Rainis / Matīss Gricmanis

Golden Horse

16+LV
1h 10min  / Act 1
Couch Hall
13,50

About the performance

Premiere: 24.11.2017.

The dancer, actor and stage director Duda Paiva (Netherlands), by uniting the elements of contemporary dance and puppet theatre, has created a contemporary interpretation of the play by Rainis Golden Horse, which will lead the spectators into the world of hope and hopelessness, light and darkness, rulers and subjects. Researching the dialectics of opposites, the director regards the hand of Saulcerīte (“One Who Hopes for Sun”) as a fight among the black and the white, transferring the plot of the play unto the square of chess game. It is a cruel game, but at the same time the main hero Antiņš carries a naive message that warms up hearts and in quite unexpected manner stupefies us with its openness.

Nomination: The Best Play. Latvian annual theatre award Spēlmaņu nakts 2017/2018

 

Award: Best second role actor” in performances “Golden Horse”(Black Prince) and “Crocodile Gena and Cheburashka” (Shapoklyak) to Alexander Ionov. Latvian annual theatre award Spēlmaņu nakts 2017/2018

 

GRAND PRIX: 31. International Theatre Festival “VALISE” (Lomza, Poland).

 

Award: Best stage design. 25. International theatre festival “Spotkania” (Torun, Poland).

 

Award: Best performance, Best actor (Alexander Ionov). 14. International theatre festival “ImPulse” (Bucharest, Romania).

 

The performance was made with the financial support of the Latvian State Culture Capital Foundation and the Ministry of Culture of the Republic of Latvia within the framework of the Latvia's Centennial Program!

          

Creative team

Stage director:
Duda Paiva
Puppet designer:
Duda Paiva
Set designer:
Andris Eglītis
Costume designer:
Vita Radziņa
Composer:
Rihards Zaļupe
Lights designer:
Jūlija Bondarenko
Stage director's assistant:
Pawel Struminski

Roles are played by

Antins:
Druvis Anusāns
White pawn, White father:
Baiba Vanaga, Dana Avotiņa-Lāce
Black Pawn, Black Mother:
Lienīte Osipova
Black Pawn, Commentator:
Anrijs Sirmais
Black Prince:
Александр Ионов

Video

"Zelta zirgs" Latvijas Leļļu teātrī
Duda Paiva (Nīderlande) par ieceri iestudēt "Zelta zirgu" Latvijas Leļļu teātrī
ZELTA ZIRGS #4 Dramaturģija - Latvijas Leļļu teātris
ZELTA ZIRGS #1 Leļļu izgatavošana - Latvijas Leļļu teātris
ZELTA ZIRGS #2 Režisora ierašanās - Latvijas Leļļu teātris
ZELTA ZIRGS #3 Mēģinājumu process - Latvijas Leļļu teātris
ZELTA ZIRGS #5 Lugas tēli - Latvijas Leļļu teātris
ZELTA ZIRGS #6 Kostīmi - Latvijas Leļļu teātris

Comments

Daina

Šokējoši un baisi, bet, sasaucoties ar šodienu, ļoti aktuāli. Bez tam ar lellēm parasti var pateikt vairāk, nekā tas būtu ar aktieriem. Vēlams noskatīties - ir viela pārdomām.

Marina

Lieliski! Paldies!

Atis

Pusi izrādes sēdēju ar vaļā muti un pēc izrādes nebija īsti vārdu, kā raksturot, kā vien šokējoši izcili. Emociju gamma, ko izrādei ir izdevies apvienot bija tik plaša, kā nevienā klasiskajā teātrī. Lelles un aktieru spēja tām iedvest dzīvību, kā arī leļļu sadarbība ar aktieriem bija kas neredzēts! Paldies par izrādi!

Gunta

Ļoti iesaku šo uzrādi visiem, kas uzdod jautājumus, meklē atbildes un novērtē kvalitāti. Skats uz Raini jaunām acīm, arī neglaimojošs un nedaudz pabaiss, bet vajadzīgs un svētīgs. Paldies Leļļu teātrim par šo drosmīgo iestudējumu!

Gunta

Fantastiska izrāde! Neparastas lelles, ļoti iepriecinoša aktierspēle. Izcils režisora darbs. Rainis nekur nav pazudis, viņa idejas arvien vēl dzīvas. Lieliska Leļļu teātra izrāde pieaugušajiem!

Brigita

Izcili. Skaistais nolīdzsvaro asiņaino un pēcgarša ir neaizmirstama.

Gunta

Tas reiz ir ĪSTS leļļu teātris, miiiiiiilzīgs prieks par meklēšanu un atrašanu!

Līga

Sen nebiju redzējusi ko tik lielisku. Fantastiska režija, pārsteidzošas lelles, nevainojama aktierspēle, lieliska humora dzirksts un pilnīgi citāds skatījums uz Raini. Esmu sajūsmā!

Inga Grencberga / Dž. Dž. Džilindžers

Ejot uz @Lelluteatris Raiņa izrādi “Zelta Zirgs” pieaugušajiem, neko TĀDU es negaidīju... absolūti labākajā nozīmē! Ne’spoilošu - aizejiet, tas totāli ir tā vērts!

Valda Čakare, teātra zinātniece

Lelles ir lielas, izteiksmīgas un neticami plastiskas. Cilvēka figūru iespējams samīcīt divu sauju lieluma murskulī, saraustīt sīkos gabaliņos un atkal atļaut tai izslieties pilnā augumā, kuru balsta un vissmalkākajās niansēs atdzīvina aktiera ķermenis. Šaha noteikumu nezinātāju gan var mulsināt Baltā tēva un Melnās mātes izvēle kārtot savstarpējās attiecības tieši ar šīs spēles starpniecību, bet salstošās Saulcerītes krampjainās trīsas seksuālā varmākas prinča apskāvienos ir nolasāmas jo skaidri.

Edīte Tišheizere

"Zelta zirgs" Dudam Paivam izdevies pārsteidzošs un skarbs. Zili stikli var pārgriezt rīkli, zaļi ledi - iedurties un pārplēst uz pusēm. Būtiskais, ka šajā ekstrēmajā formā nav pazudusi Raiņa žēlotā "vidū stinga dvēselīte". Izrāde tiem, kas ilgojas pēc leļļu teātra pieaugušajiem.

Inese Mičule, režisore

Piektdienas vakars izvērtās necerēti pacilājošs - pateicoties Leļļu teātra jaunajai izrādei "Zelta zirgs". Šis notikums nelaida mani vaļā vēl pāris nākamās dienas, jo pārsteidza un ierāva tik pazīstamā stāsta provokācija, spēle, atklātība un arī atļaušanās. Jāredz, noteikti jāredz - tā saku visiem, kurus satieku. Tādu "Zelta zirgu" nebūsiet gaidījuši. Labā un ļaunā iemiesošanās telpā, lellēs, skaņās - darīja ar mani pārsteidzošu lietu - līdzpārdzīvojumu. Man pašai par pārsteigumu - tik ļoti pieslēgusies uz skatuves notiekošajam nebiju sen, godīgi! Visu cieņu radošajai komandai! Paldies!!!

Ieva Struka, teātra zinātniece

Izcils režisora darbs ar lellēm un aktieriem, neaizmirstamas pašas lelles un apburoši jaunie un gandrīz jaunie Leļļu teātra aktieri. Tiktāl Rainis būtu stāvā sajūsmā. Un jūs arī. Tāpēc noteikti vērts doties uz šo izrādi pieaugušajiem, bet respektējiet, lūdzu, teātra norādīto mērķauditorijas vecumu!

Tava atsauksme

* If the comment does not comply with the generally accepted norms, the Puppet Theatre has the right not to publish it

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Comment has been sent in!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.