Nīna un Lekorbizjē
Edgars Niklasons

Nīna un Lekorbizjē (miniseriāls)

4+LV
10min
Dīvānzāle

Par izrādi

Pirmizrāde: 20.09.2021

Pirmās trīs "Nīna un Lekorbizjē" sērijas skatītājiem būs pieejamas bez maksas un tiks publicētas 20. septembra, 27. septembra un 5. oktobra 18.30 teātra Facebook lapā un Youtube kanālā. Publicētos video iespējams redzēt arī šīs lapas apakšā.

Dienā, kad Nīnas mamma dodas darba komandējumā uz ārzemēm, meitene ne pa jokam saskaišas, jo nebūs neviena, kurš ar viņu rudenī skaitīs aizlidojošās dzērves. Taču viss izmainās brīdī, kad Nīna dārzā ierauga kustīgu zaru čupu. Izrādās, ka zem zariem slēpjas purva bruņurupucis Lekorbizjē, kurš ātri vien kļūst par Nīnas sabiedroto ikdienas gaitās un viņas ceļojumā iekšējo emociju pasaulē.

Daudzsēriju dzīvās animācijas miniseriālā jeb lellenē visai ģimenei “Nīna un Lekorbizjē” vienkāršā un saprotamā valodā tiks stāstīts par dažādām emocijām, kuras ikviens no mums pirmo reizi iepazīst tieši bērnībā. Pirmās trīs sērijas veltītas tādām emocijām kā dusmas, prieks un bailes. Veidojot zinātniskā satura bāzi, kā palīgmateriāli, iedvesmas avoti izmantoti dažādi rakstu darbi un grāmatas, kurās analizēti bērnu un jauniešu psihiskie procesi un aplūkotas dažādas attīstības prakses, kā, piemēram, Izabelas Miņošas Martinšas, Marijas Manuelas Pedrozas un Madalenas Matozu grāmata “Te, iekšā. Smadzenes tavā galā”.

Lellene radīta autortehnikā, t.i. kodoskops kalpo kā medijs, lai video formātā iemūžinātu aktieru “atdzīvinātos” 2D multenes tēlus. Marionešu caurspīdīgā matērija, kas nosaka seriāla estētisko toni, ir kā šī darba poētiskās pasaules neatņemama sastāvdaļa, kurā galvenie tēli rada atbruņojoša trausluma sajūtu. Katru sēriju papildinās divu Latvijas Leļļu teātra aktieru pieredzes stāsti par saskarsmi ar attiecīgo emociju, kas būs izklaidējoša un reizē vērtīga informācija bērniem un viņu vecākiem.

Projekts tapis ar VKKF mērķprogrammas KULTŪRELPA atbalstu!

Radošā komanda

Režisors:
Edgars Niklasons
Māksliniece:
Evita Bēta
Video mākslinieks:
Vladislavs Loiks
Muzikālais noformējums:
Staņislavs Kuļikovs

Lomās

Leļļu animatori:
Elīna Bojarkina, Rūdolfs Apse
Lomas ieskaņojuši:
Lauma Margrieta Kambala, Miks Fleišmanis, Dace Vītola, Artūrs Putniņš , Anrijs Sirmais

Video

Latvijas Leļļu teātra lellene "Nīna un Lekorbizjē"
NĪNA UN LEKORBIZJĒ - 1. sērija. Dusmas
NĪNA UN LEKORBIZJĒ - 2. sērija. Prieks
NĪNA UN LEKORBIZJĒ - 3. sērija. Bailes

Atsauksmes

Tava atsauksme

* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt
Atsauksme iesūtīta!

Publikācijas

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes.Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.