Baiba Vanaga, Lienīte Osipova
Anrijs Sirmais
Radio balsis Kaspars Znotiņš, Silvija Bitere

Publikāciju pašreiz nav
Skatītāja03.04.2018.
Izrāde skaisti uztaisīta, doma par daudzdzīvokļu namu un attiecībām tajā lieliska, kā mīnuss likās lugas teksts - žargona, spēļu ar valodu savārstījums - gramatiski greizs dažādu valodu sajaukums. Ja tas domāts, lai parādītu haosu tēlu galvā - pat tad likās par daudz...Kopumā patika!
Agnese07.05.2018.
Izrāde brīnišķīga! Smalka un niansēta kā Renāte, Ludvigs un viņu kaimiņi, un mazie dzīvoklīši. Mākslas darbs kā bērniem, tā vecākiem. Esmu priecīga un pateicīga par šādiem darbiem, kur radošā komanda, veidojot izrādi, tic bērnam - skatītājam - uzmanīgam, gudram un ar iztēli apveltītam. (Mans un dēla top trīs šai teātrī - "Bruņinieks, kam sāpēja zobs", "Kaiju karalienes noslēpums", "Joka pēc alfabēts".)
Kristīne30.01.2020.
Mums šī izrāde nepatika. Īsti nav saprotams, kādēļ bērnu izrādē izvēlēta šāda valoda, kurā saskaitīju vismaz piecu valodu vārdus vai teicienus, kas tika izkliegti vai izburkšķēti. Bez stāstnieka izrādes laikā nebija neviena pilnvērtīga teikuma latviešu valodā. Otra pretenzija par to, kā šī izrāde uzrunā bērnus, tie reaģēja un smējās epizodēs, kur kaķis tiek rauts aiz astes vai mests pa gaisu, kur kaijas tiek sistas ar slotu vai kaimiņš izmests pa logu. Ar meitu esam apmeklējušas daudzas leļļu teātra izrādes un apkopojot redzēto, jāsaka, ka nevaru iedomāties izrādi, kurā būtu uzsvērtas un līdz galam izspēlētas tādas vērtības, kā mīlestība, līdzjūtība, pateicība u.tml. Šoreiz dzīvnieku spīdzināšana un kaimiņu terorizēšana pielika punktu cerībai, ka uziesim šādu izrādi.
Tava atsauksme
Atsauksme iesūtīta!
* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt
Rūta Briede

Kaiju karalienes noslēpums

Izrādes ilgums: 1:10, 2 cēlieni
Ieteicamais vecums: 4+
Pirmizrāde: 04.03.2018.
Režisors: Edgars Kaufelds
Māksliniece, scenogrāfe: Rūta Briede
Komponists: Jēkabs Nīmanis
Gaismu mākslinieks: Uldis Andersons

Par izrādi

Izrāde tika nominēta "Spēlmaņu nakts 2017/2018" balvai kategorijā "Gada izrāde bērniem"!

Izrādes mūzikas autors Jēkabs Nīmanis ieguvis "Spēlmaņu nakts 2017/2018" balvu "Gada muzikālās partitūras autors".

Renāte ir parasta, nīgra kaimiņiene, kura necieš daudzas lietas šajā pasaulē, bieži raksta sūdzības pilsētas domei un pukst par skaļām bērnu čalām. Viņu īpaši nomoka kaiju ķērcieni, kas nez kādēļ uzbāzīgi atskan tieši viņas pagalmā. Renāte mitinās kādas pilsētas daudzstāvu mājas mazā dzīvoklītī, kurā ielūkojoties, rodas iespēja atklāt pavisam neparastu noslēpumu. Kāda Renāte ir patiesībā? Varbūt viņa ir vienkārši noburta?

Grāmatas "Kaiju karalienes noslēpums" autore Rūta Briede 2017. gadā ir saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu „Jaunaudze” par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā. 

"Ar izrādes "Kaiju karalienes noslēpums" režisoru Edgaru Kaufeldu kopā esam veidojuši četras izrādes. Edgars ir gudrs un godīgs režisors, profesionālis, kas ar cieņu izturas pret iestudējamo materiālu. Uzsākot darbu, mēs vienojāmies, ka Edgars, šo stāstu dramatizējot, var rīkoties ar to kā vien vēlas. Un tas bija labs lēmums, jo atraisīja man rokas kā izrādes māksliniecei - man nav jādomā ne par stāstu, ne par tām detaļām, kas varbūt man ir nozīmīgas grāmatā, bet Edgaram nešķiet svarīgas no skatuviskās puses. Vai arī otrādi - tiek meklēti jauni tēli, raksturu detaļas, kas grāmatā nemaz nav izlasāmas. Tāpat aktieri - Baiba un Anrijs - grāmatas varoņiem piešķir paši savu "vēsturi". Tikmēr es varu domāt tikai par izrādes vizuālo tēlu, kas palīdzētu režisoram "Kaiju karalienes noslēpumu" atklāt tā, kā viņš to vēlas. Šis stāsts par Renāti galu galā ir par brīvību, par tās atrašanu, atgūšanu. Mans kā izrādes mākslinieces, ne autores pienākums, ir šo brīvību realizēt savā darbā."  

Grāmatas autore un māksliniece Rūta Briede

 

"Vai jūsu bērns zina, ka nejaukā kaimiņiene, kas nevar ciest kaiju klaigāšanu, varbūt ir noburta karaliene, bet onkulītis, kas diezgan šķībi dzied un spēlē akordeonu, var izrādīties mīlošs princis? Noskatījušies Leļļu teātrī izrādi par kaiju karalieni Renāti, bērni sāks atklāt noslēpumus, kas mīt katrā cilvēkā - arī viņos pašos, arī viņu vecākos."


Inese Zandere


Atbalstītāji:
Pieteikties jaunumiem >