Rūdolfs Blaumanis

The Tailor Days in Silmači

12+LV
2h 30min  / Act 2
Main hall of the Riga Latvian Society House
12.00 - 18.00 EUR

Nearest performances

About the performance

Premiere: 15.06.2022.

R. Blaumanis himself once had said “My friends do not forget that this play is a comedy play. I have wanted to induce laughter. That was my sole intention. I like when the people laugh. We, Latvians, are so concerned and difficult, that we do not know how to rejoice…”

When working on this production, both Directors Kārlis Auškāps and Valdis Pavlovskis have followed the mode of expression supported by the playwright himself – the theatre is a place of entertainment and the show shall help people to relax. The creative team - Directors Kārlis Auškāps and Valdis Pavlovskis, a puppet designer Ilze Vītoliņa and stage designer Anita Znutiņa-Šēve have found a brilliant way how to make the already well-known comic story even more amusing and appealing to contemporary theatre-goers – puppets-animals instead of puppets-people. The Directors believe that by the use of animal characters one can create more vivid interpretation of relationship between the characters without uttering any direct insult to anybody…

Warning: there will be cigarette smoke during the performance!

Special award: For Unconventional Interpretation of Classical Work. Latvian annual theatre award Spēlmaņu nakts 2006/ 2007              

Creative team

Stage director:
Valdis Pavlovskis, Laila Kirmuska, [Kārlis Auškāps]
Puppet designer:
Ilze Vītoliņa
Stage designer:
Anita Znutiņa-Šēve
Arrangements of songs:
Valdis Zilveris

Roles are played by

Antonija, the hostess of Silmači:
Lienīte Osipova
Aleksis:
Artūrs Putniņš
Kārlēns:
Rihards Zelezņevs
Elīna:
Baiba Vanaga
Pindaks:
Anrijs Sirmais
Pindacīša:
Silvija Bitere , Santa Didžus
Ieviņa:
Elīna Bojarkina
Pičuks:
Pēteris Galviņš
Auce, Bebene:
Dace Vītola
Tomuļu mother:
Arnita Jaunzeme
Dūdars:
Miķelis Žideļūns
Rūdis:
Edgars Kaufelds
Ābrams:
Valdis Vanags
Joske:
Pēteris Galviņš
Zāra:
Irina Krasta

Comments

Ilze

Šī jau ir mana otrā atsauksme par šo izrādi, jo vakardien bija iespēja noskatīties atjaunoto versiju. Par visu pēc kārtas: 1. Pati sagaidīšana pirms izrādes jau bija svinīga, mūs cienāja ar Jāņu sieru un kvasu / alu, kas bija pārsteigums, bet radīja ļoti pareizu noskaņu izrādes saturam 2. Režija - izcili izcila, ļoti patika pieeja, kad lelles darabojas kopā ar aktieriem, piedevām ,viss notiek tik harmoniski un pašsaprotami, ka ir dubultinteresanti skatīties. Humora piešprice tieši tāda, kā Blaumaņa stilā. 3. Aktieru ansamblis - izcili, izcili izcils, man pat grūti kādu vienu izcelt, jo visi spēlēja ar milzīgu atdevi un ļāva mums skatītājiem izdzīvot skroderdienas pa īstam. Neizbrīnīja, ka puse zāles bija pieaugušie bez bērniem, jo izrādei nav vecuma ierobežojuma - smējās un bija sajūsmā visi! Iesaku noteikti apmeklēt ne tikai šo, bet arī citas Ļeļļu teātra izrādes. Manu bērnu komentāri: Keita (14 gadi) - šis bija daudz labāks izpildījums par brīvdabas izrādi, es daudz vairāk smējos un vēl vairsk jutu līdzi. Un krāsns aina - tā bija tāāāda odziņa, daudz patiesāk nekā biju redzējusi līdz šim. Nākamgad atkal būsim klāt + Klāvs (7 gadi) - izrādē man visvairāk patika krāsns sprāgšana - es to gaidīju, un bija daudz foršāk nekā mēs redzejām iepriekš. Nākamgad noteikti iesim atkal, un 5 izrādēm + Kristers (3 gadi) - man ļoti patika kad sprāga krāsns, tas bija smieklīgi, un vēl man patika cūka kā spēlēja. Iesim rīt atkal + Piebildīšu vien, ka nupat jau pateikt, kura izrāde no leļļu teātra repertuāra ir mūsu favorīts (un redzējuši esam daudzas), tāpat ar aktieriem - visi mīļi, un nupat izlemt, kuram pasniegt puķes - ir jālozē. Paldies jums, ka ik gadu kļūstat arvien kvalitatīvāki, radošāki, patiesāki un uz tikšanos nākamajās izrādēs! P.S. Un arī personāls jums ir izcils!!!

Ilze

Izrādi pirmo reizi redzēju TV, un nākamajā gadā jau ar visu ģimeni sēdējām zālē. To Jāņu dienas gaidīšanas sajūtu, to īstumj izrādē varēja izbaudīt ne sliktāk kā Nacionālajā teātrī, un patika mums visiem - tēti ieskaitot. Vai šogad iesim atkal - noteikti, jo tradīcijas nevar mainīt, kamēr bērni vēl mazi.

Ieva

Šī izrāde ir fantastiska visām paaudzēm! Visi leļļu tēli ir tik satriecoši, spilgti un atmiņās paliekoši, lielāko sajūsmu raisa kaķu tēli, jo esam lieli "kaķumīļi". Kopš redzēju izrādi pirmo reizi, šķiet, kad meitai bija 8 gadi, un nu jau meitai 15, bet iesaku tieši šo izrādi vēl arvien visiem draugiem un paziņām, gan lieliem, gan maziem. Un Jāņu laikā, tieši šo izrādi, izvēlos kā primāro baudāmo kultūras pasākumu, lai pastiprinātu Līgo dienas sajūtas. Nu jau vairs ne gadu bez šīs izrādes ielīksmojam Līgo dienas sajūtas! Brīnišķīgi! Iesaku visiem! Paldies visiem aktieriem, leļļu veidotājiem, skatuves darbiniekiem un visiem, kas iesaistīti, izrādes norises procesā!

Аноним

Большое спасибо за представление, очень необычная постановка.

Alexadro

Спектакль был очень интересным, но было много дыма

Даниил

Спасибо за такую оригинальную постановка, все бало отлично.

Artjoms

Спасибо за спектакль, было интересно хоть и на латышском.Но не понравился запах сигарет, было неприятно.

Dima

Спасибо за спектакль! Очень круто!

Marija

šodien cilvēkam reti iznāk no sirds pasmēties, par ko no visas sirds sapņoja R.Blaumanis.Paldies visam Leļļu teātra kolektīvam par R. Blaumaņa ,,Skroderdienas Silmačos" iestudējumu.Izrādes laikā mēs varējam smieties un arī pārdzīvot kopā ar aktieriem.Viss ir aktuāls šodien. Mīlestība vienmēr atradīs pareizo ceļu.Mīlēsim viens otru un teātris palīdzēs mums.

Tava atsauksme

* If the comment does not comply with the generally accepted norms, the Puppet Theatre has the right not to publish it

Personas datu pārzinis - VSIA "Latvijas Leļļu teātris", reģ.nr. 40003782984, adrese: Kr.Barona iela 16/18, Rīga, LV-1050;
Kontaktinformācija: e-pasta adrese: info@lelluteatris.lv, tālrunis + 371 67285418

Comment has been sent in!

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai uzzinātu, kā jūs izmantojat mūsu mājaslapu un nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”, tiks izmantotas tikai funkcionālās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību.