Publikāciju pašreiz nav
ket07.10.2013.
Спектакль на "недетскую" тему. Некоторые фразы просто вгоняли в ступор - не верилось, что это говорится на спектакле для 5 - и леток. Детям из "полных" семей не рекомендовала бы смотреть. Такие темы можно обсуждать с детками постарше и то, если возникнет "запрос".
Laila 09.09.2013.
Milzīgs paldies par brīnišķīgu iespēju apmeklēt un izbaudīt izrādi "Divas Lotiņas" Baltās nakts programmas ietvaros!
Laila 09.09.2013.
Brīnišķīga izrāde! Neticamas, straujas pārvērtības, aktieriem iemiesojoties vairākās lomās. Manam dēlam (6 gadi) ļoti patika, mēs smējāmies, un arī bijām aizkustināti līdz asarām. Bravo.
Эллада13.01.2014.
Сегодня дети впервые посетили Ваш замечательный театр! Впечатления очень положительные! Постановка Проделки близнецов очень понравилась, одинаково интересно было и дочери 5 лет и сыну 8 лет. Спасибо!
Tava atsauksme
Atsauksme iesūtīta!
* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt
Ērihs Kestners

Двойная Лоттхен

Divas Lotiņas
Izrāde krievu valodā Читать по русски
Izrādes ilgums: 1:30, 2 cēlieni
Ieteicamais vecums: 5+
Pirmizrāde: 13.09.2013.
Režisors: Ģirts Šolis
Mākslinieks: Reinis Pētersons
Komponists: Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis)

Par izrādi

... Tas nu ir noticis: divas meitenes, kuras agrāk neko viena par otru nav zinājušas, satiekas vasaras atpūtas nometnē un atklāj, ka viena otrai ir tik līdzīgas kā divas ūdens lāses! Un tas nekas, ka Luīzei no Vīnes ir garas matu cirtas, bet Lotei no Minhenes - divas cieši sapītas biželes: neticamā līdzība taču nevar būt vienkārša sagadīšanās! Lai atklātu noslēpumu, meitēni nolemj samainīties vietām...

„Pasaulē ir ļoti daudz šķirtu vecāku un ļoti daudz bērnu, kas no tā cieš. Un ir daudz citu bērnu, kas cieš no tā, ka vecāki nešķiras, bet, ja no bērniem prasa, lai viņi šādu stāvokli paciestu, tad nedrīkst ar viņiem to vienkāršā un saprotamā valodā nepārrunāt,” savā 1949. gadā tapušajā stāstā "Divas Lotiņas" saka vācu rakstnieks Ērihs Kestners.

„Diemžēl šādās situācijās daudziem vecākiem savu savstarpējo attiecību kārtošana ir svarīgāka par attiecībām ar pašu bērniem. Bet, ja mēs vēlamies, lai mūsu bērni jauno kārtību pieņem un saprot, tas ir pat mūsu pienākums,” sava bērnu dienu mīļākā rakstnieka teikto papildina izrādes režisors Ģirts Šolis.

Ķerties pie šīs lugas iestudēšanas viņu mudinājusi visā pasaulē, bet īpaši Latvijā aktuālā problēma: mūsu dzīves ritms pēdējos gados radījis vēlmi izbaudīt „ātrās dzīves” garšu, kur nav laika remontēt ne vecas mēbeles, ne attiecības. Un nav arī laika parunāt ar bērnu par to, kā viņš jūtas situācijā, ja tētis ar māmiņu izlēmuši iet katrs savu ceļu. Tieši tāpēc uz šo iestudējumu, kas adresēts bērniem no 5 gadu vecuma, tiek gaidīta visa ģimene, lai vēlāk varētu redzēto pārrunāt.

Bet „Divas Lotiņas”, protams, ir stāsts ar laimīgām beigām. Tāpēc, par spīti nopietnajai tematikai, izrāde ir viena liela „ņemšanās” un dauzīšanās, jo stāsta centrā taču ir divas traki temperamentīgas jaunkundzes!

Šarmantus akcentus viņu piedzīvojumiem piešķir iestudējuma vizuālais noformējums, par kuru parūpējies nacionālā filmu festivāla „Lielā Kristaps” balvas ieguvējs, starptautiski atzītais mākslinieks Reinis Pētersons un mūziķa Goran Gora klātbūtne, radot īpaši šai izrādei sacerētu oriģinālmūziku.


Atbalstītāji:
Pieteikties jaunumiem >
© Latvijas Leļļu Teātris, 2018