Māra24.03.2017.
Jaunas formas meklējumi - tas ir labi. Klasikas filozofiskaiss aspekts - arī brīnišķīgi. Taču bērni šajā izrādē diemžēl garlaikojas. Kad zostēviņš trešo reizi dzied to pašu dziesmu, kāds puišelis sašutis iesucas "apnicīgi!" Un pēc tam garderobē visi vecāki cītīgi stāsta, kas tad isti izrādē notika, jo bērni ļoti maz ko bija sapratuši. Varbūt tas kādam šķiet senili un nožēlojami, bet arī mūsdienu bērniem ļoti patīk izrādes ar īstām dekorācijām, ticamiem tērpiem un saprotamiem stāstiem. Nez, vai šī atsauksme atbilst vispārpienemtajām normām?:)
Meitas_mamma24.04.2017.
Pirmām kārtām, kaut arī izrādē tik tiešām vērojami jaunu formu meklējumi, uz to jānāk tikai pēc oriģināldarba (klasikas) izlasīšanas. Jo citādi tiešām var nesaprast. Otrkārt, šodien noskatoties izrādi, domas bija nevis par "māju sajūtu, kas ir svarīga ikvienam" (apmēram tā izrādi pieteica tās veidotāji), bet gan par to, ka "yмом Россию не понять". Nu pasakiet man lūdzu, kāpēc gan Čehova Kaštanka ilgojas pēc sava dzērājsaimnieka, kas viņu sita un turēja pusbadā, nevis pēc cirka mākslinieka, pie kura viņa ir siltumā, aprūpēta un pabarota? Tas ir tas krievu mazohisms laikam - no sērijas, бьёт - значит любит ?! Treškārt, visas šīs drūmās pārdomas, izrādes estētika un kopējā atmosfēra man nemitīgi radīja sajūtu, ka atrodos tomēr pieaugušo izrādē. Tas nav ne labi, ne slikti (un kopumā pret izrādes konceptu es tomēr izturos saprotoši un iejūtīgi), turklāt zinu, ka izrādes veidotāji ar šo uzvedumu gribējuši likt bērniem DOMĀT, bet... tomēr jāatzīst, ka tā nebija īsti bērnu izrāde. Nu vai vismaz ne no 6 gadu vecuma. Es liktu norādi - SKOLĒNIEM un JAUNIEŠIEM.
Signe22.01.2018.
Vērtīga, domātliekoša izrāde. Aizkustināja gan mani (mammu), gan sešgadnieku. Liels paldies režisoram, aktieriem un citiem iesaistītajiem, īpaši neparasto lielo leļļu-puscilvēku idejas autoriem un realizētājiem! Piekrītu tomēr, ka šī nav tipiska bērnu izrāde un ka vecuma ierobežojumu varētu pacelt vismaz uz 7+ - lai mazāku bērnu vēlme pēc izklaides nenomāktu izrādes raisītās izjūtas un pārdomas.
Ваш отзыв
Отправить отзыв!
* Если отзыв не соответствует общепринятым нормам, Кукольный театр имеет право его не публиковать
Антон Чехов

Kaštanka

Каштанка
Спектакль на латышском языке Lasīt latviski
Продолжительность: 0.40, 1 cēliens
Рекомендуем: 6+
Драматургия: Дмитрий Петренко
Дата премьеры: 22.01.2017.
Режиссер: Дмитрий Петренко
Xудожник: Лиенe Мацкус
Композитор: Anno Mimicus
Аниматор : Лизете Упите
Хореограф: Модрис Опелтс

О спектакле

Спектакль без слов!

Каштанка это собака.  По словам автора – Антона Чехова – самая обыкновенная собака, какую можно себе представить. Этакой простой наружности, небольшого размера. Только глаза у этой собаки были особенные. Каштанка жила вместе с Хозяином, пока не потерялась.   Она попала к новому Хозяину, и началась новая жизнь – красивая, богатая впечатлениями, можно даже сказать яркая.  Но всё-таки во снах она по-прежнему видела своего Хозяина и тосковала по нему, тосковала по своему дому.

Рассказ о маленькой остроносой рыжеватой собачке входит в список классики русской детской литературы, однако режиссера Дмитрия Петренко заинтересовал важный философский аспект этой работы - уловить чувство настоящего Дома.

У каждого из нас есть Дом. Часто только, это не то место, в котором мы живем, но место и время, по которому мы тоскуем. Это может быть довольно необъяснимое и чаще всего даже непонятное  для других чувство – как вообще можно тосковать по чему-то такому. Но только мы одни знаем, почему хотим оказаться там, где оказаться чаще всего  уже невозможно. Это будет спектакль о том, как сильно каждый из нас хочет оказаться Дома.

 

© Latvijas Leļļu Teātris, 2019