021” Rudens balsojumā

Armands Kalniņš

Turpinot apgūt Leļļu teātra izrāžu piedāvājumu, noskatījāmies ļoti gudru, iejūtīgu, izklaidējošu un jauku izrādi par Olgu, kura ir norobežojusies no ārpasaules, ir labsirdīga, izpalīdzīga, bet neuzdrošinās īstenot to, ko vēlas. Tomēr pienāk kāds rīts, kad viņa maina savu dzīvi. Darbs tiek izspēlēts labā, bet ne pārspīlēti interaktīvā sazobē ar skatītājiem, mazuļi bija atsaucīgi. Atraktīvi ir abi tēlotāji: Dace Vītola (Olga) un Rihards Zelezņevs (daudzās lomās). Drīzumā jānolūko nākamā šī teātra izrāde, vairāki iestudējumi intriģē.

Dārta

Paldies! Viena no kolosālākajām Leļļu teātra izrādēm. Abi aktieri-kolosāli! Liels paldies ne tikai par augsto profesionalitāti, bet arī par sirsnības pilno atmosfēru, kas pavada vēl nākamās dienas pēc izrādes noskatīšanās. Lielisks humors gan bērniem, gan vecākiem ( vecāki vietām smējās vēl daudz sirsnīgāk un skaļāk :). Pēc laika noteikti dosimies vēlreiz! :)

Dace

Fantastiski mīļa, humora pilna un atmiņā paliekoša izrāde! Otrklasnieku uzmanība bija noturēta 100% visu izrādes laiku, derētu arī vecākiem bērniem. Paldies māksliniekiem!

Digna

Anete Melece, Tu esi brīnišķīga visās mākslas Izpausmēs! Varu viennozīmīgi teikt, ka šī ir labākā izrāde 21. gs., kas domāta kā mazajiem tā lielajiem bērniem! Krāsas un to salikums spēj patiesi iedvesmot. Savukārt, aktieri to visu padara dzīvu! Tik daudz rokdarbu maskās! Masku darināšanas meistari applausi! Paldies Jums, mīļie, par patiešām emocijām! Vienīgi Olga šai izrādē spēja iziet no kioskā, kas ir mazliet mīnuss režijas lauciņā....

Ilga un Teodors

Lieliska izrāde! Sirsnīgi un domīgi. Der gan bērniem, gan vēl vairāk - pieaugušajiem. Lai šāds radošais gars arī turpmāk!

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt
Atsauksme iesūtīta!
Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes.Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.