Mūžībā aizgājis aktieris Ļevs Birmanis


29. Jūlijs

 

28. jūlijā 79 gadu vecumā mūžībā aizgājis Latvijas Leļļu teātra ilggadējais aktieris Ļevs Birmanis (1936 – 2016). 

Latvijas Leļļu teātra krievu trupas aktieris Ļevs Birmanis darba gaitas teātrī uzsāka 1960. gadā. Kopumā viņā piedalījās vairāk nekā 80 jauniestudējumu tapšanā, bija lugu tulkotājs, dziesmu tekstu autors un turpināja iedzīvināt lelles uz Leļļu teātra skatuves līdz pat 2014. gadam. Skatuves vecmeistars ar neatslābstošu interesi sekoja teātra notikumiem, viņa krājumos bija neskaitāmi stāsti par Latvijas Leļļu teātra vēsturi, aktieriem un režisoriem. Bez Ļeva Birmaņa nebija iedomājama neviena Leļļu teātra sezonas atklāšana vai slēgšana, tai skaitā arī pagājušās – 2015./2016. gada sezonas - noslēgums.

Paralēli aktiera darbam leļļu teātrī Birmanis kā dramatiskais aktieris sadarbojās arī ar M. Čehova Rīgas Krievu teātri, 2014. gadā nofilmējās spēlfilmā “Džimlai Rūdi Rallallā”, darbojās kā masu uzvedumu režisors un profesionāls tulks.

Birmanis saņēmis vairākus apbalvojumus, tai skaitā Latvijas nopelniem bagātā skatuves mākslinieka nosaukumu, prezidenta personīgo pateicību 1996. gadā un AKKA/LAA 2004. gada laureāta titulu. 2010. gadā Birmanim piešķirts V šķiras Triju Zvaigžņu orderis par nopelniem leļļu teātra mākslas attīstībā Latvijā un ieguldījumu sabiedriskajā darbā. Līdz ar citiem skatuves māksliniekiem - vecmeistariem un ar teātra mākslu saistītiem cilvēkiem Birmanis bija uzņemts arī Latvijas Teātra Zelta fondā.

Atvadīšanās no Ļeva Birmaņa 3. augustā plkst. 12:00 Rīgas krematorijā.

Atpakaļ

Atbalstītāji:
Pieteikties jaunumiem >